Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Widzowie go uwielbiali. Nie żyje gwiazda "Barw szczęścia"

103
Podziel się

W wieku 71 lat zmarł Jan Pęczek. Aktor grał m.in. w popularnym serialu "Barwy szczęścia". Jak poinformował Maciej Englert na stronie Teatru Współczesnego w Warszawie, aktor od długiego czasu zmagał się z nieuleczalną chorobą.

Widzowie go uwielbiali. Nie żyje gwiazda "Barw szczęścia"
W wieku 71 lat zmarł Jan Pęczek (AKPA)
bEDMVusB

Jan Pęczek zmarł we wtorek 27 lipca. O śmierci aktora poinformował Maciej Englert na stronie Teatru Współczesnego.

Po długiej chorobie zmarł Jan Pęczek. Od blisko czterdziestu lat wierny Teatrowi Współczesnemu i ważna postać naszego zespołu - czytamy na stronie.
bEDMVusD

Jan Pęczek występował nie tylko na deskach teatru, ale i w telewizji. Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Zenka Grzelaka w "Barwach szczęścia". Pracę w serialu TVP rozpoczął w 2007 roku. Wystąpił również w innych produkcjach m.in.: "Na dobre i na złe", "Prawo Agaty", "Samo życie" czy w "Na wspólnej". Był też aktorem dubbingowym.

W teatrze Pęczek wystąpił w wielu przedstawieniach, m.in. "Mistrz i Małgorzata", "Martwe dusze", "Wniebowstąpienie", "To idzie młodość".

Był osobą spolegliwą, w prawdziwym znaczeniu tego słowa, można było na nim polegać i jednocześnie ufać, zarówno jako człowiekowi jak i artyście. Skromny, lojalny i ciepły, mimo swojej hardej i dumnej "góralskiej duszy". Zaangażowałem go w stanie wojennym - napisał Maciej Englert.

Jak dodaje Englert, Jan Pęczek "działał aktywnie w opozycji i uciekając z jakiegoś "kotła", złamał pechowo nogę w kostce, która nie bardzo się chciała zrosnąć, ale rwał się do grania, choć każdy krok sprawiał mu ból, mało kto o tym wiedział, nie rozczulał się nad sobą".

bEDMVusJ
Podobnie jak w ostatnich miesiącach zmagań z, jak się okazało nieuleczalną chorobą, potem z niespodziewaną śmiercią żony, jego siła budziła najwyższy podziw i szacunek. Trudno przyjąć wiadomość o śmierci Przyjaciela, nawet jeśli była spodziewana i była wybawieniem, a Jasiek nie miał wrogów - czytamy na stronie Teatru Współczesnego.
bEDMVusK
Zobacz także: „Barwy szczęścia” mają 10 lat! Jak aktorzy wspominają hit TVP?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDMVute
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(103)
Groszek
2 miesiące temu
Był ciepłym i miłym człowiekiem swoją rolę grał jak nikt nawet jak krzyczał to po cichu miły i serdeczny nikt go nie zastąpi dajcie mu spokój dajcie mu odejść i nie trzeba kombinować
paralia
2 miesiące temu
Tak bardzo lubiłam jako aktora i jako postać jaką grał w serialu. Ze smutkiem to przyjęłam, bez niego to już nie będzie ten sam serial.
novel
2 miesiące temu
A co z jego postacią w Barwach szczęścia? tak się nie robi.
bEDMVutf
Tusia
2 miesiące temu
Wyrazy współczucia dla rodziny 😔
Margaretta 36...
2 miesiące temu
Spoczywaj w pokoju wiecznym Amen 🕯️💐
Lili
2 miesiące temu
Wielka szkoda, wspaniały aktor,
Yaro
2 miesiące temu
Szkoda. Fajny aktor Spoczywaj w spokoju
Ola
2 miesiące temu
Wspaniały człowiek
pawel
2 miesiące temu
umarł sam , czy się leczył ?
Tak. Przykro....
2 miesiące temu
Spokój jego duszy. Lubiany aktor, super rola Na wspólnej będzie teraz smutno bez niego
Ewa
2 miesiące temu
jak na 71 lat to młodo wygląda na tym zdjęciu.
Ewa
2 miesiące temu
Cudowny aktor teatralny o charakterystycznym sposobie mówienia, odpowiedzialny również za ruch sceniczny. Wielokrotnie podziwiałam. Wielka szkoda i ogromny smutek, zwłaszcza dla miłośników Teatru Współczesnego.
Dziennikarski...
2 miesiące temu
Czy o każdej miernocie będziecie informować? To sprawa rodziny a nie wiadomość jako news.
bEDMVusX
Olusia
2 miesiące temu
Kasowanie komentarzy nic nie da, bo wiadomo, że antyszczepionkowiec jest agresywny i odznacza się przeważnie wyjątkowym chamstwem. I jak widać nad cudzym grobem też mu odwala.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić