Chciał zestrzelić ukraiński samolot. Po chwili sam runął na ziemię

Siły Zbrojne Ukrainy zestrzeliły rosyjski myśliwiec Su-35. Wcześniej samolot najeźdźców próbował zniszczyć ukraińskie samoloty szturmowe. Pilotowi udało się katapultować, a maszyna runęła na okupowane tereny obwodu chersońskiego.

Chciał zestrzelić ukraiński samolot. Po chwili sam runął na ziemię
Ukraińcy zestrzelili kolejny rosyjski samolot (Facebook)

Do zdarzenia doszło na okupowanych terenach obwodu chersońskiego. Nagraniem z miejsca wydarzenia podzieliło się Dowództwo Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy. Na filmiku widać, jak płonący rosyjski myśliwiec Su-35 spada na ziemię.

Ukraińcy zbili rosyjski myśliwiec

Jak czytamy w komunikacie, próbując przeciwdziałać ukraińskim atakom lotniczym, rosyjski myśliwiec Su-35 wystrzelił trzy pociski powietrze-powietrze w grupę uderzeniową naszego lotnictwa, ale nie trafiły one do celu.

Z kolei sam rosyjski myśliwiec został zestrzelony przez ukraińską jednostkę rakiet przeciwlotniczych. Pilotowi udało się katapultować, a maszyna runęła na ziemię i rozbiła się na tymczasowo okupowanych terytoriach ukraińskiego obwodu chersońskiego.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kosztuje około 50 mln dolarów

Su-35 to rosyjski jednomiejscowy, dwusilnikowy myśliwiec wielozadaniowy. Jest przykładem najnowszego i najbardziej zaawansowanego myśliwca Rosji, który powstał z wykorzystaniem technologii przeznaczonej dla myśliwców piątej generacji.

Jest to myśliwiec wysokiej manewrowości, który kosztuje wedle szacunków około 50 milionów dolarów. Może latać z prędkością do 2400 km/h na dystanse rzędu 3600 km i atakować cele wszelakiej maści z wykorzystaniem swojego działa 30 mm GSz-30, bomb, pocisków powietrze-powietrze i powietrze-ziemia na 12 węzłach o łącznej wadze maksymalnej 8 tys. kg.

Zobacz także: Czy Polska byłaby gotowa na atak z powietrza? "To wszystko zależy"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić