Janusz Kowalski mówi "pas". Czas na nową rolę

44

To koniec 8-letnich rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. We wtorek nowym premierem w kraju zostanie prawdopodobnie Donald Tusk. Z tej okazji poseł PiS Janusz Kowalski napisał krótkie oświadczenie w mediach społecznościowych.

Janusz Kowalski mówi "pas". Czas na nową rolę
Janusz Kowalski mówi "pas". Czas na nową rolę (GETTY, NurPhoto)

W poniedziałek w Sejmie odbywa się bardzo ważne posiedzenie. Obrady rozpoczęły się przemówieniem Mateusza Morawieckiego. W swoim obszernym monologu premier opowiadał o osiągnięciach Prawa i Sprawiedliwości oraz dzielił się pomysłami, jakie chciałby zrealizować, gdyby partia, do której należy, została przy władzy.

Wszyscy wiemy, że tak się nie stanie, bowiem Prawo i Sprawiedliwość dysponuje tylko 194 mandatami w Sejmie, a do stworzenia większości potrzeba minimum 231.

To jest dobry dzień dla Rzeczpospolitej. To co widzieliście, to przeszłość. A my was witamy w dobrej przyszłości. Ale zanim ta przyszłość nastąpi, trzeba rozbić kilka kłamstw, które tu padły - zaczęła swoje wystąpienie Barbara Nowacka, która po expose przemawiała w imieniu klubu Koalicji Obywatelskiej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Czy ja wyglądam na aktora?". Ozdoba o udziale w rządzie Morawieckiego

Ze zmianą władzy pogodził się także Janusz Kowalski, jeden z najpopularniejszych posłów Prawa i Sprawiedliwości. Z tej okazji poseł Kowalski napisał krótkie oświadczenie w mediach społecznościowych.

Przechodzimy do opozycji. Z podniesioną głową. Dumni z 8 lat dobrych zmian dla Polski. Będziemy twardo bronić Polski, Polaków i polskich wartości. Przez bezprawiem, butą, pychą i nienawiścią. Będziemy opozycją merytoryczną, a nie totalną - pisze Janusz Kowalski na platformie X (dawniej Twitter).
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Donald Tusk zastąpi Morawieckiego

Jeżeli wszystko pójdzie po myśli nowej koalicji, to we wtorek w sejmie odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Donalda Tuska, a w środę zaprzysiężenie jego gabinetu.

Utworzenie rządu przez opozycję będzie oznaczać potężne zmiany kadrowe w całym kraju. Zacznie się od zmiany wojewodów, którzy są przedstawicielami rządu w województwach.

Odejścia wojewodów zapoczątkują efekt domina. Wiele zmieni się także w administracji zespolonej, która jest elementem rządowej administracji w terenie.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić