Błaszczak chciał uderzyć w Tuska. Przy wpisie pojawiła się notatka

184

Prawo i Sprawiedliwość wciąż nie może pogodzić się z utratą władzy w Polsce. Czołowi politycy tej partii ostrzegają, że pod batutą Donalda Tuska w naszym kraju będzie tylko gorzej. Mocny wpis dodał ostatnio Mariusz Błaszczak. Jego wpis został jednak poddany weryfikacji za pośrednictwem nowego narzędzia, dostępnego na platformie "X". Nie jest on pierwszym politykiem PiS, którego to spotkało.

Błaszczak chciał uderzyć w Tuska. Przy wpisie pojawiła się notatka
"Będziemy pilnować Polski". Liderzy PiSu zwrócili się do Tuska (PAP, Leszek Szyma�ski)

W poniedziałek 11 grudnia były już dziś prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki wygłosił expose. Podkreślał w nim działania, które Zjednoczona Prawica podejmowała w trakcie swoich rządów i zapowiadał ich kontynuację, jeśli uzyska wotum zaufania. Tak się jednak nie stało.

Od tego momentu w mediach społecznościowych polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiają się różne oświadczenia. Janusz Kowalski zapewnił, że będą merytoryczną opozycją. W zdecydowanie mocniejsze tony uderzył Mariusz Błaszczak, który już w poniedziałek z mównicy sejmował ostro zwrócił do się Donalda Tuska. Teraz do nowego premiera zwrócił się za pośrednictwem platformy X.

Nie pozwolimy na to, aby Polska znowu była rozkradana przez Donalda Tuska. Nie zgodzimy się, żeby w naszym kraju znów pojawiła się grupa uprzywilejowanych, którzy są wyjęci spod prawa. Będziemy z całą stanowczością sprzeciwiali się wszystkim działaniom, które będą osłabiały bezpieczeństwo naszej Ojczyzny i poczucie sprawiedliwości obywateli. Będziemy pilnować Polski! - napisał Błaszczak.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Czy ja wyglądam na aktora?". Ozdoba o udziale w rządzie Morawieckiego

Wpisy poddane weryfikacji. Politycy PiS mają problem

Wpis Mariusza Błaszczaka został poddany weryfikacji za pośrednictwem nowego narzędzia, dostępnego na platformie "X". Co się przy nim pojawiło?

W ciągu ośmiu lat rządów prokuratura nie postawiła Donaldowi Tuskowi żadnego zarzutu. Nie ma nawet żadnego toczącego się śledztwa - czytamy.

Przymnijmy, że użytkownicy "X", których konta zostały zweryfikowane, mogą teraz tworzyć "Uwagi Społeczności", czyli notatki sugerujące kontekst publikowanych wypowiedzi. Narzędzie ma na celu weryfikację faktów. Zanim jednak notatka pokaże się przy danym wpisie, musi otrzymać konkretną liczbę pozytywnych ocen od pozostałych użytkowników.

Takie adnotacje dodawać mogą wyłącznie użytkownicy, którzy zapisali się do programu Uwagi Społeczności i zostali pozytywnie zweryfikowani przez administratorów platformy - tłumaczy dla TVN24 Jan Kunert, specjalizujący się w weryfikacji fake newsów.

Aby przejść prawidłowo weryfikację, trzeba spełnić dwa warunki: niełamanie w ostatnim czasie zasad platformy i korzystanie z niej przynajmniej od sześciu miesięcy.

Nie tylko wpis Błaszczaka został ostatnio poddany weryfikacji. Zbulwersowana nową funkcją jest Beata Szydło, przy wpisach której adnotacje pojawiają się ostatnio wyjątkowo często. Użytkownicy "X" stworzyli dopiski także do jej głośnego posta o mimice lidera Koalicji Obywatelskiej.

Grupa kłamliwych trolli próbuje opanować w Polsce serwis X (dawny Twitter) atakując polityków PiS przy pomocy tzw. "notek społecznościowych" - żaliła się Szydło.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić