CIA chce zwerbować rosyjskich urzędników. Pojawiło się nagranie

W sieci Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) opublikowała kolejne nagranie. Jest to apel, który ma zachęcić Rosjan do współpracy. Spot pokazuje zmęczonego codziennością Rosjanina, który chce żyć zgodnie ze swoimi zasadami. - Chciałbym znowu wierzyć, że prawda jest wartością, a uczciwość jest nagradzana - słyszymy na wideo.

CIA chce zwerbować rosyjskich urzędników. Pojawiło się nagranie
CIA chce zwerbować rosyjskich urzędników. Pojawiło się nagranie (YouTube, @CentralIntelligenceAgency)

Amerykańska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) w mediach społecznościowych opublikowała kolejny film skierowany do rosyjskich urzędników.

Materiał zachęca ich do współpracy z tą służbą. Nagranie zostało nakręcone w języku rosyjskim. Zatytułowano je: "Dlaczego nawiązałem kontakt z CIA - dla siebie".

Poprzednie wideo udostępniono w maju tego roku i nosiło tytuł: "Dlaczego nawiązałem kontakt z CIA: moja decyzja".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 26.06, godzina 11:50

Spot CIA

W nowym spocie widzimy anonimowego rosyjskiego urzędnika idącego zimą rano do pracy. Kadry pokazują, jak wygląda jego codzienna rutyna, a głos narratora przedstawia historię człowieka, w którym narasta poczucie niesprawiedliwości.

Kiedyś wierzyłem, że uczciwość nie obejdzie się bez nagrody. Nigdy nie potrafiłem kłamać. Przekonywałem wszystkich, że pisanie fałszywych raportów jest pozbawione skrupułów, ale awansowali właśnie ci, którzy to robili - mówi narrator.

W dalszej części spotu słyszymy:

Tymczasem żyję mizernie ze swoimi zasadami. (...) Jakże chciałbym chociaż raz móc powiedzieć prawdę. Chciałbym znowu wierzyć, że prawda jest wartością, a uczciwość jest nagradzana. Jestem przyzwoitym człowiekiem - słychać w wideo, podczas gdy na ekranie widać, jak urzędnik sprawdza w swoim telefonie, jak nawiązać kontakt z CIA.

- Jestem człowiekiem, który wreszcie może żyć bez lekceważenia swoich zasad i komu służba ojczyźnie nie jest obojętna - słyszymy. Wtedy pojawia się napis w języku rosyjskim: "Ludzie wokół ciebie nie chcą słuchać prawdy. Ale my chcemy".

W opisie filmy umieszczono odnośnik do instrukcji, która tłumaczy jak bezpiecznie nawiązać kontakt z CIA poprzez sieć TOR.

W lipcu, czyli dwa miesiące po publikacji pierwszego filmu, szef CIA William Burns powiedział, że niezadowolenie wielu Rosjan z powodu wojny na Ukrainie stwarza rzadką okazję do rekrutacji szpiegów i że CIA nie przepuści takiej okazji.

Zobacz także: Почему я пошел на контакт с ЦРУ: Ради себя

Źródło: YouTube, agencja Reutera, PAP

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić