o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Banknot z Kaczyńskim. Wiemy, jak będzie wglądał. Jest zdjęcie NBP

94
Podziel się

Prezes NBP w sobotę 10 kwietnia 2021 zaakceptował projekt banknotu kolekcjonerskiego z Lechem Kaczyńskim. Jak będzie wyglądał banknot, którego emisję zapowiedziano na listopad?

Banknot z Kaczyńskim. Wiemy, jak będzie wglądał. Jest zdjęcie NBP
Lech Kaczyński, Prezydent RP w 2009 r. (Getty Images)
bDZVoGdN

NBP wyemituje banknot z Lechem Kaczyńskim

Narodowy Bank Polski zamierza wyemitować banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł z podobizną zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Banknot ma pojawić się w obiegu w listopadzie 2021 roku, tuż przed Świętem Niepodległości.

bDZVoGdP

Banknot z Kaczyńskim. Prezes NBP zaakceptował wzór

Z okazji 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej prezes NBP Adam GlapińskI zaakceptował i podpisał wzór banknotu z Lechem Kaczyńskim. Informację o tym podała pierwsze telewizja TVP Info.

W 11. rocznicę tragedii smoleńskiej podpisałem banknot kolekcjonerski, poświęcony śp. Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi Rzeczpospolitej Polskiej, który zginął w tragicznych okolicznościach w Smoleńsku - powiedział Adam Glapiński, cytowany przez TVP Info.

Jak będzie wyglądał banknot z podobizną zmarłego prezydenta?

bDZVoGdV

Jak będzie wyglądał banknot z Lechem Kaczyńskim?

Banknot kolekcjonerski "Lech Kaczyński. Warto być Polakiem" ma upamiętnić byłego prezydenta. Jego wizerunek znajdzie się na tle piastowskiego herbu Królestwa Polskiego. Poniżej portretu Lecha Kaczyńskiego zostanie umieszczone hasło: "Warto być Polakiem" i podpis Lecha Kaczyńskiego.

bDZVoGdW

W listopadzie do obiegu wejdzie 80 sztuk banknotu. Warto przypomnieć, że były prezydent Lech Kaczyński pojawił się już w 2010 roku na srebrnej monecie wyemitowanej przez NBP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZVoGeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(94)
Olgierd
miesiąc temu
A ja chcę banknot z Rydzykiem
majami
miesiąc temu
Z którym tym co zmarł czy z tym co żyje? Bo to szalona różnica. Jak z tym co zmarł to wezmą go do ręki. A jeżeli z tym co żyje to powinien wisieć w kiblu na gwoździu.
Rada
miesiąc temu
Kolejny z Najmanem.
bDZVoGer
arek 11111
miesiąc temu
Wysoko ocenili lecha smolenskiego na cala 20 pln hahahahahaha
Jaro
miesiąc temu
Kaczyński i herb piastowski królestwa. Jakie to oczywiste a w sumie skromne.
monia
miesiąc temu
ten Banknot będzie miał wmontowany czip który sprawi iż za 20 lat wizerunek Lecha Kaczyńskiego zmieni sie w obraz Jarosława
Smoleńsky
miesiąc temu
Jak rozumiem to jest spóźniony żart na 1 kwietnia?!
Mamusia Jadzi...
miesiąc temu
Nie miałem zdania co do tego człowieczka. Ale działania PiS du sowców doprowadziły do tego , że na jego widok mam odruch wymiotny. Kim był ten ktoś człowieczkiem który łamał wszelkie kanony prawne, który w swojej pracy doktorskiej z wielkim zaangażowaniem cytował Marksa , Engelsa i innych patronów PiS du. Jeszcze jedno ten ktoś nie był żadnym profesorem chyba, że uczelnianym to nie upoważnia żeby go tytułować profesorem. Czego dokonał ten ktoś oprócz skłócenia narodu i posiadania brata Kaina
bolo
miesiąc temu
Ja bym wolał papier toaletowy.
TAK
miesiąc temu
Najlepszy prezydent jak do tej pory! Może nie idealny, ale z tych co byli... Zginął w trakcie służby ojczyźnie!!
Gilotyna88
miesiąc temu
Jeden Kwacz to wartosc 10,000 PiSzczakow czyli waluta z gluta
Kocu
miesiąc temu
Takie pytanie-czym zasłużył by być tak upamiętnionym? Prędzej Wałęsa który wyciągnął Polskę z komuny i przyczynił się do zmian w Europie, do obalenia muru berlińskiego powinien zostać tak uhonorowany a ten jest znany z tego że zginął i że miał brata bliźniaka który robi wszystko żeby było tak jak było..
antyfryz
miesiąc temu
Czy ktoś wie ile toalet będzie zdobił
bDZVoGej
aza
miesiąc temu
Nawet pieniądz zohydzą .
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić