Brat Agaty Dudy przemówił. Zdradził tajemnicę siostry

517

Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Andrzeja unika wypowiedzi politycznych. Skąd tak naprawdę taka decyzja? Jej brat, dr Jakub Kornhauser zabrał głos i zdradził, dlaczego jego siostra zdecydowała się na taki krok. Zdziwieni?

Brat Agaty Dudy przemówił. Zdradził tajemnicę siostry
Agata Kornhauser-Duda (AKPA, Niemiec)

Agata Kornhauser-Duda bardzo rzadko zabiera publicznie głos. W przeszłości była krytykowana za swoją bierną postawę wobec ważnych kwestii takich, jak choćby ogólnopolski protest kobiet.

Działania Agaty Kornhauser-Dudy są relacjonowane na bieżąco na oficjalnym instagramowym profilu, który obserwuje obecnie ponad 35 tys. osób. Próżno tam szukać jednak tematów związanych z polityką. Pierwsza dama unika tego tematu jak ognia. Tajemnicę rozwiązał jej brat Jakub, który zna swoją siostrę jak mało kto.

Dr Jakub Kornhauser zdradza, że Agata Duda unika wypowiedzi politycznych, bo "polityką się nie interesowała".

Poglądy miała umiarkowane we wszystkich sprawach. Zresztą wydawało mi się, że Andrzej także. Nie potrafię powiedzieć, czy moja siostra teraz identyfikuje się z tym, co robi PiS - powiedział na łamach "Gazety Wyborczej".

Jakub Kornhauser nie kryje się z tym, że ma zupełnie inne poglądy niż szwagier. Być może w kwestiach politycznych pierwsza dama ma taki sam pogląd, dlatego woli milczeć, niż narazić się na słowa krytyki ze strony Prawa i Sprawiedliwości.

"Marzy mi się taki prezydent"

Jakub Kornhauser podkreślił, że marzy mu się prezydent niepartyjny. Autorytet, który rozstrzyga spory. Szybko dodał jednak, że w Polsce jest to obecnie niemożliwe.

Jest olbrzymia dysproporcja między kompetencjami prezydenta a silnym mandatem społecznym. Prezydent powinien być wybierany przez parlament. Myślę, że przyczyną tych dzisiejszych zawirowań są konflikty personalne - dodał młodszy brat pierwszej damy.

Jakub Kornhauser to poeta, krytyk literacki, a także nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa.

Zobacz także: Fiskus ściga za podatek od darowizn. Mamy komentarz ministerstwa
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić