o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Chiny stawiają żądania. Kanada nie może odmówić. Pojawiły się groźby

137
Podziel się

Władze Kanady rozważają udzielenie azylu uciekającym z Hongkongu aktywistom na rzecz demokracji. Te działania spotkały się z dezaprobatą przedstawicieli rządu Chin, którzy przekazali swoje uwagi za pośrednictwem ambasadora. Zapowiedzieli, co się stanie, gdyby spotkali się z odmową.

Chiny stawiają żądania. Kanada nie może odmówić. Pojawiły się groźby
Chiny sprzeciwiają się przyjęciu przez Kanadę uciekinierów z Hongkongu (Getty Images, Kevin Frayer , Stringer)
bDgBaxhN

Jak podaje "Radio Free Asia", Cong Peiwu, ambasador Chin w Kanadzie, przekazał stanowisko swojego rządu w trakcie wideokonferencji. Odbyła się ona z okazji 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych przez oba państwa.

Chiny stawiają ultimatum Kanadzie. Spór o uchodźców z Hongkongu

Cong Peiwu wezwał władze Kanady, aby odmówiły udzielenia azylu aktywistom z Hongkongu. Ambasador określił ich jako "przestępców", którzy uciekają, ponieważ dopuścili się wielu brutalnych aktów przemocy.

bDgBaxhP
Zdecydowanie wzywamy kanadyjską stronę do nieudzielania tak zwanego azylu politycznego tym brutalnym przestępcom z Hongkongu – apelował Cong Peiwu do władz Kanady ("Radio Free Asia").

Zdaniem ambasadora udzielenie schronienia osobom, które są ścigane przez chiński wymiar sprawiedliwości, stanowi akt ingerencji w sprawy wewnętrzne jego państwa. Ostrzegł, że takie działania negatywnie wpłyną na kontakty Chin i Kanady, a także pogorszą położenie Kanadyjczyków, przebywających obecnie w Hongkongu.

bDgBaxhV
Jeśli stronie kanadyjskiej naprawdę zależy na stabilności i dobrobycie w Hongkongu oraz szczerze troszczy się o zdrowie i bezpieczeństwo 300 tysięcy posiadaczy kanadyjskiego paszportu z Hongkongu, powinni wspierać wysiłki na rzecz zwalczania brutalnych przestępstw – oświadczył Cong Peiwu ("Radio Free Asia").

Oświadczenie ambasadora Chin zostało wydane w reakcji na apel podpisany przez 60 kanadyjskich posłów i senatorów. Wezwali oni premiera Justina Trudeau, aby zapewnił uchodźcom politycznym z Hongkongu bezpieczne schronienie oraz zaoferował im możliwość stałego pobytu.

Zobacz też: Chiny. Od nich się wszystko zaczęło. "Sytuacja została zupełnie opanowana"

bDgBaxiq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(137)
lili
2 tyg. temu
CHINY NICH SIE CIESZA ZE PREZES JEST ZAJETY BO BY ZARAZ CHINCZYKOW POSTAWIL DO PIONU
Dragon
2 tyg. temu
Budzi się Chiński SMOK. Jeszcze kilka lat i to Chiny będą rozdawać karty na arenie politycznej a nie USA.
sien
2 tyg. temu
I teraz premier nie ma innego wyjścia niż przyjąć uchodźców inaczej okaże słabość przed szantażem. To jest logika chińskiej dyplomacji . Zero finezji.
bDgBaxir
kkkk
2 tyg. temu
Chińczycy już chyba zjedli wszystko co się rusza na własnej ziemi i zaczynają szukać pożywienia za granicą. Nie dajmy się zastraszać zasada jest jedna - nie negocjujemy z komunistami.
HAARP
2 tyg. temu
Gdy tak się przyglądam poczynaniom towarzyszy chińskich, to gdzieś w tym mroku słyszę chichot historii, że ta ich bezrozumna ekspansja doprowadzi do ponownego sojuszu amerykańsko-rosyjskiego, który nie dość, że zakończy chińskie mrzonki, to jeszcze na powrót uczyni z nich niewolników we własnym kraju :()))
Najnowsze komentarze (137)
Hmm
1 tyg. temu
Dla Polaków też powinno tak być ,chętnie skorzystał bym z azylu bo mam dosyć tego rezimu w tym kraju,za dużo tu namieszane od wielu lat w strefie rządzonej.
xxx
2 tyg. temu
Stany Zjednoczone , Rosja , UE szarpiemy się między sobą , a tym czasem wyrosła nowa potęga światowa. Kto czytał księgę królowej Sawy to bardzo dobrze wie że to wszystko się sprawdza.
Proszęopomoc
2 tyg. temu
. ..Chciałabym Bardzo Przeprosić za komentarz ., mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Dobrej Nocy . ,. Ola z Torunia. SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
balthazar
2 tyg. temu
dzieci z polski od chinczyka to sie bierze wszystko na tym rzecz polega zeby zachod był zazdrosny
balthazar
2 tyg. temu
dzieci z polski od chinczyka to sie bierze wszystko na tym rzecz polega zeby zachod był zazdrosny
balthazar
2 tyg. temu
dzieci z polski od chinczyka to sie bierze wszystko na tym rzecz polega zeby zachod był zazdrosny
Kropka
2 tyg. temu
Zwyciężony powinien okazać szacunek zwycięzcy.
⭐RANDKI⭐
2 tyg. temu
❤️⭐Brak planu na sobotni wieczór? Gorące kobiety zapraszają samotnych Panów! Sprawdź na 𝗭𝗡𝗔𝗠𝗖𝗜𝗘.𝗣𝗟
bDgBaxij
aras
2 tyg. temu
niezly plan by oszukac Amerykanow na zasadzie ze jak pomoga uciekinierom z Chin to odpowiedza z uzyciem sily a Ameryka uwierzy tym uciekinierom na slowo i bedzie powod by wszczac wojne ze strony Chin dobra taktyka Chin
melchior
2 tyg. temu
co wy chcecie od chin chinki ładne reszta sie nie liczy
melchior
2 tyg. temu
co wy chcecie od chin chinki ładne reszta sie nie liczy
miriamm
2 tyg. temu
kraj co stworzył zarazę co pustoszy świat ma czelność jeszcze pouczać . Chinole komunistyczni macie pokryć koszty pandemii, we wszystkich krajach .
⭐RANDKI⭐
2 tyg. temu
🔴🔴Jesteś samotny i nie masz planu na sobotni wieczór? Chciałbyś poznać jakąś atrakcyjną kobietę? Sprawdź chętne dziewczyny z Twojego miasta i okolic na 𝗭𝗡𝗔𝗠𝗖𝗜𝗘.𝗣𝗟
Wolny
2 tyg. temu
CANADA BRAWO !!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić