Widzowie go uwielbiali. Nie żyje gwiazda "Barw szczęścia"

205

W wieku 71 lat zmarł Jan Pęczek. Aktor grał m.in. w popularnym serialu "Barwy szczęścia". Jak poinformował Maciej Englert na stronie Teatru Współczesnego w Warszawie, aktor od długiego czasu zmagał się z nieuleczalną chorobą.

Widzowie go uwielbiali. Nie żyje gwiazda "Barw szczęścia"
W wieku 71 lat zmarł Jan Pęczek (AKPA)

Jan Pęczek zmarł we wtorek 27 lipca. O śmierci aktora poinformował Maciej Englert na stronie Teatru Współczesnego.

Po długiej chorobie zmarł Jan Pęczek. Od blisko czterdziestu lat wierny Teatrowi Współczesnemu i ważna postać naszego zespołu - czytamy na stronie.

Jan Pęczek występował nie tylko na deskach teatru, ale i w telewizji. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Zenka Grzelaka w "Barwach szczęścia". Pracę w serialu TVP rozpoczął w 2007 roku. Wystąpił również w innych produkcjach m.in.: "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", "Samo życie" czy w "Na wspólnej". Był też aktorem dubbingowym.

W teatrze Pęczek wystąpił w wielu przedstawieniach, m.in. "Mistrz i Małgorzata", "Martwe dusze", "Wniebowstąpienie", "To idzie młodość".

Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej "góralskiej duszy". Zaangażowałem go w stanie wojennym - napisał Maciej Englert.

Jak dodaje Englert, Jan Pęczek "działał aktywnie w opozycji i uciekając z jakiegoś "kotła", złamał pechowo nogę w kostce, która nie bardzo się chciała zrosnąć, ale rwał się do grania, choć każdy krok sprawiał mu ból, mało kto o tym wiedział, nie rozczulał się nad sobą".

Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów - czytamy na stronie Teatru Współczesnego.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: „Barwy szczęścia” mają 10 lat! Jak aktorzy wspominają hit TVP?
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić