o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny grożą, że wezmą amerykańskich obywateli jako zakładników

76
Podziel się

Pekin domaga się, aby amerykański system sprawiedliwości odstąpił od ukarania chińskich naukowców. Ostrzegli, że w innym wypadku "będą zmuszeni" zatrzymać obywateli USA, którzy przebywają na terenie Chińskiej Republiki Ludowej.

Chiny grożą, że wezmą amerykańskich obywateli jako zakładników
Władze Chin domagają się uwolnienia naukowców aresztowanych na terenie USA (Getty Images, Lintao Zhang , Staff)
bDgNNOcB

Jak podaje "New York Post", zatrzymani naukowcy mieli powiązania z chińską armią. Przyjechali do Stanów Zjednoczonych w celu odwiedzenia miejscowych uczelni wyższych i przeprowadzenia tam badań.

Naukowcy zostali aresztowani pod zarzutem oszustw wizowych. Mieli oni zataić przed urzędnikami imigracyjnymi USA informację, że pełnią czynną służbę w chińskiej Armii Narodowo-Wyzwoleńczej.

bDgNNOcD

Spór Chin i Stanów Zjednoczonych o aresztowanych naukowców

Władze Chin nie przestają apelować do przedstawicieli Stanów Zjednoczonych o uwolnienie naukowców. Według "The Wall Street Journal" w ostatnim oświadczeniu zawarły groźbę, że jeśli ich prośby nie zostaną spełnione, ucierpią na tym Amerykanie pozostający obecnie na terenie Chińskiej Republiki Ludowej.

John Demers, rzecznik Departamentu Stanu nie odpowiedział na razie na żądania Chin. Spotkał się jednak z przedstawicielami mediów, za pośrednictwem których zaapelował do obywateli USA o zachowanie szczególnej ostrożności. Ostrzegł, że w konsekwencji sporu między państwami mogą spotkać się z odmową przy próbie przekroczenia chińskiej granicy.

bDgNNOcJ
Ostrzegamy obywateli USA, że spory (...) mogą skutkować zakazem (...) wyjazdu z Chin do czasu rozwiązania problemu. Jesteśmy świadomi, że rząd chiński w podobnych przypadkach zatrzymywał Amerykanów, Kanadyjczyków i inne osoby bez podstawy prawnej, aby (...) wywierać presję na rządy ich państw – oświadczył John Demers w rozmowie z "New York Post".

Zobacz też: Chiny. Od nich się wszystko zaczęło. "Sytuacja została zupełnie opanowana"

bDgNNOde
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
Europejczyk
2 tyg. temu
A czego się spodziewaliście od chińskiego reżimu? Najpierw umożliwiliście im kradzież zdobyczy technicznych, intelektualnych wypracowanych przez Europe i USA przez setki lat za tani rynek roboczy i rynek sprzedaży a teraz dziwicie się że stawiają Was pod ścianą. JAK SIĘ WSZYSCY NIE OCKNIEMY Z TANICH CHIŃSKICH PRODUKTÓW TO Z CHWILĘ CHIŃCZYCY BĘDA NAM DYKTOWAĆ JAK MAMY ŻYĆ.
Sama
2 tyg. temu
Jankesi sami tworzą sobie wrogów z chciwości finansowali Kadafiego, Saddam Husajna, Talibów w Afganistanie, stworzyli przemysł Chin.
rer
2 tyg. temu
Dzięki chciwości biznesu amerykańskiego i europejskiego wyhodowano potwora który stał się fabryką świata i dyktatorem wartości.
bDgNNOdf
xdx
2 tyg. temu
Rynek zalany chińskimi podróbami a nam wszystkim każą płacić za segregowanie śmieci.
makumba
2 tyg. temu
"Naukowcy zostali aresztowani pod zarzutem oszustw wizowych. Mieli oni zataić przed urzędnikami imigracyjnymi USA informację, że pełnią czynną służbę w chińskiej Armii Narodowo-Wyzwoleńczej." - no, to Chiny ogłoszą, że aresztowani Jankesi, to agenci CIA, itp.służb, a przy pomocy "chińskich pieszczot" będą to mieli czarne na białym
Najnowsze komentarze (76)
Polak
1 tyg. temu
Stosowanie zasady wzajemności zawsze przynosi efekty. Inaczej nikt Cię nie szanuje
Angelika
1 tyg. temu
Chińczycy na Marsa !!
Angelika
1 tyg. temu
Chińczykom powinno się zabrać wszystkie aktywa, które są zdeponowana w bankach całego świata i przeznaczyć je na walkę z pandemią. Chińczycy na Marsa !!
On45624
1 tyg. temu
"Jesteśmy świadomi, że rząd chiński w podobnych przypadkach zatrzymywał Amerykanów, Kanadyjczyków i inne osoby bez podstawy prawnej, aby (...) wywierać presję na rządy ich państw – oświadczył John Demers" .... przyganiał kocioł garnkowi!!!!
polak45
1 tyg. temu
ty europejczyk jak Izraelczyk
txt
1 tyg. temu
Ameryka nie da się szantażować. Pekińczyk Xijinpinpong marnie skończy. Wywalić też agentów chińskich z Polski. I zakończyć ten cyrk Panie Duda z komunistami. Polska nic nie uzyska , a stracić może wszystko w tym wolność.
buzklaudia
1 tyg. temu
Witam, niedawno na Onet mówili o lasce, która schudła przeszło 10 kg w 2 miesiące będąc na diecie Anusi (najlepiej przeczytać w Google). Wcinała jakieś produkty z niskim IG, błonnik, stewię i coś tam chyba jeszcze. Jeżeli ktoś z was tutaj ma jakieś doświadczenie z tą dietą - bardzo proszę o jakieś porady. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.
WWW
1 tyg. temu
Zwykłego chińczyka zaraz by deportowali ale naukowcy im się przydadzą. Po wojnie też naukowców z Niemiec zagarnęli.
bDgNNOcX
123
1 tyg. temu
brawo Chiny
analiza
1 tyg. temu
kapitaliści od dekad sprzedawali komunistom chińskim sznur, przenosząc tam produkcję przemysłową...
NPełO
2 tyg. temu
Jak to napisał Владимир Ильич Ленин? Kapitalista dla zysku sprzeda sznur, na którym go potem powieszą ! W roku 1988 widziałem, jak koncern GE po przejęciu RCA zamykał jedną po drugiej swoje fabryki w USA, a produkcję przenosił do za granicę. Ośrodek BR w Lancaster sprzedali Thomsonowi, a w USA ostał się tylko RCA Solid State. Unikalne technologie poszły w świat, a zostawieni na lodzie inżynierowie mówili: dokąd zdąża Ameryka! Teraz to Chinom mogą nafiukać!
mic
2 tyg. temu
chiny? wspaniali ludzie, wspaniały kraj. Reszta to propaganda szatanów zjednoczonych
...3gr
2 tyg. temu
...a gdyby tak oskarżyć CHRLD o brak praworządności ;)
deporT
2 tyg. temu
Lepsze rozwiązanie, wypędzic wszystkich chinskich naukowcow, lekarzy, studentów, inżynierów i handlarzy z USA. To wszystko szpiedzy i wrogowie. Z Polski także.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić