Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Brexit niestraszny. Cudzoziemcy na Wyspach pobili rekord

92
Podziel się:

Jeszcze nigdy tak wielu obcokrajowców z Unii Europejskiej nie pracowało w Wielkiej Brytanii.

Brexit niestraszny. Cudzoziemcy na Wyspach pobili rekord
(PAP, Rui Vieira/PA)

Od kwietnia do czerwca na Wyspach padł nowy rekord. Według najnowszych danych Narodowego Biura Statystycznego (Office for National Statistics - ONS) w okresie tym zarejestrowano 2,37 mln pracowników z krajów Unii - podaje CNBC. To oznacza wzrost o 126 tysięcy w porównaniu do drugiego kwartału ubiegłego roku.

Najwięcej przybyło obywateli Rumunii i Bułgarii. ONS wylicza, że liczba pracowników z tych dwóch państw zwiększyła się o ćwierć miliona - do 336 tysięcy. Ubywa za to Litwinów i Polaków, choć spadek nie jest znaczący. Według Brytyjczyków w porównaniu do tego samego okresu 2016 roku jest ich o kilka tysięcy mniej i w tej chwili na Wyspach pracuje 997 tysięcy ludzi z Polski i innych unijnych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Liczba pracowników urodzonych w Unii nadal rośnie, ale roczna stopa zmian znacznie się spowolniła - komentuje Matt Hughes z ONS.

Narodowe Biuro Statystyczne podliczyło również obywateli "starych" krajów UE. Liczba pracowników z m.in. Francji, Włoch i Niemiec urosła do nieco ponad miliona z 947 tysięcy w drugim kwartale zeszłego roku.

Komentatorzy podkreślają, że liczby rosną pomimo obaw związanych z Brexitem. Nie wiadomo bowiem, jak będzie wyglądała sytuacja obcokrajowców na Wyspach po tym, jak Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Negocjacje z Brukselą na temat warunków Brexitu trwają. Brytyjczycy zdecydowali 23 czerwca 2016 roku w referendum o opuszczeniu Wspólnoty.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(92)
Uu
5 lata temu
Yyyyu
Dracul
5 lata temu
Olo- trochę to śmieszne co piszesz dom za 750 tysięcy samochód za 100 tysięcy a w Polsce na dwa tygodnie pobytu wydajesz 5 tysięcy zł chyba te dwa tygodnie siedzisz w domu Średnio osoby wyjeżdżając do Polski na 2 tygodnie wydają 2-3 tysiące funtów więc albo jesteś taki skanera albo siedzisz dwa tygodnie tylko w domu
Michał
5 lata temu
Powinni zainicjować akcję wywalenia islamistów, do trzeciego pokolenia, i w to miejsce zainstalować ludy europejskie. Ale sądzę, że bardzo zapatrzeni są w hitlerowską organizację pracy TODD i skorzystają z jej doświadczeń ku swej zgubie w przyszłości. Tania siła robocza za wszelką cenę, najlepiej zobozowana na terenie państw ościennych na ich koszt i ryzyko.
Qwerew
5 lata temu
"Liczba pracowników z m.in. Francji, Włoch i Niemiec urosła do nieco ponad miliona z 947 tysięcy" - jak może coś urosnąć z miliona do pół miliona?
Martek
5 lata temu
Nie stac nas na to
olo
5 lata temu
ż żona zarabiam więcej niż minimalną krajową... stać mnie na kupno i spłacenia tutaj domu za 750 tyś zł. gdzie w Polsce nie dał bym rady przy 200 tys. jeżdżę samochodem za ponad 100 tyś. i na wiele wiele mnie stac. do Polski jak przyjeżdżam w dwa tygodnie wydaje 5 tyś żl na nic... na rzeczy takie same co tutaj w Anglii... nie wiem ile musiał im zarabiać w kraju Ale wiele wiele ponad 10 tyś wyłączyłem żeby żyć tak jak tu
Stan303
5 lata temu
znam ten sklep to w Derby. pozdro Stan
Polka
5 lata temu
Dam! Ale też wynajmę mieszkanie za 500 funtów, skasuje tez za ubezpieczenie zdrowotne i społeczne , itd. Zarabiacie w funtach, ale tez za funty tam zyjecie. Ile wam zostaje na rozwoj. Emeryturę. Hobby?
było ciekawie...
5 lata temu
kilkanaście lat tam robiłem i wystarczy, więcej to byłaby strata czasu, człowiek musi się rozwijać, jakiś biznesik albo inny kraj albo cokolwiek innego
Iksjusz
5 lata temu
A ilu przybyło POntonami ? Na nich angole będą musieli zarobić sami; nieprawdaż ?
Otaku
5 lata temu
Źle policzyli! Do kraju na przestrzeni lat przybyły ok. 2 milionów muzułmanów, a później robactwo zaczęło się mnożyć i jest ich 10 milionów!
TW Bolesław
5 lata temu
i o tekem Ewrope walczył
niemiec
5 lata temu
nie koniecznie do polski wrocilo ja znam pare polskich rodzin w niemczech zyje wrocili z anglii
Mirek34
5 lata temu
My malo nie zarabiamy (£25k oraz £45k), ale rowniez myslimy nad powrotem. Bardzo irytuje nas te multi-kulti :(
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić