Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Brat Agaty Dudy przemówił. Zdradził tajemnicę siostry

244
Podziel się:

Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Andrzeja unika wypowiedzi politycznych. Skąd tak naprawdę taka decyzja? Jej brat, dr Jakub Kornhauser zabrał głos i zdradził, dlaczego jego siostra zdecydowała się na taki krok. Zdziwieni?

Brat Agaty Dudy przemówił. Zdradził tajemnicę siostry
Agata Kornhauser-Duda (AKPA, Niemiec)

Agata Kornhauser-Duda bardzo rzadko zabiera publicznie głos. W przeszłości była krytykowana za swoją bierną postawę wobec ważnych kwestii takich, jak choćby ogólnopolski protest kobiet.

Działania Agaty Kornhauser-Dudy są relacjonowane na bieżąco na oficjalnym instagramowym profilu, który obserwuje obecnie ponad 35 tys. osób. Próżno tam szukać jednak tematów związanych z polityką. Pierwsza dama unika tego tematu jak ognia. Tajemnicę rozwiązał jej brat Jakub, który zna swoją siostrę jak mało kto.

Dr Jakub Kornhauser zdradza, że Agata Duda unika wypowiedzi politycznych, bo "polityką się nie interesowała".

Poglądy miała umiarkowane we wszystkich sprawach. Zresztą wydawało mi się, że Andrzej także. Nie potrafię powiedzieć, czy moja siostra teraz identyfikuje się z tym, co robi PiS - powiedział na łamach "Gazety Wyborczej".

Jakub Kornhauser nie kryje się z tym, że ma zupełnie inne poglądy niż szwagier. Być może w kwestiach politycznych pierwsza dama ma taki sam pogląd, dlatego woli milczeć, niż narazić się na słowa krytyki ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

"Marzy mi się taki prezydent"

Jakub Kornhauser podkreślił, że marzy mu się prezydent niepartyjny. Autorytet, który rozstrzyga spory. Szybko dodał jednak, że w Polsce jest to obecnie niemożliwe.

Jest olbrzymia dysproporcja między kompetencjami prezydenta a silnym mandatem społecznym. Prezydent powinien być wybierany przez parlament. Myślę, że przyczyną tych dzisiejszych zawirowań są konflikty personalne - dodał młodszy brat pierwszej damy.

Jakub Kornhauser to poeta, krytyk literacki, a także nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.

Zobacz także: Fiskus ściga za podatek od darowizn. Mamy komentarz ministerstwa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(244)
Aleksandra
4 tyg. temu
PIS z Kościołem katolickim i całą tą kato-narodową ideologię okupujący ten kraj trzeba zaraz po wyborach jak najszybciej zdelegalizować, jako organizacje arcy-szkodliwe społecznie, siejącą antynaukowy bełkot, homofobię, nietolerancję i elementy ideologii faszystowskiej, bezczelnie grabiący kraj czy wspierające różne faszyzujące bojówki, które z zaciśniętą pięścią oplecioną różańcem „chronią” nasz naród przed wyimaginowanymi zagrożeniami. Ot to, co trzeba zrobić z tymi instytucjami żerującymi na darmowym talerzu z kasy obywateli. Niech te obie sekty utrzymują z własnych kieszeni jej sekciarze.
Przyzwoity
4 tyg. temu
Za to co zrobił Pana szwagier, od początku łamał Konstytucję i jest na usługach tłustych kotów z królem na czele nie powinien być prezydentem W dodatku nie była to do końca uczciwa walka o prezydenturę. Żyjemy w kraju gdzie rządzi mafia która za wręczanie łapówek (stanowiska) trzyma się przy władzy (174 tyś. łapówki dla posła marionetki). Cieszę się że ma Pan taką świadomość.
Emeryt
4 tyg. temu
To wszystko jest możliwe w dzikim kraju gdzie najwięcej ziemi mają biskupi a nie rolnicy.
TVN jak adolf...
4 tyg. temu
dama z rodziny kapelusznikow
123
4 tyg. temu
Czy Polaska jeszcze kiedy będzie Polską????????
Syk
4 tyg. temu
Ich religią jest pieniądz. Tam gdzie łatwy pieniądz tam są.
loganty
4 tyg. temu
Pierwsza plama może za dużo nie mówi,ale za to ładnie gra na dudach...
kameleony!
4 tyg. temu
A dla mnie to w ogóle te towarzystwo Dudów-Kornhauserów to jakieś mocno "PO"djrzane!! Te WETA "PO"lityczne Dudy a w szczególności zawetowanie Ustawy o odbieraniu stopni wojskowych PZPRowskim zbrodniarzom z WRON wprowadzających stan wojenny w Polsce ! No i ta ostatnia zawetowana o zdyscyplinowaniu aroganckich NIEuczycieli z moskiewskiej organizacji ZNP jako ideologiczne ramię PZPR.. TO MOCNO "PO"dejrzane!!
Babcia Jaga
4 tyg. temu
Co za okropny brat, udziela wywiadu i opowiada prywatne sprawy siostry, wszystko dla pieniędzy.
patr
4 tyg. temu
Chłopcze co ty pieprzysz!
Marrs
4 tyg. temu
Przestępczość i Szabrowanie z watykańskim okupantem za rączkę.
hihi
4 tyg. temu
Po tym jak Bidenowi zamiast gratulacji z okazji wygranych wyborów gratulował tylko udanej kampanii wyborczej jeden z publicystów nazwał go debilem co potem polski sąd potwierdził.
byływyborcapi...
4 tyg. temu
długopis podpisuje wszystko
2 miliardy zł
4 tyg. temu
Cichym zwycięzcą wyborów jest Jacek Kurski, który uznał, że choć jego telewizję krytykuje już cały świat, to wciąż na krajowym podwórku pozostaje ona bardzo skuteczna. TVP nie zaskoczyła niczym nowym, po prostu konsekwentnie przedstawiała Trzaskowskiego jako zło wcielone. Do tego sięgała po retorykę antysemicką, antyniemiecką i homofobiczną, za każdym razem po to, by uderzyć w rywala Andrzeja Dudy.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić