Co dać na pierwszą komunię? Porada księdza wzburzyła wiernych

140

Z pomocą przyszedł ks. Sebastian Picur, który na TikToku wskazał najlepszy podarunek na komunię. Nie wszystkim przypadł on jednak do gustu.

Co dać na pierwszą komunię? Porada księdza wzburzyła wiernych
Ksiądz radzi co dać na pierwszą komunię. (Pixabay, TikTok)

Sebastian Picur to ksiądz, który jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i działa głównie na TikToku. Jego profil obserwuje ponad 660 tys. osób, a wszystkie materiały zebrały już 12 mln polubień.

Ksiądz z TikToka o pierwszej komunii

W krótkich filmikach duchowny odpowiada na pytania użytkowników dotyczące religii. Wyjaśnia także zagadnienia, które mogą być niejasne. Niejednokrotnie wywołuje tym sensację

W jednym z materiałów ksiądz odpowiadał na pytania dotyczące pierwszej komunii. Jedna z użytkowniczek zapytała, czy dobrym prezentem dla dziecka będzie Pismo Święte. Duchowny odpowiedział, że jest to jeden z lepszych pomysłów na prezent. Inna osoba chciała się dowiedzieć, co jeszcze będzie dobrym upominkiem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prezent na komunię. Konsola i elektryczna hulajnoga to hity sprzedaży

Ksiądz odpowiedział, że najlepszym prezentem będzie modlitwa za dziecko i przyjęcie komunii podczas mszy. Z rzeczy materialnych wymienił biblię lub inny skromny upominek, który będzie nawiązywał do uroczystości oraz wiary.

Duchowny odradził kupowanie drogich prezentów. Stwierdził, że większe upominki będą dobre na urodziny.

W komentarzach wiele osób skrytykowało pomysł twierdząc, że dziecko zostanie wyśmiane i będzie się czuło wyobcowane. Niektórzy zdecydowali się na zakup Pisma Świętego i widzieli niezadowolenie zarówno dziecka, jak i rodziców.

Inne osoby poparły księdza. Stwierdziły, że rzeczy materialne szybko przemijają i nie mają duchowej wartości. Dla dziecka, które przyjmuje pierwszą komunię najlepsze będzie zatem coś, co o tej uroczystości będzie przypominać.

Dostałam Pismo Święte i nie byłam zadowolona. Teraz to jest jedyny prezent, który się zachował. Przeprowadzałam się i zabrałam je ze sobą
W Polsce daje się bardzo drogie prezenty. Nikt już nie pamięta sensu tej uroczystości - czytamy w komentarzach.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić