o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Małgorzata Duży
|

Biskup ogłosił miesiąc abstynencji. Politycy mają to gdzieś. "Nie obchodzę"

50
Podziel się

Kościół katolicki ogłosił sierpień miesiącem abstynencji w Polsce. Co na to politycy? Wielu z nich przyznaje, że nie będzie się do niej stosować.

Biskup ogłosił miesiąc abstynencji. Politycy mają to gdzieś. "Nie obchodzę"
- Odpowiem krótko. Nie obchodzę miesięcy trzeźwości - mówi poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz (Getty Images)
bEEDMKOd

Kościelni oficjele ogłosili sierpień miesiącem abstynencji, a na czele antyalkoholowej krucjaty stanął biskup Tadeusz Bronakowski, który namawia Polaków do zrezygnowania z alkoholowych trunków.

Biskup podkreśla w liście w tej sprawie, że z wielkim niepokojem zauważa, że dla "milionów ludzi najważniejszym »pokarmem« stają się śmiercionośne substancje toksyczne lub nałogowe czynności, których powtarzanie prowadzi do śmierci".

bEEDMKOf

Ani jeden polityk, z którym skontaktował się "Super Express", nie zadeklarował, że będzie się stosować do zaleceń Kościoła. "Ja osobiście bardzo mało używam alkoholu, więc nie zwracam na to uwagi" - mówi Joanna Lichocka z PiS, podkreślając jednocześnie, że to "piękna akcja solidarnościowa".

Marek Suski, jej partyjny kolega, deklaruje poparcie dla całej akcji, zapewniając jednocześnie, że nie zamierza w niej uczestniczyć. Podkreśla przy tym, że zapewne niektórzy Polacy mają problemy z alkoholem, ale on nie jest jednym z nich. “Nie pamiętam nawet, kiedy ostatnio się upiłem" - powiedział.

Jak wygląda ta sprawa pośród członków opozycji? "Odpowiem krótko. Nie obchodzę miesięcy trzeźwości" - mówi bez ogródek poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz. Z kolei jego partyjna koleżanka Iwona Śledzińska-Katarasińska przyznaje, że słyszała o całej akcji, ale nie zamierza brać w niej udziału, bo w sierpniu zazwyczaj jeździ na urlop.

bEEDMKOl
To osobista kwestia każdego człowieka czy w sierpniu pije, czy nie pije. Ja bym wolała, żeby episkopat wydał tak jednoznaczny komunikat na temat szczepień - przyznaje polityk KO, cytowana przez "Super Express".
Zobacz także: Bezpieczne opalanie. Pamiętaj o tych kilku zasadach, by uniknąć oparzenia słonecznego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEDMKOG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(50)
anonimowy abs...
2 miesiące temu
A co na biskup generał, obecnie sołtys, Flaszka?
dużyMa
2 miesiące temu
to jak oni będą msze odprawiać??? bez wina??? a może chcą sobie zrobić miesięczną przerwę po prostu???
Leon
2 miesiące temu
Lepiej by było, gdyby kler skupił się na prawdziwej miłości do Boga /tym samym do ludzi/, która wynika bezpośrednio z nauczania Chrystusa. Niech nie klepią bezsensownych zdrowasiek, lecz, poprzez piętnowanie niewłaściwych zachowań ludzi /w tym kleru/, nauczyli wszystkich /w tym siebie/, nazywania zła, złem, a dobra, dobrem. A odnośnie picia alkoholu, to nawet Chrystus nie był temu przeciwny jego spożywaniu, gdyż w Kanie Galilejskie, po zamianie wody w wino powiedział "pijcie i weselcie się". Wg mnie, nie musiał chyba dodawać, żeby zachowali umiar, ponieważ On, we wszystkich swoich naukach, nauczał dokonywania uczciwej oceny rzeczywistości - zło nazywał złem, a dobro, dobrem. I to tyle i wg mnie, aż tyle.
bEEDMKOH
60+
2 miesiące temu
W sierpniu mam urodziny ! Jak tu żyć panie ksiądz ? Będzie dyspensa ?
60+
2 miesiące temu
"Miesiąc abstynencji", czy to znaczy że w czasie mszy nie będą pili wina ?
Ninka
2 miesiące temu
Księż są w grupie najbardziej zagrożonej alkoholizmem.
Kłobuck
2 miesiące temu
Gdyby katolicy przestrzegali naprawdę nauki kościoła to nie potrzebne takie apele. Przykład to rządzący .Ile alkoholu idzie w hotelu sejmiwym czy ich kantynach?
Maja
2 miesiące temu
Najwięcej najgorszej gorzały piją wierni ze wsi, małych miasteczek ale nie tylko. Piją i biją żony, dzieci. To są ich katolicy.
Ola
2 miesiące temu
Może skompromitowani biskupi ogłosiliby sierpień bez okradania wiernych na pogrzebach, ślubach,chrztach, mszach, itp.
DIOBOŁ
2 miesiące temu
Może by tak wprowadzić miesiąc bez pedofili w kościele.
charczący wuj
2 miesiące temu
Kościelne apele o zachowanie trzeżwości ludu bożego trwają już całe lata. Skutek zerowy. Polak-katolik pił,pije i pic gorzałę będzie.
GIRLS
2 miesiące temu
Mala ciekawostka. Na strone ᴢɴᴀᴍᴄɪᴇ znajdziesz tyle Polskich cycuszkow ze juz wiecej nie bedziesz musial jezdzic raczka.
Marta
2 miesiące temu
Niech zaczna od siebie
bEEDMKOz
Winicjusz(5)
2 miesiące temu
Czy pan generał arcybiskup i sołtys w jednym dostosuje się i nie wytrąbi w sierpniu ani jednej flaszki - wątpię...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić