Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Co się dzieje, gdy nie ma ludzi? Niezwykłe zdjęcie z Karkonoskiego Parku Narodowego

13
Podziel się:

Karkonoski Park Narodowy udostępnił niesamowite zdjęcie, na którym widać z bliska stado żerujących jeleni. Ma być to dowód na to, że zakaz poruszania się turystów poza wyznaczonymi szlakami ma sens.

Co się dzieje, gdy nie ma ludzi? Niezwykłe zdjęcie z Karkonoskiego Parku Narodowego
Stado żerujących jeleni (Karkonoski Park Narodowy)

Karkonoski Park Narodowy położony jest w województwie dolnośląskim przy granicy z Czechami. Mieszka w nim wiele gatunków zwierząt leśnych, w tym ok. 40 gatunków ssaków takich jak bobry, sarny, jelenie czy lisy.

Park posiada 112 km szlaków turystycznych pieszych. Poza nimi obowiązuje zakaz poruszania się.

Niezwykłe zdjęcie z Karkonoszy. Internauci podzieleni

W środę Karkonoski Park Narodowy udostępnił zdjęcie, które ma być dowodem na to, że zakaz ma sens. Widać na nim stado żerujących jeleni uchwyconych przez fotopułapkę.

Takie obrazki świadczą o tym, że zakaz poruszania się po Parku poza wytyczonymi szlakami ma sens. Świat poza szlakami należy wtedy do zwierząt - napisali przedstawiciele parku.

Pod wpisem szybko pojawiło się wiele polubień. Z komentarzy wynika jednak, że internauci są podzieleni w kwestii zakazów.

W Afryce nie ma zamkniętych szlaków i wszyscy żyją w zgodzie, a dzikich zwierząt jest tyle, co u nas w gospodarstwach, więc o czym to świadczy?
Wniosek jest jeden - należy także szlaki zamknąć na stałe. Przyroda wówczas wspaniale rozkwitnie i będzie się mógł nią delektować wyłącznie dyrektor Parku z krewnymi i znajomymi Królika...
Takie widoki zdarzają się regularnie również w zabudowanej części Jagniątkowa. Wcale nie trzeba szukać głęboko w lesie.
Zwierząt w KPN i otulinie jest tyle, że zaczynają być poważnym problemem dla mieszkańców, rolników i upraw... Jakoś zupełnie nic sobie nie robią z samochodów, zwierząt gospodarskich i ludzi w miejscowościach górskich, więc nie rozumiem, dlaczego miałyby zwracać uwagę w wyższych partiach gór. Popieram ochronę przyrody, ale doklepywanie teorii na siłę jest słabe - czytamy w komentarzach.

Zobacz także: Poranny trening młodego koziołka. Zabawne wideo z Bieszczad

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(13)
Nemeczek
12 miesięcy temu
Rzeczywiście niezwykłe zdjęcie. Ta droga dodaje wyrazu. Piękne
Arek_wrc
12 miesięcy temu
Bardzo ładny widok,pewnie może nawet w związku ze spokojem populacja zwierzątek rośnie ale co będzie, jeżeli z lasu ( parku karkonoskiego) na drogę graniczącą z tym ze parkiem wyskoczy "zwierz" pod koła pojazdu? Podejrzewam, że właściciela zwierza nie znajdziemy z wiadomych powodów. Nie bez kozery o tym piszę, bo mojemu koledze wyskoczyła sarna...wiadomo czyje lasy, czyja droga a sąd jak to sąd...sprawa dotąd nie wyjaśniona. Trwa to dopiero 4 lata 🤣
Jacek
12 miesięcy temu
Prostemu człowiekowi co chce robić na co ma ochotę nie wytłumaczysz...
Mysliwy
12 miesięcy temu
Stado jeleni... bez komentarza!
robocop56
12 miesięcy temu
Nic nadzwyczajnego ! Codziennie ,na polach przy drodze prowadzacej z Bielawy do Pieszyc .Odbywa sie taki spektakl i nikt nie robi z tego faktu halo !Zwierzeta przyzwyczaily sie juz do ruchu drogowego i ludzi i zeruja tam codziennie rano nie robiac sobie nic z obecnosci samochodow i ludzi.Sa to jeleniowate wszelkiej masci zawsze w liczbie min.50-60 sztuk.Wczesna wiosna nie raz doliczylem sie ich ok.200 !!!
Jelen sika
12 miesięcy temu
Popieram, nie powinno się szwedac poza szlakami. Park narodowy to miejsce i dom dla zwierząt i roślin. Ludzi są tam gośćmi.
Mruk
12 miesięcy temu
Co za miernota umysłowa napisała w komentarzu, że w Afryce jest tyle dzikich zwierząt, co gospodarskich? One są w rezerwatach, bo dzikie dawno wybite.
tyjtuj
12 miesięcy temu
ludzie moga chodzic,uzywac terenowek,quadow,teraz zwierzeta odzyly bo nie bylo nikogo w lasach,a wycinka idzie pelna gemba,w innych miejscach
ulisse
12 miesięcy temu
zlikwidować szlaki i park - a pana dyrektora posłać na bezrobocie.
Janek z
12 miesięcy temu
Parki bez ludzi wolnosc zwierzetom
Ździś
12 miesięcy temu
Uroczy widok !
jack
12 miesięcy temu
a mysliwych nie wpuszczjcie na pola to zobaczycie wiecej zwierzat
hawk
12 miesięcy temu
Żeby pisać, trzeba się douczyć - to nie stado, tylko chmara. Teraz drąż dalej: owce w ..? wilki w ..? dziki w..? ptaki w ..? ryby w..?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić