Chciała złowić rybę. Złowiła ponad 30 kilogramów kokainy

17

Burmistrzyni Tampy, Jane Castor, liczyła na owocny połów, ale czegoś takiego się nie spodziewała. Zamiast ryb Mahi Mahi, które miała zamiar łowić podczas wakacji na Florida Keys (USA), kobieta złowiła... ponad 30-kilogramową paczkę kokainy. Wartość przejętych narkotyków służby szacują na imponującą kwotę. Chyba jedynie złota rybka, spełniająca życzenia, mogłaby być tyle warta.

Chciała złowić rybę. Złowiła ponad 30 kilogramów kokainy
Niespodziewany finał połowu ryb (Twitter, US Border Patrol)

Ci, którzy uważają, że łowienie ryb nie jest zbyt ekscytujące, powinni spróbować swoich sił na archipelagu Florida Keys. Jane Castor, burmistrzyni Tampy, pod koniec lipca udała się tam, żeby łowić ryby Mahi Mahi (nazywane też koryfeną lub doradą). Ale tak ''owocnego'' połowu z pewnością się nie spodziewała.

Castor łowiła ryby w towarzystwie rodziny. W pewnym momencie brat burmistrzyni zauważył unoszący się na wodzie pakunek. Castor, która przez ponad 30 lat pracowała w policji w Tampie, szybko pojęła, co może się w nim znajdować. Doświadczenia z pracy policjantki przydały się w niespodziewanym momencie.

Paczka była bardzo ciężka, ale rodzinie udało się ją wyciągnąć na pokład łodzi. Przypuszczenia burmistrzyni okazały się słuszne. W paczce, ważącej ponad 30 kilogramów, znajdowało się 25 zawiniętych w folię porcji kokainy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Długi weekend sierpniowy. W tych miejscach nie zabraknie turystów

Kokaina o wartości 1,1 miliona dolarów

Kokaina, którą przez przypadek odkryła burmistrzyni i jej rodzina, prawdopodobnie miała trafić na ulice miast na Florydzie. Wartość znalezionych narkotyków to 1,1 mln dolarów. Przedstawiciel straży granicznej podziękował Castor za czujność za pośrednictwem mediów.

Dzięki temu 'Dobremu Samarytaninowi' 70 funtów kokainy znalazły się w depozycie federalnym, a nie na naszych ulicach - powiedział CNN Adam Hoffner z amerykańskiej straży granicznej.

Hoffner przypomniał także, że wszelkie podejrzane działania należy natychmiast zgłaszać lokalnym władzom.

Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić