o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
A. M.
|

Brutalne starcia w Londynie z przeciwnikami Black Lives Matter. Ponad stu zatrzymanych

95
Podziel się

W stolicy Wielkiej Brytanii doszło do gwałtownych manifestacji prawicowych środowisk przeciwstawiających się ruchowi Black Lives Matter. Policja zatrzymała ponad 100 osób.

Brutalne starcia w Londynie z przeciwnikami Black Lives Matter. Ponad stu zatrzymanych
Wielka Brytania. Manifestacje w Londynie (Getty Images)
bDSyYBFh

Na sobotę planowane były pokojowe protesty przeciwko rasizmowi w ramach ruchu Black Lives Matter. Te zostały jednak odwołane z powodu zapowiedzi prawicowych ugrupowań przeciwstawiających się działaniom antyrasistowskim. Burmistrz Londynu Sadiq Khan ostrzegał wcześniej, by unikać konfrontacji z grupami, które zamierzają spowodować przemoc.

W Londynie doszło do gwałtownych starć z policją

bDSyYBFj

Na ulicach pojawiły się tysiące manifestantów, którzy przyjechali z różnych części kraju. Zgromadzeni zamierzali bronić pomników, które w wyniku antyrasistowskich protestów zostały kilkukrotnie zniszczone w ostatnich tygodniach. Następnie manifestacja przekształciła się w wielogodzinną bitwę z policję.

Zatrzymano ponad 100 osób. Według brytyjskiej policji przestępstwa obejmowały brutalne zakłócanie porządku, napadanie na funkcjonariuszy policji, jak również posiadanie broni. Wielu manifestantów było pod wpływem narkotyków lub alkoholu.

Do najostrzejszych starć doszło po południu przy stacji Waterloo. To tam miała miejsce konfrontacja prawicowych ugrupowań ze zwolennikami ruchu Black Lives Matter i policją. W wyniku brutalnych starć wielu uczestników, jak również kilku funkcjonariuszy zostało rannych. Manifestanci rzucali w kierunku policji butelki i race.

bDSyYBFp

Do aktów agresji dochodziło także w innych miejscach Londynu. Na jednym z nagrań zamieszczonych w mediach społecznościowych widać, jak agresywna grupa przechodzi przez teren Hyde Parku, atakując przypadkowe osoby, siedzące na trawie.

Po śmierci George'a Floyda na całym świecie dochodzi do manifestacji przeciwko rasizmowi i brutalności policji. Protesty wywołały także aktywizację kontrmanifestantów i starć na tle rasowym. W ten weekend do zamieszek doszło także na ulicach Paryża.

Zobacz także: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda

bDSyYBFq
Zobacz także: Kryzys w USA. Masowe protesty po śmierci George'a Floyda
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSyYBFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
Tu i teraz
10 miesięcy temu
sami rządzący naściągali ludzi którym się nie pali do pracy podobnie jak Niemcy a teraz się dziwią że ludziom się to nie podoba ?
kowalski
10 miesięcy temu
Nawet w Interii uczciwiej napisali że agresorami był ciemny lud z Londynu ale najwięcej aresztowanych było wśrod etnicznych Londyńczykow broniących pomników swojej historii i kultury.Serce Internetu jest coraz czarniejsze a może i czerwone.
czuwaj
10 miesięcy temu
Użyjcie wyobraźni.Fundacja Batorego. Przeróżne instytuty dla cudzoziemców które się kamuflują abyście nie wiedzieli że są nie za granicą, tylko w waszym mieście. Niedawno jeden taki ośrodek wystąpił w mediach bo podopieczni zachorowali na COVID-19. Tak to o nich ani widu ani słychu. Jeśli będziemy dość głupi aby takie organizacje mówiły nam jak się mamy zachowywać we własnym kraju to skończymy jak Francuzi, Amerykanie i Anglicy. Zawsze jest ten pierwszy ponton. Potem olśnienie, że w Polsce trudno się żyje i trzeba nie tyle ciężko pracować, ile ciężko zasuwać. Potem oskarżenia o rasizm, nierówne traktowanie, zbyt niskie zasiłki i pozwy o odszkodowania za cierpienia moralne. Potem prośba do supermarketów o miejsca modlitewne na parkingu. Potem żądania usunięcia z z ulic processji Bożego Ciała, Drogi Krzyżowej, bo jest to nieuczciwe względem innych religii. Strefy no go w Warszawie. Zakaz dekorowania choinek. Żądania podaży mięsa halal w przedszkolach. To wszystko jest bardzo prawdopodobne jeśli nie będziecie czujni. Zamieszki to etap drugi.
bDSyYBFL
lusi
10 miesięcy temu
Nie niszczcie pomników historii , to zbrodnia.
Petern
10 miesięcy temu
,,Planowane były pokojowe manifestacje,, pokojowo niszczą pomniki ? Zabrać zasiłki nierobom , będzie spokój . Mieszkam w Niemczech , mam wielu znajomych o ciemnym kolorze skóry . Są różni , niektórzy pracują uczciwie . Ale zasiłki w Anglii to przesada .
Najnowsze komentarze (95)
Krystyna
10 miesięcy temu
Czy roznorodnosc nie jest wspaniala ?
inzynierUK
10 miesięcy temu
w POlsce chca nam to sila wprowadzac wladze UE, gdyby nie PIS mielibysmy juz sporo dzikich imigrantow i potem tylko problemy
Koper
10 miesięcy temu
Kiedy w GB odwołują manifestacje, bo może prowokować prawicowców to jest ok, kiedy u nas odwołują parade równości z tego samego powodu to krzyk na cały świat.o co kaman?
PiotrK
10 miesięcy temu
To dziwne, ale nie ma ani jednego słowa, że ZAWSZE agresorami byli uczestnicy Marszu BLM, Czemu, ach czemu?
Strzelacelnie
10 miesięcy temu
Nie marnować naboi
Erassmus
10 miesięcy temu
Europa według Tuska i Trzaskowskiego.
ReDRaD
10 miesięcy temu
Po przeczytaniu tych komentarzy cieszę się że Polska nie miała niewolników (oprócz chłopów pańszczyźnianych (czytaj większość społeczeństwa ) ) bo wy byście dalej ich zniewalali. Wstyd. Protesty były od dobrych kilku dni dopiero gdy prawiczki wyszły na ulicę zaczęła się zadyma (ranni policjanci i aresztowania )
pola
10 miesięcy temu
Angole macie krew na rękach za niewolnictwo na którym się wzbogaciliście
bDSyYBFD
pzpr
10 miesięcy temu
Nie to nie możliwe.W W.Brytanii,Francji,Niemczech....tam nie protestują.A jak protestują to tak ładnie,nikt nie łamie prawa.Ani strona prptestująca ani policja.Żyć nie umierać na ....zidiociałym Zachodzie.
ogniomistrz
10 miesięcy temu
Mamy duże sanatorium. Zaprośmy ich wszystkich
mk1
10 miesięcy temu
No i Trzaskowski i Tusk takiej chcą Polski!!!!!
Białas
10 miesięcy temu
U Żydów- antysemityzm u afrykanów -rasizm to ich recepta na życie...i jedni i drudzy chca zawojować świat..tym pierwszym prawie się to udało!!!
gosc
10 miesięcy temu
Czarny zapłacił podorobinym $, potem stawiał opór, biedni czarni nie dadzą robić im co im się podoba.
czarni
10 miesięcy temu
to rasisci niszcza pomniki bialych.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić