o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Będzie nietykalny. Rosja chce wprowadzić nowe przepisy

5
Podziel się

Rosyjski rząd chce zmienić przepisy dotyczące immunitetu prezydenta. Według zaproponowanej ustawy, będzie on obowiązywać także po zakończeniu kadencji. W praktyce oznacza to, że rosyjski prezydent do końca swojego życia będzie nietykalny.

Będzie nietykalny. Rosja chce wprowadzić nowe przepisy
Władimir Putin będzie nietykalny? Rosja wprowadza nowe przepisy dot. urzędu prezydenta (Getty Images)
bErTKqSZ

Rosyjski parlament zamieścił propozycję ustawy na swojej stronie internetowej. Można przeczytać w niej, że immunitet prezydenta zostanie rozszerzony na czas po zakończeniu sprawowania urzędu. W związku z tym, prezydent nie będzie odpowiadał za ewentualne przestępstwa popełnione już po zakończeniu swojej kadencji.

Prezydent będzie nietykalny

Reforma przepisów jest jedną z kilku zmian dotyczących stanowiska prezydenta. Wcześniej parlament wyraził zgodę na reformę konstytucji. Pozwala ona Władimirowi Putinowi na ponowne kandydowanie w wyborach prezydenckich po zakończeniu kadencji w 2024 roku.

bErTKqTb

Obecnie rosyjscy prezydenci cieszą się dożywotnim immunitetem, dotyczącym jednak wyłącznie przestępstw popełnionych podczas sprawowania urzędu. Takie przepisy uchwalono blisko 20 lat temu, kiedy głową państwa został Władimir Putin. Według nowych przepisów rosyjski prezydent nie odpowie również za występki, których dokona już jako zwykły obywatel, po zakończeniu swojej prezydentury.

Uchylenie immunitetu prezydenta Rosji. Wyłącznie w przypadku poważnych przestępstw

Nowa ustawa utrudnia także uchylenie immunitetu prezydenta. Będzie to możliwe wyłącznie w przypadku oskarżenia o zdradę stanu lub inne poważne przestępstwo. Wymagać będzie to także zdecydowanej większości w Radzie Federacji – izbie wyższej rosyjskiego parlamentu.

bErTKqTh

Nad zaproponowaną ustawą głosować będzie teraz Duma Państwowa. Następnie przyjąć ją będzie musiał Senat. Jeżeli parlamentarzyści opowiedzą się za nowymi przepisami, ustawa trafi na biurko Władimira Putina.

Obejrzyj także: Wojna o Górski Karabach. "Konflikt odgrzewa Putin"

bErTKqTi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErTKqTC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
cumu
9 miesięcy temu
U nas też takich kozaków można by ustawić pod murem. Zero odpowiedzialności za życie i zdrowie narodu, okradanie narodu czy to w formie "podatków" czy też zawładnięcia ciężko zarobionych pieniędzy w filarach. Apeluję ! Opamiętajcie się. Ideał ... dosięgnął bruku...
UFO
9 miesięcy temu
Historia fałszywa zabójca do Rosja nie Niemcy w Katyń strzał wojska polski w smoleńskie 1940 Stalin i Putin fałszywa polityka był rozmowy gen. Sikorski do Stalin odbieram do Rosja nie zmiana ustawienia strzał wiele polskie królewskie wojny dziś zakaz więzienia Putin kara na zmarł koniec świata Rosja 👎👎👎
luta
9 miesięcy temu
jak beda chcieli to go osadza.przyjdzie inny a nie putinowiec zmienia ustawe hahaha
bErTKqTD
Pompa🤣
9 miesięcy temu
Możecie napisać że to tak jak w polsce🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
1234abc
9 miesięcy temu
Uczciwy czlowiek nie potrzebuje imunitetu a tym bardziej do konca zycia. Musial niezle narozrabiac.Napewno Bibi Nataniahu mu zazdrosci i reszta dyktatorow.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić