Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Biała Podlaska. Matka była tak pijana, że przewracała się, idąc z wózkiem

241

Funkcjonariusze policji z województwa lubelskiego zatrzymali kobietę, która zajmowała się dzieckiem w stanie nietrzeźwym. Jak wykazały badania, w jej organizmie znajdowały się aż 2 promile alkoholu. Czuła się tak źle, że przewróciła się w trakcie prowadzenia wózka.

Biała Podlaska. Matka była tak pijana, że przewracała się, idąc z wózkiem
Kobieta opiekowała się dwojgiem dzieci pod wpływem alkoholu (Policja Lubelska)

Rzecznik Policji Lubelskiej potwierdził, że zatrzymana kobieta to 44-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Dyżurny miejscowej komendy otrzymał powiadomienie, że na ulicy Łomaskiej znajduje się podejrzanie zachowująca kobieta.

Jak twierdził świadek, kobieta prawdopodobnie znajduje się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo pod jej opieką przebywało dwoje dzieci. Osoba składająca zawiadomienie zwróciła uwagę na sytuację, ponieważ kobieta leżała na ziemi obok wózka.

Nietrzeźwa matka opiekowała się dziećmi. Jaka kara jej grozi?

Na ulicę Łomaską skierowano funkcjonariuszy z Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego. Na miejscu policjanci potwierdzili, że zgłaszający mówił prawdę.

Zobacz także: Zobacz też: Nietrzeźwa rowerzystka. Wszystko nagrały kamery monitoringu

Badanie wykazało, że 44-latka miała w organizmie aż dwa promile alkoholu. W takim stanie zajmowała się 11-letnią córka i 2-letnim synem. Dzieci obecnie przebywają pod opieką członka rodziny.

44-latka będzie musiała odpowiedzieć przed Sądem Rodzinnym. Rzecznik Policji Lubelskiej informuje, że nietrzeźwi rodzice i opiekunowie narażają dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Za takie przestępstwo mogą otrzymać karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić