Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Bomba lotnicza na placu zabaw. Ważyła ponad 250 kilogramów

0
Podziel się:

Ogromny niewybuch znaleziono na placu zabaw w Mińsku na Białorusi. Saperzy ustalili, że jest to bomba lotnicza pochodząca z okresu II wojny światowej. Władze ewakuowały mieszkańców okolicznych budynków, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Bomba lotnicza na placu zabaw. Ważyła ponad 250 kilogramów
Ogromna bomba lotnicza znaleziona na placu zabaw w Mińsku (Facebook, Wikimedia Commons)

Niewybuch namierzyli pracownicy budowy na placu zabaw w białoruskim Mińsku. W sobotę wieczorem podczas prac budowlanych trzech mężczyzn zobaczyli coś, co bardzo przypominało bombę. Natychmiast zadzwonili po odpowiednie służby.

Bomba lotnicza na placu zabaw

Saperzy z centrum wybuchowo-technicznego wojsk MSW przyjechali na miejsce po kilkunastu minutach i zabezpieczyli plac zabaw. Ustalili, że ładunek pochodzi najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Ze względów bezpieczeństwa milicjanci ewakuowali ludzi z okolicznych budynków. Łącznie ewakuowano 120 osób z 50 lokali. Po zakończonej ewakuacji patrol saperów zabezpieczył pocisk. Bomba z II wojny światowej ważąca 250 kilogramów została usunięta i wywieziona na składowisko w celu zniszczenia.

Najczęściej stosowany rodzaj bomby

250-kilogramowa bomba lotnicza to najczęstszy wagomiar stosowany podczas II wojny światowej. Wówczas Niemcy, a następnie Amerykanie, zastosowali po raz pierwszy bomby kierowane – których lot można było zdalnie korygować za pomocą aparatury naprowadzania.

Służby przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchu nie wolno dotykać przedmiotu, a w szczególności nie podnosić. Nie wolno też go przesuwać i nie używać żadnych narzędzi. Należy natychmiast powiadomić policję i do czasu przyjazdu Policji pozostać w pobliżu znaleziska, nie dopuszczając inne osoby do przedmiotu.

Zobacz także: Dramat na granicy. Aktywista o "łapankach" służb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić