Albert Kamiński| 
aktualizacja 

Polacy rezygnują z Wielkiej Brytanii. Są nowe dane

108

Coraz mniej Polaków przybywa do Wielkiej Brytanii i coraz więcej z niej wyjeżdża - ogłosiło Narodowe Biuro Statystyczne. Od czasu decyzji Brytyjczyków o Brexicie można zauważyć wyraźny spadek dynamiki napływu obywateli naszego kraju.

Polacy rezygnują z Wielkiej Brytanii. Są nowe dane
(flickr.com, Ben Sutherland)

W 2016 roku napłynęło na Wyspy o 248 tys. osób więcej niż je opuściło. Chodzi o obywateli różnych państw. Chociaż bilans był dalej dodatni, to w porównaniu z rokiem 2015 przybyszów było mniej o 84 tys. osób - informuje "The Guardian". Jest to najniższy poziom napływu imigrantów od 3 lat.

Największy spadek imigracji dotyczy ludzi z naszej części Europy. Przyrost liczby osób z Polski, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Słowacji i Słowenii był w 2016 r. o 25 tysięcy mniejszy niż rok wcześniej. Populacja obywateli tych państw zwiększyła się w ubiegłym roku o zaledwie 5 tysięcy i jest to najniższy wynik od 2004 roku.

Wielu imigrantów ubiega się o stałą rezydenturę w Wielkiej Brytanii. W ciągu zaledwie pierwszego kwartału 2017 roku takie wnioski złożyło 103 tys. osób. Związane jest to z niepewnością co do ich przyszłości w Zjednoczonym Królestwie, już po jego wyjściu z Unii Europejskiej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić