Ponura wizja Billa Gatesa. Mówi o katastrofie. Wymienia kraje i regiony

574

W swojej nowej książce "Jak uniknąć katastrofy klimatycznej" Bill Gates wyjaśnił, że potężne kraje powinny dążyć do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla w sieci do 2050 r. Jednak, według Gatesa, stosunki ekologiczne między USA a Chinami mogą stać się "trudnym zadaniem" dla prezydenta USA Joe Bidena.

Ponura wizja Billa Gatesa. Mówi o katastrofie. Wymienia kraje i regiony
Według Gatesa, stosunki ekologiczne między USA a Chinami mogą stać się "trudnym zadaniem" dla prezydenta USA Joe Bidena. (Getty Images)

Współzałożyciel Microsoftu stwierdził, że administracja Joe Bidena stanie w obliczu "zaawansowanych relacji" z Pekinem, jeśli zdecyduje się zażądać przyspieszenia redukcji emisji dwutlenku węgla.

Ich obecne zaangażowanie wynosi zero do 2060 roku. Więc jak możemy - w podejściu typu win-win [interakcja, z której wszyscy uczestnicy mogą w jakiś sposób skorzystać - przyp. red.] skłonić ich do zmiany tej daty i nie pozwolić im promować węgla na tak wielką skalę? - pyta Bill Gates.

Bill Gates już wcześniej wyraził swoje obawy dotyczące środowiska w poście opublikowanym na blogu Billa Gatesa. Porównał wówczas pandemię koronawirusa z kryzysem związanym ze zmianami klimatycznymi, twierdząc, że to drugie może być nawet gorsze. "Globalna katastrofa wstrząsnęła światem" - podsumował Gates.

To powoduje tragiczną liczbę zgonów, sprawia, że ​​ludzie boją się wychodzić z domu i powoduje problemy finansowe, jakich nie widziano od wielu pokoleń. Jego rezultaty odbijają się szerokim echem na całym świecie - pisał o pandemii koronawirusa współzałożyciel Microsoftu.
Oczywiście mówię o COVID-19. Ale już za kilka lat ten sam opis będzie pasował do innej międzynarodowej katastrofy: zmian klimatycznych. Jakkolwiek straszna jest ta pandemia, zmiany klimatyczne mogą być znacznie gorsze - przewiduje Gates.
Ofiary śmiertelne i trudności finansowe spowodowane przez tę pandemię są porównywalne z tym, co będzie się działo regularnie, jeśli nie wyeliminujemy światowych emisji dwutlenku węgla - ostrzega Gates.

W niedzielnym wywiadzie dla Fox News, Gates jasno dał do zrozumienia, że ​​nadzieje na osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. są całkowicie nierealne.

To całkowicie nierealne, aby sądzić, że możemy wyeliminować emisje gazów cieplarnianych do 2030 roku. Niezauważenie trudności tego problemu będzie częścią trudności związanych z zaangażowaniem się w to - dodał Gates.

Gates ostrzega również, że skutki zmiany klimatu wpłyną na inne czynniki geopolityczne.

Będziemy mieć 10 razy więcej migracji, ponieważ obszary równikowe staną się niezdatne do zamieszkania, nie będzie można uprawiać roli ani wychodzić na zewnątrz w okresie letnim - przewiduje Gates.
Zobacz także: Transformacja energetyczna nie musi być problemem. "Na ochronie klimatu można zarobić"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić