Brutalne ataki na polskiej kolei. To zdarza się coraz częściej

374

Incydenty z udziałem nastolatków miały miejsce w ostatnich dniach na kolei. Podróżujący w ostatni weekend pociągiem bez biletu czternastolatek, zamiast przyjąć mandat, rzucił się z pięściami na pracownika kolei i uderzył go w twarz. Z kolei na stacji w Krakowie, sokiści zatrzymali szesnastolatka podróżującego z narkotykami i nożem.

Brutalne ataki na polskiej kolei. To zdarza się coraz częściej
Brutalne napaści na kolei z udziałem młodych to prawdziwa plaga (Adobe Stock, eva blanco fotografia)

W niedzielę 5 marca 2023 r. dyżurny ruchu stacji Dęblin powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dęblinie o potrzebie interwencji patrolu SOK wobec agresywnego podróżnego, który dodatkowo naruszył nietykalność cielesną kierownika pociągu relacji Przemyśl Główny – Warszawa Wschodnia.

Okazało się, że agresywnym podróżnym jest czternastolatek, który nie wykupił ważnego biletu na podróż koleją. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Dęblinie. Poproszony przez nich o bilet i wylegitymowanie się, chłopak najpierw odmówił pokazania dokumentu, a potem wpadł w szał.

14-latek podczas kontroli biletów rzucił się na kierownika pociągu i uderzył go pięścią w twarz. Okazało się także, że nie ma ważnej legitymacji. Po przybyciu na stację agresywnego nastolatka przejęli sokiści. Następnie, jak podaje Kurier-kolejowy.pl został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komisariatu w Dęblinie, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "To dalej polityka, a nie biznes". Ekspert o zamieszaniu wokół podwyżki cen biletów PKP Intercity

Ale jak informują pracownicy Służby Ochrony Kolei, to nie jedyny tego typu wybryk z udziałem nastolatków w ostatnich dniach, który miał miejsce na kolei.

Dzień wcześniej, czyli w sobotę sokiści interweniowali po wezwaniu na stacji w Krakowie. Tam z kolei doszło do przepychanek z udziałem szesnastolatka, który prawdopodobnie będąc pod wpływem środków odurzających, zaatakował ochroniarzy.

Po przeszukaniu okazało się, że chłopak miał przy sobie nóż z 20-centymetrowym ostrzem, woreczek z ecstazy i mefedronem - podaje portal Interia.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić