Bill Gates wszystko przewidział? Jego wizja ws. pandemii spełnia się

92

Jakiś czas temu Bill Gates mówił o tym, że szczepionki na COVID-19 mogłyby zostać zastąpione poprzez "mały plasterek nakładany na ramię". Wkrótce jego wizja może się spełnić.

Bill Gates wszystko przewidział? Jego wizja ws. pandemii spełnia się
Bill Gates (Getty Images)

Think tank Policy Exchange na początku listopada zorganizował specjalne spotkanie. Bill Gates mówił na nim o swoich przemyśleniach na temat pandemii koronawirusa. Pomysłami dzielił się z byłym brytyjskim ministrem zdrowia Jeremym Huntem.

Gates zaznaczył, że konieczne jest ulepszanie szczepionek, terapii, ale i testów diagnostycznych. Podkreślał, że trzeba stawiać na rozwój narzędzi, którymi dysponujemy.

Nie mieliśmy szczepionek blokujących transmisję. Mamy szczepionki, które pomagają w utrzymaniu zdrowia, ale tylko nieznacznie zmniejszają przenoszenie wirusa. Potrzebujemy nowego sposobu tworzenia szczepionek - spostrzegał.

Spełni się wizja Billa Gatesa?

Jak donosi gadżetomania.pl, Bill Gates oceniał, że szczepionki mogą zostać zastąpione przez "mały plasterek nakładany na ramię". Jego wizja wkrótce może się spełnić, bo brytyjska firma Emergex poinformowała o rozpoczęciu badań klinicznych szczepionki przeciw COVID-19 aplikowanej w formie plastra.

To innowacyjne rozwiązanie miałoby być dostępne od 2025 roku. Szczepionka w formie plastra - według jej twórców - zapewniłaby ochronę na długie lata.

Zobacz także: Lockdown dla niezaszczepionych. Polak o nowych surowych zasadach w Austrii
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić