o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny grożą, że wezmą amerykańskich obywateli jako zakładników

74
Podziel się

Pekin domaga się, aby amerykański system sprawiedliwości odstąpił od ukarania chińskich naukowców. Ostrzegli, że w innym wypadku "będą zmuszeni" zatrzymać obywateli USA, którzy przebywają na terenie Chińskiej Republiki Ludowej.

Chiny grożą, że wezmą amerykańskich obywateli jako zakładników
Władze Chin domagają się uwolnienia naukowców aresztowanych na terenie USA (Getty Images, Lintao Zhang , Staff)
bEEjddGZ

Jak podaje "New York Post", zatrzymani naukowcy mieli powiązania z chińską armią. Przyjechali do Stanów Zjednoczonych w celu odwiedzenia miejscowych uczelni wyższych i przeprowadzenia tam badań.

Naukowcy zostali aresztowani pod zarzutem oszustw wizowych. Mieli oni zataić przed urzędnikami imigracyjnymi USA informację, że pełnią czynną służbę w chińskiej Armii Narodowo-Wyzwoleńczej.

bEEjddHb

Spór Chin i Stanów Zjednoczonych o aresztowanych naukowców

Władze Chin nie przestają apelować do przedstawicieli Stanów Zjednoczonych o uwolnienie naukowców. Według "The Wall Street Journal" w ostatnim oświadczeniu zawarły groźbę, że jeśli ich prośby nie zostaną spełnione, ucierpią na tym Amerykanie pozostający obecnie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej.

bEEjddHh

John Demers, rzecznik Departamentu Stanu nie odpowiedział na razie na żądania Chin. Spotkał się jednak z przedstawicielami mediów, za pośrednictwem których zaapelował do obywateli USA o zachowanie szczególnej ostrożności. Ostrzegł, że w konsekwencji sporu między państwami mogą spotkać się z odmową przy próbie przekroczenia chińskiej granicy.

Ostrzegamy obywateli USA, że spory (...) mogą skutkować zakazem (...) wyjazdu z Chin do czasu rozwiązania problemu. Jesteśmy świadomi, że rząd chiński w podobnych przypadkach zatrzymywał Amerykanów, Kanadyjczyków i inne osoby bez podstawy prawnej, aby (...) wywierać presję na rządy ich państw – oświadczył John Demers w rozmowie z "New York Post".
Zobacz także: Zobacz też: Chiny. Od nich się wszystko zaczęło. "Sytuacja została zupełnie opanowana"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEjddHC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(74)
Polak
11 miesięcy temu
Stosowanie zasady wzajemności zawsze przynosi efekty. Inaczej nikt Cię nie szanuje
Angelika
11 miesięcy temu
Chińczycy na Marsa !!
Angelika
11 miesięcy temu
Chińczykom powinno się zabrać wszystkie aktywa, które są zdeponowana w bankach całego świata i przeznaczyć je na walkę z pandemią. Chińczycy na Marsa !!
bEEjddHD
On45624
11 miesięcy temu
"Jesteśmy świadomi, że rząd chiński w podobnych przypadkach zatrzymywał Amerykanów, Kanadyjczyków i inne osoby bez podstawy prawnej, aby (...) wywierać presję na rządy ich państw – oświadczył John Demers" .... przyganiał kocioł garnkowi!!!!
polak45
11 miesięcy temu
ty europejczyk jak Izraelczyk
txt
11 miesięcy temu
Ameryka nie da się szantażować. Pekińczyk Xijinpinpong marnie skończy. Wywalić też agentów chińskich z Polski. I zakończyć ten cyrk Panie Duda z komunistami. Polska nic nie uzyska , a stracić może wszystko w tym wolność.
WWW
11 miesięcy temu
Zwykłego chińczyka zaraz by deportowali ale naukowcy im się przydadzą. Po wojnie też naukowców z Niemiec zagarnęli.
123
11 miesięcy temu
brawo Chiny
analiza
11 miesięcy temu
kapitaliści od dekad sprzedawali komunistom chińskim sznur, przenosząc tam produkcję przemysłową...
NPełO
11 miesięcy temu
Jak to napisał Владимир Ильич Ленин? Kapitalista dla zysku sprzeda sznur, na którym go potem powieszą ! W roku 1988 widziałem, jak koncern GE po przejęciu RCA zamykał jedną po drugiej swoje fabryki w USA, a produkcję przenosił do za granicę. Ośrodek BR w Lancaster sprzedali Thomsonowi, a w USA ostał się tylko RCA Solid State. Unikalne technologie poszły w świat, a zostawieni na lodzie inżynierowie mówili: dokąd zdąża Ameryka! Teraz to Chinom mogą nafiukać!
mic
11 miesięcy temu
chiny? wspaniali ludzie, wspaniały kraj. Reszta to propaganda szatanów zjednoczonych
...3gr
11 miesięcy temu
...a gdyby tak oskarżyć CHRLD o brak praworządności ;)
deporT
11 miesięcy temu
Lepsze rozwiązanie, wypędzic wszystkich chinskich naukowcow, lekarzy, studentów, inżynierów i handlarzy z USA. To wszystko szpiedzy i wrogowie. Z Polski także.
bEEjddHv
aras
11 miesięcy temu
No i genialnie. Więcej w USA Chińczyków niż amerykanów w Chinach. USA zaraz całe chinatown przeniosą do pekinu.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić