aktualizacja 

Białoruś. Odmówili rozkazu. Oto co się z nimi stało. Zdjęcia

Jak przekazuje doradca Swiatłany Cichanouskiej, na Białorusi rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe. Mężczyźni, którzy się na nich nie stawili, zostali zatrzymani przez służby specjalne i dotkliwie pobici.

Białoruś. Odmówili rozkazu. Oto co się z nimi stało. Zdjęcia
Białorusini zostali pobici. (Getty Images, Twitter)

Na Białorusi trwają ćwiczenia wojskowe. Odbywają się w pobliżu granicy z Ukrainą, a udział w nich jest obowiązkowy. Niektórzy żołnierze i policjanci odmówili wzięcia udziału, za co spotkała ich surowa kara.

Białorusini dotkliwie pobici

Osoby, które odmówiły wzięcia udziału w ćwiczeniach, zostały zatrzymane, a później dotkliwie pobite. Informacje o tym przekazał doradca Swiatłany Ciachanouskiej - białoruskiej działaczki opozycyjnej.

Zniknęli, a ich krewni szukali ich w mediach społecznościowych. Dziś okazało się, że zostali zatrzymani i pobici - napisał Franciszak Wiaczorka.

Do postu załączył zdjęcia, które są świadectwem tego, co spotkało mężczyzn za sprzeciw wobec reżimu Łukaszenki.

Od początku wojny Białoruś pozostaje sojusznikiem Rosji. Chociaż nie zaangażowała się bezpośrednio w konflikt w Ukrainie, to jednak terytorium Białorusi wykorzystano, jako miejsce pierwszych ataków na Kijów i Czernichów.

Eksperci z brytyjskiego MON uważają, że Łukaszenka nie włączy się otwarcie do konfliktu. Będzie jednak wspierać Rosję i przygotowywać się na każdą możliwość, stąd m.in. ćwiczenia wojskowe i plany utworzenia bojówek.

Łukaszenka prawdopodobnie będzie wspierać rosyjską inwazję na Ukrainie, starając się uniknąć bezpośredniego wykorzystania wojsk, z obawy przez sankcjami płynącymi z Zachodu - przekazało brytyjskie MON.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Ukraina zwycięży w powietrzu? "Rosjanie nie będą mieli czym latać"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić