o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Chiny mobilizują wojsko. Gotowość do wojny. Jasny przekaz prezydenta

304
Podziel się

Prezydent Chin Xi Jinping wezwał we wtorek armię do zwiększenia gotowości bojowej. Podkreślił, że wojsko musi być gotowe do wojny.

Prezydent Chin pochwalił działania wojska.
Prezydent Chin pochwalił działania wojska. (Getty Images)
bDTlUhKJ

We wtorek odbyło się spotkanie plenarne delegacji z Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej i Ludowej Siły Zbrojnej Policji. Swoje przemówienie wygłosił m.in. prezydent Xi Jinping, a także sekretarz generalny Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Chin.

Prezydent zwrócił się do wojska i nakazał większą mobilizację. Powiedział, że trwająca obecnie epidemia wywołała negatywny skutek nie tylko na gospodarkę, ale także bezpieczeństwo Chin.

bDTlUhKL

Chiny nie są wystarczająco bezpiecznie - zewnętrznie, ale może także wewnętrznie. Trzeba eksplorować sposoby szkolenia i przygotowań do wojny, ponieważ sytuacja epidemiczna już się unormowała. Trzeba zintensyfikować przygotowania do walki zbrojnej, trzeba sprawnie przeprowadzić treningi wojskowe, poprawić gotowość naszego wojska do przeprowadzenia misji wojskowych – powiedział prezydent.

Zobacz także: Program rakietowy Korei Północnej

Chiny mają skupić się na szkoleniach i zbrojeniu. Prezydent rozkazał wojskowym, aby pomyśleli o najgorszych scenariuszach i przygotowali się do ochrony suwerenności narodowej, bezpieczeństwa i rozwoju państwa.

bDTlUhKR

Jednocześnie prezydent pochwalił swój kraj za działania w obliczu epidemii. Powiedział, że po raz kolejny siły zbrojne udowodniły, że są niezastąpione i partia oraz obywatele mogą im w pełni zaufać. Zapewnił także, że nie porzucić tematu COVID-19, Chiny wciąż starają się umocnić i przygotować na ewentualną kolejną falę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.
Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTlUhLm
KOMENTARZE
(304)
Raf
11 miesięcy temu
Pochwalił kraj za rozwalenie światowej gospodarki. To im się udało razem z WHO
dddd
11 miesięcy temu
zamknąć granicę z chinami i będą walczyć sami ze sobą do ostatniego żołnierza.
maverick
11 miesięcy temu
Kto szablą wojuje od miecza ginie.
bDTlUhLn
Iejr
11 miesięcy temu
Z naszymi Terytorialsami nie mają szans😃
aazz
11 miesięcy temu
nie rozumie, po co jakas wojna? Proponuje usiasc wygodnie, napis sie herbatki, pospiewac, pomuzykowac i potanczyc. Jak jakis przywodca ma cos do drugiego, to niech sobie ida w krzaki pobic sie, a nie wciagac zwyklych ludzi do zboczonych pomyslow.
Najnowsze komentarze (304)
Jakub
11 miesięcy temu
Cholera po co żyć skoro zaraz ma być wojna
Typtentak
11 miesięcy temu
A w Polsce po co się tak ciągłe szkolą?? Sprzęt przyjeżdża.. Od lat.. Po co? Policja kupuje miliony sztu Amunicji po co? Tylko Ślepi nie widzą znaków.. Ale ale Tak musi być.. Wojna Ostateczna.🎭
Kuziolet
11 miesięcy temu
Ten kraj jest chory psychicznie a ich przywódcy to aż brak słów. Toć oni od paru lat na wariata się zbroja, zauważyła to Japonia i też zaczęli się zbroić. Tu trzeba nic innego tylko wszelką nasza produkcję przywrócić do Europy czy Ameryki a od nich nic nie kupować i nie sprzedawać i przerwać z nimi wszelkie interesy oraz zakończyć turystykę.
gtt
11 miesięcy temu
2021rok czas odlicza nieubłaganie wojna za pasem kto tego nie widzi ten ślepy...
OLA
11 miesięcy temu
Komunizm to straszna ideologia,a planowanie wojny z kimkolwiek ,to szaleństwo...
Zenek
11 miesięcy temu
W ramach defensywy te slepe zaulki ewolucji wykluja sie w kolejnym miliardzie i zajma jakis Tajwan.
Arek
11 miesięcy temu
Wojna wybuchnie na dniach,poczytajcie przepowiednie. Boże chroń Polskę.
Lolek
11 miesięcy temu
No to juz po Rusku zaczyna sie powoli spelniac przepowiednia przywalą po sąsiedzku po co im daleko Szukac w Rosji wszystko jest co im potrzebne do zdobycia swiata..
bDTlUhLf
Darek
11 miesięcy temu
W Polsce też rozsyłają karty mobilizacyjne. Po dwudziestu latach po odbyciu służby, przypomnirli sobie o mnie.
gość
11 miesięcy temu
Chińczycy szczerzą swoje małe chińskie ząbki .
yui
11 miesięcy temu
Brawo Chiny tak trzymać
Strateg
11 miesięcy temu
Chiny nie mają tradycji a wlasciwie maja jedną zawsze dostawali baty czy to od Japonczykow, czy Wietnamczyków, czy ,Mongolow, dlatego tez nie potrafia dowodzic,
fooky
11 miesięcy temu
No ale cow tym nienormalnego, zaskakujacego i niebezpiecznego? Kazda armia jest po to by NON STOP być gotowa do wojny, oraz działań kryzysowych wenatrz kraju. Po to jest. To żeden sygnał, wskaujacy że zaraz wybuchnie wojna. Historycznie patrząc, z każdym dniem zbliżamy się do kolejnej, gdzies tam, o coś tam...
USA
11 miesięcy temu
Chińska potęga została zbudowana przez rządy lewicowe (marksistowskie) w Europie, Europa Zachodnia przeniosła wszelki przemysł do Chin, Państwo Środka cały czas na tym się wzbogaca jednocześnie się oduzależniając od świata, Chiny są coraz większym zagrożeniem i zostało mało czasu do odzyskania wartości Zachodu, wyzwolenia spod okupacji europejskich komunistów i wycofania produkcji z Chin, bowiem to co dzieje się teraz na zachodzie to upadek cywilizacji Zachodniej, samobójstwo Zachodu!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić