Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Betonoza w Polsce. Tak usmażył jajka bez ognia. "Wstyd i poruta"

129

Gnieźnieński radny miejski Tomasz Dzionek niemal na każdym kroku podkreśla, że jest przeciwnikiem tzw. betonozy. Chce, by w pierwszej stolicy Polski było jak najwięcej zieleni. Dobitnie pokazał, jak mocno nagrzewają się konstrukcje przed gnieźnieńskim teatrem w upalne dni. Usmażył jajka bez ognia i opublikował nagranie.

Betonoza w Polsce. Tak usmażył jajka bez ognia. "Wstyd i poruta"
Gnieźnieński radny Tomasz Dzionek usmażył jajko na ławce przed teatrem (Facebook, Tomasz Dzionek)

Tomasz Dzionek prężnie działa jako samorządowiec, by w Gnieźnie było bardziej zielono. Jego celem jest walka z tzw. betonozą, której symbolem w pierwszej stolicy Polski jest plac przed teatrem.

Zieleń, drzewa, kwietniki i trawniki zastąpiono betonową pustynią z piramidami i fontanną, która nigdy nie działa - zauważa miejski radny na Faceboooku.

Następnie Tomasz Dzionek podkreśla, iż "to wstyd i poruta, że za niemałe pieniądze zniszczono popularną wśród gnieźnian przestrzeń miejską".

Do tych, którzy wpadają na tak beznadziejne pomysły i nie tylko w Gnieźnie! Chcemy zieleni, drzew, cienia, retencji wody, niekoszonej trawy! Miasto jest dla nas i to my chcemy decydować - dodaje.

Gniezno. Tomasz Dzionek zaprasza na jajecznicę prosto z ławki

Pomysłodawców tzw. betonozy w Gnieźnie radny zaprosił na metalową ławkę. Za sprawą upalnej aury mocno się ona nagrzała. Do tego stopnia, że... śmiało można było usmażyć tu jajka.

Podczas nagrania Tomasz Dzionek zaznacza, że na metalowych ławkach można się tylko poparzyć. Nawiązując do betonowego placu, wyraźnie podkreśla, że w taki sposób "nie powinniśmy zmieniać przestrzeni miejskiej".

Tutaj nie da się ustać 5 czy 10 minut w takim skwarze. Trzeba pamiętać, że skwar będzie nas dotykał coraz bardziej, a to lato jest najzimniejsze z wszystkich lat, które będziemy mieli w przyszłości - mówi na nagraniu.

Jedna jajecznica, jak relacjonuje, ścięła się w 15 minut. Radny zajął się też przygotowaniem omletów.

Jeżeli ktoś miałby ochotę, zwłaszcza że ceny gazu idą w górę, to może śmiało przyjść na plac przed teatrem i tu sobie coś smacznego upichcić. Można się z tego śmiać, ale to jest de facto śmiech przez łzy. Ktoś powinien zapłacić za to, jak ta przestrzeń została zniszczona za tyle pieniędzy - podsumowuje gorzko radny Tomasz Dzionek.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mateusz Domański, dziennikarz o2.pl

Zobacz także: Tanie wycieczki na wakacje 2022. Ekspertka zdradza najlepsze daty
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić