o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Biskup podjął decyzję ws. księdza z Lipna. Miał molestować 4 mężczyzn

255
Podziel się

Ksiądz Henryk K. jest oskarżany o molestowanie czterech mężczyzn. Biskup włocławski odwołał go z funkcji proboszcza parafii bł. Michała Kozala w Lipnie. Sprawa trafiła także do prokuratury.

Biskup podjął decyzję ws. księdza z Lipna. Miał molestować 4 mężczyzn
Proboszcz z Lipna miał molestować wiernych (Facebook)
bEDgJfzF

Biskup włocławski Wiesław Mering zwolnił księdza Henryka K. z funkcji proboszcza w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie). Na nowego proboszcza mianowano księdza Rafała Zielińskiego.

Decyzja biskupa ma związek z oskarżeniami wobec byłego proboszcza. Ksiądz miał molestować czterech dorosłych mężczyzn. Miał także nachodzić i grozić osobom, które zgłosiły jego nadużycia biskupowi.

bEDgJfzH

Sąd Kościelny we Włocławku zakończył dochodzenie w tej sprawie. Skierował księdza na terapię dla alkoholików i długotrwałe rekolekcje pokutne.

Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło także do prokuratury. Złożyła je posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, z którą skontaktowały się ofiary księdza. Chodzi o naruszenie miru domowego oraz o przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności.

"Gazeta Wyborcza" próbowała dowiedzieć się od rzecznika włocławskiej kurii, gdzie przebywa ksiądz Henryk, czy przeniesiono go do innej parafii i jakie będą jego dalsze losy. Nie uzyskała jednak odpowiedzi na pytania.

bEDgJfzN
Nie mam nic więcej do powiedzenia w tej sprawie. Ksiądz został zwolniony z funkcji proboszcza. Wszystkie pozostałe kwestie są regulowane przepisami prawa kanonicznego i pozostają na linii biskup - kapłan - skomentował ksiądz Artur Niemira.

Proboszcz molestował wiernych. Napisał list z przeprosinami

Przypomnijmy, że w Niedzielę Wielkanocną Henryk K. skierował list do parafian. Przeprosił w nim za swoje zachowanie, które miało wynikać z problemów z alkoholem.

W związku z oskarżeniami skierowanymi pod moim adresem i zakończeniem wstępnego dochodzenia przed Sądem Kościelnym wyrażam ubolewanie, że musicie doświadczać tej sytuacji i jednocześnie przepraszam Was za zgorszenie, którego źródłem stało się nadużywanie alkoholu i moje zachowanie. Zgodnie z poleceniem Sądu Kościelnego poddaję się terapii dla osób chcących żyć w trzeźwości, a także podejmuję długotrwałe, indywidualne rekolekcje pokutne - napisał ksiądz.
bEDgJfzO

Zobacz także: T. Terlikowski o karach za tuszowanie pedofilii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDgJfAi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(255)
Karol....
miesiąc temu
Co na to wszystko P .Bóg. Przecież to są przebierańcy którzy profanują jego nauki..... Coś tu musi się zmienić i odebrać władzę tym pyszałkowatym biskupom....
Czas na bizne...
5 miesięcy temu
Teraz czas na rekolekcje z biznesu u pana rydzyka.
aza
5 miesięcy temu
Biskup pewnie zesłał go do ośrodka dla niepełnosprawnych prowadzonego przez kler. Tam się wyżyje i nikt nie będzie mu przeszkadzał!
bEDgJfAj
szyderca
5 miesięcy temu
przestal byc proboszczem ale za to teraz bedzie uczyl religi w szkole,nie wiadomo co gorsze?
palcówka
5 miesięcy temu
Za młodu dziadek lepiej się nim zaopiekował
normalny
5 miesięcy temu
NIE LUBIĘ TAKICH ENIGMATYCZNYCH WIADOMOŚCI. CO ZNACZY MOLESTOWAŁ ???? CZY ICH NAMAWIAŁ , CZY ICH DYMNĄŁ PO PROSTU. TROCHĘ JAŚNIEJ PROSZĘ
antyklerykał
5 miesięcy temu
Kler to najbardziej zakłamane środowisko - jest tam najwięcej homoseksualistów, a jednak solidarnie na ambonach występują przeciwko LGTB. Natomiast pedofilię traktują jako coś, co im się należy i nie powinno być żadnym problemem. Jakim prawem człowiek, który jest tak zakłamany, uzurpuje sobie prawo do oceniania kogokolwiek, w dodatku uważa, że występuje w imieniu Boga?
doradca
5 miesięcy temu
Na kastrację a nie jakieś rekolekcje!!!
fenek9
5 miesięcy temu
Lokalny kardynał Rechelieu, który usiłował nabić na swą "szpadę" aż czterech dzielnych muszkieterów.
histeryk
5 miesięcy temu
jak można mężczyzn molestować ? no chynba że się ma 90 -60-90 fnatastyczne nogi i ładna buzię o szparce nie wspomnę
Hesrt
5 miesięcy temu
HMM JAK BYLI DOROSLI TAK W CZYM JEST PROBLEM?
emeryt
5 miesięcy temu
LUDZIE OBUDŹCIE SIE. TO SA ŚMIESZNE KARY. TO Z WASZEJ WINY, BO CHODZICIE NAIWNI DO KOSCIOLA. I CO WAS TAM SPOTYKA. ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI.SAMI MUSICIE POWIADAMIAC PROKURATURĘ.
Wiadomo że...
5 miesięcy temu
Jeżeli kościół nie zniesie tego i tak fikcyjnego celibatu, to wciąż będzie "produkował" alkoholików i wykolejeńców seksualnych. A przestępcy seksualni muszą być rozliczani wg Kodeksu Karnego w sądzie bo ich prawo kanoniczne to mogą sobie w buty wsadzić. W innym przypadku nie ma szans na poprawę sytuacji.
bEDgJfAb
katolik
5 miesięcy temu
Na pokładzie wycieczkowego statku pasażerskiego Costa Concordia który zatonął u wybrzerzy Włoch był ksiądz na pokutach. A może był tam aby se jeszcze lepiej pokutać ? O tak wygladają takie pokuty w Kościele Katolickim wśród księży !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić