Chciał okraść seniorkę w pelerynie. Kobieta okazała się superbohaterką [WIDEO]

Kamery monitoringu miejskiego w Moskwie uchwyciły, jak mężczyzna próbuje ukraść seniorce torebkę. Staruszka jednak się nie poddała i mocno chwyciła swoje rzeczy. Po chwili spłoszył go przypadkowy przechodzień. Sprawca jest już w rękach policji.

Chciał okraść seniorkę w pelerynie. Kobieta okazała się superbohaterką [WIDEO]
Nieudana próba kradzieży (YouTube)

Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem na ulicy Ostożenka w centrum Moskwy, a wszystko uchwyciły kamery monitoringu miejskiego. Na nagraniu widać, jak mężczyzna atakuje starszą kobietę i próbuje jej wyrwać torebkę. Pasek torebki był owinięty wokół ramienia kobiety. Seniorka szybko ją chwyciła i nie dała za wygraną.

Niedoszły rabus w Moskwie

Mężczyzna zaczął ciągnąć kobietę po drodze, a później widać, jak kobieta upada na jezdnię. Nawet wtedy sprawcy nie udało się ukraść torebki seniorki. Po chwili mężczyznę spłoszył przypadkowy przechodzień i niedoszły rabuś uciekł z miejsca zdarzenia. Starszej pani udzielono pomocy lekarzy.

Został podpuszczony przez kolegów

Policja w Moskwie poinformowała, że 22-letni sprawca został już zatrzymany. Miał tłumaczyć funkcjonariuszom, że zaatakował kobietę, bo został podpuszczony przez kolegów.

Szedłem z przyjaciółmi i oni zaczęli się zakładać, czy uda mi się ukraść torebkę. Podjąłem wyzwanie. Kiedy podbiegłem, kobieta przewróciła się, a nasze ręce się zaplątały. Próbowałem wyrwać moją rękę, ciągnąc ją po ziemi. Kiedy uwolniłem rękę, uciekłem. Niczego nie zabrałem, tylko uciekłem – tłumaczył się napastnik.

Wrócił z butelką whisky

22-latek powiedział funkcjonariuszom, że po chwili wrócił na miejsce zdarzenia, kupując po drodze butelkę whisky. Miał nadzieję przeprosić starszą pani i wręczyć alkohol w ramach zadośćuczynienia, ale nie mógł jej tam znaleźć.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić