Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Co widzą ludzie przed śmiercią? Lekarz opieki paliatywnej wyjaśnia

19

Pojawiają się pogłoski, że krótko przed śmiercią całe nasze życie przelatuje przed oczami. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawie przyjrzał się lekarz opieki paliatywnej dr Christopher Kerr i podzielił się wnioskami.

Co widzą ludzie przed śmiercią? Lekarz opieki paliatywnej wyjaśnia
Doktor Christopher Kerr podzielił się wnioskami na temat śmierci (Getty Images, YouTube)

Doktor Christoper Kerr z Buffalo w Stanach Zjednoczonych od lat zajmuje się tematem śmierci. Pracuje nie tylko jako lekarz w hospicjum, ale również jako badacz. Do tej pory przeprowadził wywiady z ponad 1400 pacjentami, które wykazały, że umierający doświadczają zupełnie niezwykłych wizji oraz snów.

Właśnie doktor Kerr stara się pomóc zaakceptować śmierć. Wspiera hospicyjnych pacjentów, ale i wszystkich tych, którzy odczuwają lęk z uwagi na nadchodzący kres życia.

Umieranie należy uznać za coś więcej niż tylko porażkę medyczną lub cierpienie fizyczne, które obserwujemy lub doświadczamy - przekazał medyk w "Authority Magazine".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Iwona Pavlović o słowach Kaźmierskiej. Czy faktycznie odetchnęła z ulgą? "Cieszę się, że są pary, które pięknie tańczą"

Co czuje umierająca osoba?

Medyk postanowił zbadać, czego ludzie doświadczają przed śmiercią. Wnioski są jednoznaczne. Najczęściej pojawiają się wizje lub sny dotyczące ich przeszłości. Zwykle takie myśli dawały nadzieję i pocieszenie. Umierający dzięki nim mógł się pogodzić ze swoim życiem.

Czasami bywało jednak inaczej. Lekarz przytoczył historię 40-letniego mężczyzny, który większość życia spędził w więzieniu i zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Początkowo jego sny były spokojne...

A potem zaczął płakać, ponieważ miał te okropne sny, że został zadźgany przez wszystkich, których skrzywdził - ujawnił Kerr w podcaście "Next Level Soul".

To był dla niego zupełnie przełomowy moment. Jeszcze przed śmiercią mężczyzna spotkał się z córką. Przeprosił ją, a następnie zmarł spokojnie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić