Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Rekordy zakażeń. Putin zapewnia, że ma koronawirusa pod kontrolą

217

Władimir Putin zabrał głos na temat przebiegu pandemii COVID-19 w swoim kraju. W ostatnim czasie Rosja stała się czwartym najbardziej dotkniętym koronawirusem państwem na świecie. Mimo tego prezydent zapewnia, że rząd panuje nad sytuacją.

Rekordy zakażeń. Putin zapewnia, że ma koronawirusa pod kontrolą
Władimir Putin twierdzi, że rosyjski rząd panuje nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kraju (Getty Images, Mikhail Svetlov , Contributor)

Jak informuje CBS News, w piątek 23 października w Rosji odnotowano najwyższą dotychczas liczbę zarażeń koronawirusem. Według oficjalnych szacunków w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało łącznie 17 340 mieszkańców kraju.

Koronawirus w Rosji. Władimir Putin o pandemii COVID-19

Mimo że padł rekord zarażeń, Władimir Putin nie zdecydował się na wprowadzenie w kraju lockdownu. Prezydent Rosji uzasadnił decyzję tym, że rząd ma pandemię COVID-19 "pod kontrolą". Stanowisko Putina przekazał mediom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Sytuacja jest pod kontrolą. Nie jest łatwo, jest napięta, ale jest pod kontrolą – przekazał Dmitrij Pieskow dziennikarzom.
Zobacz także: Zobacz też: Sejm. Władysław Kosiniak-Kamysz o zamieszaniu wokół ustaw antycovidowych

Według ustaleń CBS News Rosja jest obecnie czwartym najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa krajem na świecie. W związku z tym Władimir Putin na początku tygodnia zdecydował się na medialne wystąpienie. Wówczas również oświadczył, że rząd nie zamierza zaostrzać obowiązujących obecnie restrykcji.

Jeśli chodzi o możliwość wprowadzenia surowych, totalnych, restrykcyjnych zasad, nie zamierzamy tego robić. Rząd nie ma takich planów – wyjaśnił Władimir Putin.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić