Angelika Karpińska| 

Co się dzieje, gdy nie ma ludzi? Niezwykłe zdjęcie z Karkonoskiego Parku Narodowego

22

Karkonoski Park Narodowy udostępnił niesamowite zdjęcie, na którym widać z bliska stado żerujących jeleni. Ma być to dowód na to, że zakaz poruszania się turystów poza wyznaczonymi szlakami ma sens.

Co się dzieje, gdy nie ma ludzi? Niezwykłe zdjęcie z Karkonoskiego Parku Narodowego
Stado żerujących jeleni (Karkonoski Park Narodowy)

Karkonoski Park Narodowy położony jest w województwie dolnośląskim przy granicy z Czechami. Mieszka w nim wiele gatunków zwierząt leśnych, w tym ok. 40 gatunków ssaków takich jak bobry, sarny, jelenie czy lisy.

Park posiada 112 km szlaków turystycznych pieszych. Poza nimi obowiązuje zakaz poruszania się.

Niezwykłe zdjęcie z Karkonoszy. Internauci podzieleni

W środę Karkonoski Park Narodowy udostępnił zdjęcie, które ma być dowodem na to, że zakaz ma sens. Widać na nim stado żerujących jeleni uchwyconych przez fotopułapkę.

Takie obrazki świadczą o tym, że zakaz poruszania się po Parku poza wytyczonymi szlakami ma sens. Świat poza szlakami należy wtedy do zwierząt - napisali przedstawiciele parku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Pod wpisem szybko pojawiło się wiele polubień. Z komentarzy wynika jednak, że internauci są podzieleni w kwestii zakazów.

W Afryce nie ma zamkniętych szlaków i wszyscy żyją w zgodzie, a dzikich zwierząt jest tyle, co u nas w gospodarstwach, więc o czym to świadczy?
Wniosek jest jeden - należy także szlaki zamknąć na stałe. Przyroda wówczas wspaniale rozkwitnie i będzie się mógł nią delektować wyłącznie dyrektor Parku z krewnymi i znajomymi Królika...
Takie widoki zdarzają się regularnie również w zabudowanej części Jagniątkowa. Wcale nie trzeba szukać głęboko w lesie.
Zwierząt w KPN i otulinie jest tyle, że zaczynają być poważnym problemem dla mieszkańców, rolników i upraw... Jakoś zupełnie nic sobie nie robią z samochodów, zwierząt gospodarskich i ludzi w miejscowościach górskich, więc nie rozumiem, dlaczego miałyby zwracać uwagę w wyższych partiach gór. Popieram ochronę przyrody, ale doklepywanie teorii na siłę jest słabe - czytamy w komentarzach.

Zobacz także: Poranny trening młodego koziołka. Zabawne wideo z Bieszczad

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić