o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|

Brytyjskie śledztwo po śmierci polskiego imigranta. Miał powiesić się w ośrodku koło lotniska Heathrow

55
Podziel się

Brytyjskie MSW potwierdziło śmierć imigranta z Polski, który do niedawna przebywał w areszcie imigracyjnym pod Londynem a potem w tragicznych okolicznościach trafił do szpitala. Po niespełna tygodniu odłączono aparaturę podtrzymującą jego życie.

Brytyjskie śledztwo po śmierci polskiego imigranta. Miał powiesić się w ośrodku koło lotniska Heathrow
(Bruno Vincent / Equipa/Getty Images)
bDUkqnKJ

Po śmierci Polaka w ośrodku Harmondsworth Immigration Removal Centre ruszy specjalne śledztwo. Kierować ma nim rzecznik praw więźniów (Prisons and Probation Ombudsman). Według doniesień "The Independent" 28-latek z Polski miał powiesić się po południu 3 września.

MSW teraz potwierdza śmierć tego człowieka, choć rzecznik ministerstwa twierdził wcześniej, że nie wie o żadnej tragicznej śmierci w tej placówce. Odłączyli Polaka od szpitalnej aparatury w czwartek, 7 września - donosi dziennik.

Pierwsze informacje o śmierci, czy też próbie samobójczej, pojawiły się już kilka dni temu. Przekazywali je mieszkańcy Harmondsworth pracownikom wspierającej ich organizacji SOAS Detainee Support (SDS).

bDUkqnKL

Wiele osób donosiło nam, że mężczyzna z Polski powiesił się w chwili, gdy po obiedzie wszystkich zatrzymanych odesłano i zamknięto w celach. Strażnicy zorientowali się, co się dzieje a po mężczyznę pośpiesznie przyjechała karetka - mówi rzeczniczka SDS.

Tragiczne wydarzenia z udziałem imigranta z Polski miały wstrząsnąć większością z 400 zamkniętych tam mężczyzn. SDS twierdzi, że po jego domniemanej próbie samobójczej wiele osób cierpi na stany lękowe, inni przestali przyjmować pokarmy.

Ludzie z Harmondsworth dzwonią do nas od tygodnia. Widzieli jego ciało i boją się, że za chwilę sami mogą znaleźć się w takiej sytuacji. Boją się, że też tam umrą - twierdzi rzecznik fundacji Charity Medical Justice.

Nie ma informacji o powodach przetrzymywania obywatela Polski w tym ośrodku. W styczniu tego roku "The Independent" donosił, że od 2010 liczba osób zatrzymywanych w Harmondsworth wzrosła przynajmniej pięciokrotnie. Przytoczono w artykule historię innego Polaka trzymanego za kratami tego samego ośrodka aż 5 miesięcy. Jego winą było "nadużywania praw obywatela UE". Na czym polegało? Rzecznik fundacji Bail for Immigration Detainees tłumaczył w gazecie, że człowiek ten urządził urodziny w parku. Z kolei obywatela Włoch trzymano za kratami 8 miesięcy po zgubieniu włoskiego dowodu osobistego.

bDUkqnKR

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDUkqnLm
KOMENTARZE
(55)
gosc
4 lata temu
Traktowani sa gorzej niz ciabate, skandal.
sodoma i gomo...
4 lata temu
I to jest właśnie demokracja w wydaniu zachodniej Europy - swoich upodlić, "napływowym" pozwalać na wszystko.
Tyru
4 lata temu
Dokladnie tak jest,btakie osoby sa przetrzymywany w takich osrodkach, a bandyci chodza se na wolnosci
bDUkqnLn
E.
4 lata temu
Martwię się o ich demokrację.
PRAWO JEST DL...
4 lata temu
Urodziny w parku to grzech ,gwałty muzułmanów na tubylcach to norma ,za urodziny cię zamykają za gwałty dostają medale.
Najnowsze komentarze (55)
aaaaaaaaaaaaa...
4 lata temu
Jestem ciekawa jakaby byla reakcja anglikow po przeczytaniu tekiego artykulu tylko ze w polsce zginol anglik, jestem w angli 11 lat i wam powiem w telewizji by to tak naglosnili i na drugi dzien 30% polakow w angli bylaby pobita tak by sie skonczylo znienawidzili by nas do szpiku kosci i glosili by ze my nazisci i rasisci i ze wogle wypad z angli a w polsce cisza !!!!!!!!! nic nie mowmy bo to nie wypada
Gonzo
4 lata temu
Angole to parówy
Ja
4 lata temu
Czyli mają obozy śmierci!
Iga
4 lata temu
Autorze artykułu mam pytanie Dlaczego naszego rodaka Polaka nazywasz imigrant??? Jesteśmy w tej całej JUNI tak, czy nie? Jesteśmy jej równymi obywatelami czy nie?!!! Określijcie się wreszcie! dlaczego o Czechach czy innych uniowcach nie piszecie imigrant tylko zawsze o Polakach?
Anty Amnesty
4 lata temu
I tutaj znakomicie widać angielską Hipokryzję w Amnesty International Najbardziej zakłamana organizacja świata , która swą siedzibę ma właśnie w Londynie Czepia się między innymi Polskę o prawa do wolności A właśnie w Wielkiej Brytanii jest najwięcej łamanych praw człowieka . Brak przestrzegania ludzkiej godności , życia i prawa
ryś
4 lata temu
unia to wielkie szambo
hmmm
4 lata temu
Koniec UK jest bliski
Sąsiad
4 lata temu
Czy musimy podobnie traktować Angoli aby zrozumieli swój błąd?
bDUkqnLf
zizu
4 lata temu
w Polsce krzywo spojrzysz na araba i już atak rasistowski, a tam proszę 5 miesięcy zero rasizmu?
cv
4 lata temu
Brawo GB !!! Gebbels was pozdrawia !
gość
4 lata temu
"Miał powiesić się w ośrodku koło lotniska Heathrow" - ciekawe sam się powiesił czy mu angole w tym pomogli.
uch
4 lata temu
To pieprzone angole.
lik
4 lata temu
JAK TO MOŻLIWE,ŻE KRAJ WYSOKOROZWINIĘTY A ZDARZAJĄ SIĘ TU RZECZY JAK Z CZASÓW KOLONIALNYCH,CO SIĘ Z TYM KRAJEM STAŁO,CZY U NICH ZA CHWILĘ NASTANIE TEŻ SZARIAT JAK W KILKU KRAJACH EUROPY?POLACY DZIĘKI SWEJ POSTAWIE MOGĄ JAKO JEDYNI OSTAĆ SIĘ ZE SWĄ TOŻSAMOŚCIĄ.NARODOWĄ I NORMALNOŚCIĄ.TERAZ WIDAĆ W CO NAS CHCIANO WCIĄGNĄĆ ZA POPRZEDNIEJ WŁADZY.
SiD
4 lata temu
Jedno pytanie, ile w ostatnim czasie zginęło Polaków w GB a ile Anglików w PL? Ja wiem, że jedynym ratunkiem dla europy jest radykalizacja ale mimo wszystko trzeba ją trzymać na wodzy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić