"Bareja by na to nie wpadł". Nowe rondo w Strzelinie budzi emocje

539

Sprawa nowego ronda w Strzelinie zaczęła się od kpin lokalnych mediów, a skończyła na materiale w "Teleexpressie". Władze miasta postanowiły stworzyć rondo na skrzyżowaniu ulic Maczka i Okulickiego. Namalowanie koła na drodze nie wystarczyło, co dobitnie pokazała kompilacja reakcji kierowców i rowerzystów.

"Bareja by na to nie wpadł". Nowe rondo w Strzelinie budzi emocje
Namalować koło i wystarczy? Okazało się, że nie do końca (Screen z "Teleexpressu" TVP)

Lokalne media skrupulatnie wytknęły władzom miasta kuriozalną inwestycję. W poniedziałek w Strzelinie na skrzyżowaniu ulic Maczka i Okulickiego namalowano białe koło. Pomysłodawcy najwyraźniej liczyli na to, że to wystarczy, żeby użytkownicy drogi uznali skrzyżowanie za rondo.

Nie wystarczyło, o czym dobitnie świadczy filmik autorstwa redakcji Strzelin998. Według doniesień lokalnych mediów początkowo rondo nie było nawet w pełni oznakowane. Redaktorzy poinformowali najpierw o powstaniu ronda, potem na bieżąco komentowali kolejne ruchy władz miasta.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Kilkadziesiąt minut od publikacji postawiono na "rondzie" dodatkowe oznakowanie w postaci pachołków i ... patrol straży miejskiej – poinformował Strzelin998 w poniedziałek.

Niewiele to jednak zmieniło, kierowcy wciąż byli zdezorientowani, o czym świadczyły kolejne nagrania opublikowane przez lokalny portal oraz jego czytelników. Pod koniec dnia pachołki zostały zresztą zabrane przez straż miejską i ponownie ustawione we wtorek rano.

We wtorek pokazano też kompilację najlepszych przejazdów przez strzelińskie rondo. Wielu kierowców i rowerzystów kompletnie je ignorowało i jechało prosto. Niektórzy przejeżdżali wręcz przez środek koła. Wielu komentujących podkreśla, że stworzenie ronda nie było potrzebne, ponieważ na tym skrzyżowaniu bardzo rzadko dochodziło do kolizji. Inni narzekają na kierowców.

"Tak wygląda większość rond w UK i jakoś wszyscy świetnie sobie z tym radzą", "Niech jadą za granicę i tak przejadą, to ich to bardzo po kieszeni zaboli. Ślepi są, znaki drogowe nie są tylko na słupach. Co poniektórzy powinni się cofnąć chyba na kurs" – komentują zdegustowani kierowcy.
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić