Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

PILNE! Przyszłość TVN w rękach Andrzeja Dudy. Prezydent zabrał głos

100
Podziel się:

W piątek sejmowa komisja kultury niespodziewanie wznowiła prace nad ustawą "Lex TVN". Po południu została ona przegłosowana i teraz trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy, który zabrał już głos w tej sprawie.

PILNE! Przyszłość TVN w rękach Andrzeja Dudy. Prezydent zabrał głos
Andrzej Duda (AKPA)

Wirtualna Polska kontaktowała się w tej sprawie z prezydenckim ministrem Pawłem Szrotem. Udzielił on zdawkowej odpowiedzi.

Pan prezydent podejmie decyzję, kiedy nadejdzie stosowny czas. Kiedy? Czekamy, aż ustawa wpłynie na biurko pana prezydenta - przekazał Szrot na gorąco po głosowaniu w Sejmie.

Zaznaczył również, że to jedyny komunikat Pałacu Prezydenckiego w tej sprawie. Zdradził jednocześnie, że prezydent "analizuje sytuację", a "na decyzję ma 21 dni".

Co ciekawe, to właśnie Szrot jako pierwszy z otoczenia głowy państwa mówił we wrześniu br., że prezydent zawetuje "lex TVN".

Mało tego. Sugerował to również sam Andrzej Duda. Jeżeli dotrzyma publicznych deklaracji, to użyje w tej sprawie weta. A jeśli nie?

Będziemy rozmawiać - mówią enigmatycznie przedstawiciele PiS, cytowani przez WP.

W końcu głos zabrał sam prezydent. - Ta ustawa musi trafić na biurko prezydenta, nie trafiła, nie została jeszcze przesłana. Będzie przez nas poddana analizie i odpowiednia decyzja zostanie podjęta. Ja już mówiłem na temat tego, z jakiego punktu widzenia będę tę ustawę oceniał i taką decyzję podejmę - przekazał Duda, cytowany przez PAP.

Podkreślił też, że Konstytucja daje mu "różne możliwości", w tym weto. - Prezydent może każdą ustawę podpisać, to prerogatywa prezydencka - spostrzegł.

Każdą ustawę może skierować do ponownego rozpatrzenia w Sejmie, co się nazywa wetem prezydenckim albo każą ustawę skierować do Trybunału Konstytucyjnego, jeżeli będzie miał wątpliwości co do zgodności jej postanowień z Konstytucją - dodał.

"Lex TVN". Zaskoczenie w Sejmie

W piątek większość sejmowa wręcz w błyskawicznym tempie przeforsowała nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, tzn. "lex TVN". Doszło do tego dość niespodziewanie.

Szeregowi posłowie klubu PiS mówią WP, że... o planach kierownictwa dowiedzieli się z mediów. Jeszcze bardziej zaskoczona była opozycja, a także stacja TVN, w którą najmocniej uderza ta ustawa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(100)
Warszawiak2
6 miesięcy temu
Roman Dmowski nie zaskarbił sobie sympatii środowisk germanofilskich, które tak bardzo chcą usunięcia nazwy Rondo Dmowskiego i zastąpienie jakimś ogólnym pojęciem,które poprawi ratingi określonej grupy wyborców. Roman Dmowski był jednym z dwóch Polaków z Paderewskim, którzy złożyli podpis na Traktacie Wersalskim 1919 r, na zakończenie I wojny św. Traktat ten był i jest upokorzeniem dla niemiec, którego nie zapomniał także hitler. Teraz sympatyzująca z niemcami lewica polska wpisuje się w politykę NSDAP zacierając ślady tego jakże przykrego dla niemców wydarzenia. Dlatego nazwisko osoby, która podpisała się pod legendarna klęska niemiec ma zniknąć z należnego mu miejsca w geografii naszego miasta.Dlatego trzeba protestować przed odebraniem nazwy Ronda wielkiemu Polakowi i ojcu naszej niepodległości
takjest!
6 miesięcy temu
Nie ma takiej ustawy lex tvn??! , to wprowadzanie czytelnika w błąd.To ustawa, obecna we wszystkich krajach ue ,która mówi ,że stacje ,czy przedsiębiorstwa działające na terenie danego kraju, muszą mieć rejestracje w Polsce i tu płacić podatki!nic tam nie ma o tvn!!
takjest!
6 miesięcy temu
Nie ma takiej ustawy lex tvn??! , to wprowadzanie czytelnika w błąd.To ustawa, obecna we wszystkich krajach ue ,która mówi ,że stacje ,czy przedsiębiorstwa działające na terenie danego kraju, muszą mieć rejestracje w Polsce i tu płacić podatki!nic tam nie ma o tvn!!
Obecny
6 miesięcy temu
To nie Lex Tvn to Lex widza w zabranianiu mu oglądania telewizji przez niego wybranej. Nie piszę prywatnej, bo prywatna jest też TVP - PIS-u i Kurskiego.
Jacek
6 miesięcy temu
Miejmy nadzieję, że podpisze ustawę.
BBB
6 miesięcy temu
hahaha, pewnie na nartach jest:) a dlugopis został
kasia88
6 miesięcy temu
To wina Mieszka 1-go ze mamy takiego Budynia za prezydenta
AGGGG
6 miesięcy temu
Żeby od takich ludzi zależało być, albo nie być na arenie międzynarodowej. Środek europy. Tyle ludzi zginęło walcząc o wolną Polskę. Teraz znów trzeba walczyć tylko z okupantem wewnętrznym. Jednak głupi, ciemny Polak powinien żyć w niewoli. Ta nacja jest felerna.
CAXAPOB
6 miesięcy temu
HE HE HE, nu pagadi macie jak i u nas bystro komune, z tym że kaczą, he he he
treterte
6 miesięcy temu
W wielkiej Brytanii,Włoszech belgii protesty antycovidowe dzisiaj i już od dawna na całym świecie.A w tvn, polsacie i tvp na ten temat nic.Takie wolne media.Chyba tylko wolno łapią.
Warszawiak
6 miesięcy temu
Roman Dmowski nie zaskarbił sobie sympatii środowisk germanofilskich, które tak bardzo chcą usunięcia nazwy Rondo Dmowskiego i zastąpienie jakimś ogólnym pojęciem,które poprawi ratingi określonej grupy wyborców. Roman Dmowski był jednym z dwóch Polaków z Paderewskim, którzy złożyli podpis na Traktacie Wersalskim 1919 r, na zakończenie I wojny św. Traktat ten był i jest upokorzeniem dla niemiec, którego nie zapomniał także hitler. Teraz sympatyzująca z niemcami lewica polska wpisuje się w politykę NSDAP zacierając ślady tego jakże przykrego dla niemców wydarzenia. Dlatego nazwisko osoby, która podpisała sie pod legendarna klęska niemiec ma zniknąć z należnego mu miejsca w geografii naszego miasta.
Tak zrobi.
6 miesięcy temu
Narciarz Jarkowu nie podskoczy, narciarz za krótki jest dla niego. Podpisze i tyle.
Obecny
6 miesięcy temu
Likwidacja stacji prywatnych okaże się największą siłą przed którą ucieka rząd PIS. Było by to największe tchórzostwo w rzeczypospolitej rządu PIS
Marcus
6 miesięcy temu
Nie jestem za spiskową teorią dziejów, ale w dniu w którym Putin stawia USA ultimatum: pokój za wycofanie wojsk z Europy wschodniej oraz oddanie Ukrainy (nigdy w NATO), rząd Polski mówi, że Amerykanie nie mają prawa inwestować w tv w Polsce i muszą się zawijać. Tłumacząc: wejście do Polski Ruskich spowodowałoby rozpad NATO bo u nas stacjonują Amerykanie którzy mają bronić sojuszników. Jak nie obronią to po co komu NATO . Ale jak Amerykanie wyszli by z Polski przed agresją Rosji to trochę inna sytuacja bo przyjmą uchodźców ale linię obrony ustawià na Odrze. I teraz pytanie: komu zleżałe aby wykurzyć z Polski wojska amerykańskie ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić