o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Ponura wizja Billa Gatesa. Mówi o katastrofie. Wymienia kraje i regiony

368
Podziel się

W swojej nowej książce "Jak uniknąć katastrofy klimatycznej" Bill Gates wyjaśnił, że potężne kraje powinny dążyć do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w sieci do 2050 r. Jednak, według Gatesa, stosunki ekologiczne między USA a Chinami mogą stać się "trudnym zadaniem" dla prezydenta USA Joe Bidena.

Ponura wizja Billa Gatesa. Mówi o katastrofie. Wymienia kraje i regiony
Według Gatesa, stosunki ekologiczne między USA a Chinami mogą stać się "trudnym zadaniem" dla prezydenta USA Joe Bidena. (Getty Images)
bDIoAyER

Współzałożyciel Microsoftu stwierdził, że administracja Joe Bidena stanie w obliczu "zaawansowanych relacji" z Pekinem, jeśli zdecyduje się zażądać przyspieszenia redukcji emisji dwutlenku węgla.

Ich obecne zaangażowanie wynosi zero do 2060 roku. Więc jak możemy - w podejściu typu win-win [interakcja, z której wszyscy uczestnicy mogą w jakiś sposób skorzystać - przyp. red.] skłonić ich do zmiany tej daty i nie pozwolić im promować węgla na tak wielką skalę? - pyta Bill Gates.
bDIoAyET

Bill Gates już wcześniej wyraził swoje obawy dotyczące środowiska w poście opublikowanym na blogu Billa Gatesa. Porównał wówczas pandemię koronawirusa z kryzysem związanym ze zmianami klimatycznymi, twierdząc, że to drugie może być nawet gorsze. "Globalna katastrofa wstrząsnęła światem" - podsumował Gates.

To powoduje tragiczną liczbę zgonów, sprawia, że ​​ludzie boją się wychodzić z domu i powoduje problemy finansowe, jakich nie widziano od wielu pokoleń. Jego rezultaty odbijają się szerokim echem na całym świecie - pisał o pandemii koronawirusa współzałożyciel Microsoftu.
Oczywiście mówię o COVID-19. Ale już za kilka lat ten sam opis będzie pasował do innej międzynarodowej katastrofy: zmian klimatycznych. Jakkolwiek straszna jest ta pandemia, zmiany klimatyczne mogą być znacznie gorsze - przewiduje Gates.
bDIoAyEZ
Ofiary śmiertelne i trudności finansowe spowodowane przez tę pandemię są porównywalne z tym, co będzie się działo regularnie, jeśli nie wyeliminujemy światowych emisji dwutlenku węgla - ostrzega Gates.

W niedzielnym wywiadzie dla Fox News, Gates jasno dał do zrozumienia, że ​​nadzieje na osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. są całkowicie nierealne.

To całkowicie nierealne, aby sądzić, że możemy wyeliminować emisje gazów cieplarnianych do 2030 roku. Niezauważenie trudności tego problemu będzie częścią trudności związanych z zaangażowaniem się w to - dodał Gates.

Gates ostrzega również, że skutki zmiany klimatu wpłyną na inne czynniki geopolityczne.

bDIoAyFa
Będziemy mieć 10 razy więcej migracji, ponieważ obszary równikowe staną się niezdatne do zamieszkania, nie będzie można uprawiać roli ani wychodzić na zewnątrz w okresie letnim - przewiduje Gates.
Zobacz także: Transformacja energetyczna nie musi być problemem. "Na ochronie klimatu można zarobić"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIoAyFb
bDIoAyFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(368)
...
4 dni temu
Założyciel Microsoftu Bill Gates, amerykański biznesmen, najbogatszy człowiek świata, którego majątek wynosi ok. 110 mld dolarów - przekazał prawie połowę swoich zarobków na cele charytatywne. Wraz z żoną walczą z globalnym głodem i ubóstwem, w samych Stanach kładą pieniądze na edukację dzieci i młodzieży z biedniejszych rodzin, żeby umożliwić im lepszy start w życiu.
Musimy ...
4 dni temu
Pan powinien użyć tych swoich niebotycznych pieniędzy aby wpłynąć na te kraje .Ma Pan dużo do powiedzenia więc pora działać i zmusić świat do działania na rzecz ekologii.A my zacznijmy od małych kroków...wymiana piecy w Polsce zamknięcie kopalni węgla lokwidacja starych aut emitujacycj ogrom spalin.to nieuniknione działania ale konieczne dla naszego dobra.
gość
4 dni temu
Co zrobił z dziećmi w Indiach i Afryce? Dlaczego nikt o tym nie mówi? Teraz zarabia na szczepionkach 20:1.
bDIoAyFv
Kynolog
4 dni temu
Bill po 25 latach odstawił butelkę i zaczął wróżyć. Niech zainwestuje cały majątek w alternarywne źrodła taniej energii dla ludu.
lplp
4 dni temu
Powiedział Bill Gates, którego meble w domu pochodzą z drzew masowo wycinanej Amazonii, i która to wycinka powoduje zmiany klimatyczne na całym świecie, w tym ciepłe zimy w Polsce i gorące lata w Europie.
Najnowsze komentarze (368)
Myśl mózgiem,...
3 dni temu
tu wcale nie chodzi o emisję dwutlenku.. jak kto ma zamiar poznać prawdę to niech poświęci trochę czasu i zagłębi się w publikacje wiarygodnych naukowców..
Infiniti
3 dni temu
Znalazł się prorok 21 wieku! Dlaczego tak go chwalą? Ilu ludzi przez takich jak on straciło życie i dorobek. Złodziej w białych koszulach. Pomaga, rozdaje? Ile za to dostaje odpisu podatku? Ciemnota go chwali..
xxx
3 dni temu
a któż to jest ten Gates? skończył medycynę? że się tak zna na tym?
Olo64
3 dni temu
Nie trzeba być wielkim prorokiem żeby przewidzieć katastrofę klimatyczną,jeżeli chce się ingerować w klimat rozpylając węglan wapnia z zamiarem ,, przyćmienia słońca.Widać,że kreuje się na Boga. ''
Piotr Drobek
3 dni temu
Bill Gates i wszystko jasne. Po co naukowcy w jakiejkolwiek dziedzinie. Wystarczy posłuchać tego pana i wszystkiego się dowiemy. Aby nie przeciągać, cel nadrzędny - zaszczepić całą populację ludzką. Czym? Nie wszystkim i nie wszystkich. Ten pan jedt bezwzględny.
gość
3 dni temu
Spokój na świecie nastąpi niedługo jak pan G trafi do piachu
gosc
3 dni temu
jak tak wszystko wie to powinien tez wiedziec kiedy umrze i to opublikowac
SKALA
3 dni temu
DLA DOBRA ŚWIATA NALEŻY JEMU PODOBNYCH JAK NAJSZYBCIEJ WYELIMINOWAĆ Z ICH WIZJONERSTWA NOWEGO SANHEDRYNU CYWILIZACJI ŚMIERCI
bDIoAyFn
aaa
3 dni temu
Bentley
polki7
3 dni temu
zdecydowanie nie mam do niego szacunku za slowa o depopulacji ludnosci i interesy szczepionkowe jak ma za duzo kasy niech rozda miedzy biedne kraje ,,moze jego grzechy zostana pomniejszone tam na gorze
Tom
3 dni temu
Pan Bill ma już kolejna niespodziankę na depopulacje 5G pod przykrywką efektu cieplarnianym
Hala
3 dni temu
To kłamczuch , roztacza przed światem wizję katastrofalną, a sam między innymi stoi za tą plandemią..i jeszcze stawia ludzi w świetle że my sami tak od siebie ,,,boimy wychodzić się z domöw , że umieralnośc wysoka .itd ,,widzicie ludzie jakie to Cwaniaki i kuute na 4 nogi ,jaka manipulacja słowem .bandziorstwo .👺👺👺👺👺
🤩🤩🤩🤩
3 dni temu
Nie ma kasy dla getsa kraj ma tragedię 😁
Logo14
3 dni temu
NIE KUPUJCIE JEGO KSIĄŻKI.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić