Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Groźny finał grzybobrania. Akcja służb pod Poznaniem trwała wiele godzin

3
Podziel się

Prawdziwe chwile grozy przeżył mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej. Mężczyzna podczas grzybobrania natrafił na niewybuch. Konieczna była interwencja saperów.

Groźny finał grzybobrania. Akcja służb pod Poznaniem trwała wiele godzin
Grzybiarz natknął się na niewybuch (Policja)

O sprawie poinformował portal epoznan.pl. Zgłoszenie dotyczące nietypowego znaleziska odebrał dyżurny KPP w Wolsztynie. Grzybiarz poinformował go, że podczas grzybobrania w lesie pomiędzy Sławocinem i Świętnem natknął się na niewybuch.

Mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej zachował wzorową postawę. Po poinformowaniu policjantów o niebezpiecznym znalezisku oznakował miejsce i pozostał tam do czasu ich przyjazdu. Funkcjonariusze pozostali w lesie przez kolejnych kilkanaście godzin, do czasu przybycia saperów z Patrolu Minerskiego JW w Głogowie.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku znalezienia niewybuchu. Ten okazał się pociskiem moździerzowym o długości około 30 centymetrów pochodzącym z okresu drugiej wojny światowej. Ostatecznie niewybuch został przetransportowany na poligon i zdetonowany.

Zobacz także: Przemysław Czarnek odpowiada nauczycielom. Uszczypliwy komentarz
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
ziki bom
3 miesiące temu
Kiedyś to ognisko się rozpalało.
ot_historia
3 miesiące temu
Kiedyś z bratem (początek lat 60) ułożyliśmy z takich pocisków stos na pół metra na metr w ogrodzie dziadka. Obok ogrodu płynęła rzeczka (szeroka na 1.5-2m i głęboka 20-30 cm) w której było mnóstwo takich pocisków. W czasie wojny stał tam front i po zakończeniu ludzie wrzucali do rzeczki te pociski (gdzie tam saperzy w tamtym czasie?). Po takiej akcji dostaliśmy wpxer-dol od dziadka i odesłano nas do rodziców (od rodziców też nie dostaliśmy pochwały).
S. Lem
3 miesiące temu
Takie niewybuchy powinni detonować w namiocie - na poligonie przy Wiejskiej w Warszawie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić