Ewa Sas| 

Bójka nastolatków w Brzozowie na Podkarpaciu. W ruch poszedł kastet

66

Zaledwie kilka dni po tym, jak do sieci wypłynęło nagranie, na którym widzieliśmy brutalną bójkę dwóch dziewczyn, do internetu trafił kolejny film z tego samego miasta. Na nim uwieczniono bójkę dwóch chłopców, którzy pobili się przed szkołą w centrum Brzozowa. I podobnie, jak w przypadku dziewcząt, tutaj także w ruch poszedł kastet.

Bójka nastolatków w Brzozowie na Podkarpaciu. W ruch poszedł kastet
W Brzozowie na Podkarpaciu doszło do kolejnej bójki nastolatków (Inne, Podkarpacie24)

Film w mediach społecznościowych zamieścił portal Podkarpacie24, który w opisie informuje, że bójka chłopców mogła mieć związek z nagraniem, jakie kilka dni wcześniej obiegło sieć. Wówczas do gardeł skoczyły sobie dwie nastolatki, a obserwujący to gapie jedynie zagrzewali je do dalszej walki. Tożsamość dziewcząt szybko ustalono. Zajęła się nimi policja. W tym przypadku na podstawie samego nagrania może być ciężko rozpoznać uczestników bójki, gdyż jest ono bardzo niskiej jakości. Jednocześnie nie ma nagranego dźwięku, więc trudno rozpoznać, czy któryś z gapiów usiłował odwieść nastolatków od rękoczynów. Jedynie z początku widać, jak do jednego z chłopców podchodzi dziewczyna i odsuwa go na bezpieczną odległość. Jednak nie na długo.

Zobacz także: Kolejna ustawka pod szkołą! Atak kastetem! NOWE VIDEO
(...) I teraz pomyśleć, że to jest przyszłość narodu... Można iść ulicą spokojnie, a tu nagle banda takich małolatów zaatakuje. Nawet z kolegami bałem się koło takiej grupy przejść, bo miałem obawy, że nas napadną. Dzisiejsza młodzież jest zdolna do wszystkiego. Uważajcie na siebie i miejcie się na baczności! - skomentował film jeden z internautów na kanale YouTube.

Nagranie, które szokuje

W piątek media obiegła informacja o bójce dwóch nastolatek w Brzozowie. Na uwiecznionym nagraniu widać, jak dziewczyny okładają się pięściami, przy czym jedna z nich robi to bardziej w charakterze samoobrony, niż walki. Jej przeciwniczka w pewnym momencie otrzymuje kastet i z jego pomocą zaczyna okładać drugą dziewczynę. Tłum gapiów, zamiast interweniować, skanduje: "Po ryju bij, w ryj! Dobrze!", "Po żebrach, po żebrach", "Dobrze zawijka, dobrze!".

Policja ustaliła tożsamość nastolatek. To 17-latka z Zespołu Szkół Budowlanych w Brzozowie i 15-latka z liceum ekonomicznego. Dziewczęta miały się spotkać na długiej przerwie. Według nieoficjalnych informacji doszło między nimi do nieporozumienia o chłopaka.

Do tej sprawy zostały zatrzymane dwie osoby 17-latka i 17-latek. Oboje są mieszkańcami powiatu brzozowskiego. Mogą mieć związek z tym zdarzeniem. Na tę chwilę trwają czynności policyjne mające na celu wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zajścia, a także udziału i roli tych zatrzymanych osób - powiedziała w rozmowie z portalem korsosanockie.pl rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie asp. Joanna Baranowska.

Nie wiadomo, czy wspomniany przez asp. Baranowską 17-latek był uczestnikiem także drugiej, uwiecznionej na nagraniu, bójki w centrum Brzozowa.

Zobacz także: To rzeczywistość Kijowa. "Dzieci zostają w domach"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić