Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Bakteria w produkcie z Biedronki. Cała partia została wycofana ze sprzedaży

0

Główny Inspektorat Sanitarny przekazał informację o wycofaniu ze sprzedaży jednej partii boczku wędzonego, który można było kupić w Biedronce. W tym przysmaku wykryto obecność bakterii Listeria monocytogenes.

Bakteria w produkcie z Biedronki. Cała partia została wycofana ze sprzedaży
Niebezpieczna bakteria w produkcie z Biedronki (Getty Images)

O wykryciu bakterii w boczku z Biedronki czytamy na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego. "Obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w 2 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - przekazali przedstawiciele GIS-u.

Listerioza jest groźna głównie dla kobiet w ciąży, noworodków, jak i również osób z obniżoną odpornością. Numer partii boczku wędzonego "Kraina Wędlin", w którym wykryto bakterię, to 242.130649/73, termin przydatności 12.07.2020/13.07.2020.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają wskazaną partię produktu. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został zakupiony - zaleca GIS.

Czytaj także:

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Leszek Miller ostrzega: Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej

Partia boczku wycofana z Biedronki

Oczywiście partia boczku, w której zlokalizowano bakterię, została już wycofana z obrotu.

Producent ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz wycofania produktu z rynku.Organy urzędowej kontroli żywności nadzorują proces wycofania z rynku kwestionowanego boczku oraz weryfikują działania podejmowane przez zaangażowane podmioty - informuje GIS.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić