o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Czeka cię poprawka z matury 2020? Spiesz się. Musisz złożyć ten dokument

3
Podziel się

Absolwenci liceów i techników, którzy nie zdali w tym roku matury z jednego przedmiotu, mogą podejść do egzaminu poprawkowego we wrześniu 2020. Ale jest jeden warunek.

Czeka cię poprawka z matury 2020? Spiesz się. Musisz złożyć ten dokument
Poprawka matury 2020 (Pixabay)
bEstOquZ

Matura poprawkowa 2020. Ostatni moment na zgłoszenie

Aby zdać maturę, należy mieć 30 proc. punktów z każdego z przedmiotów obowiązkowych. Są to: język polski, matematyka i język obcy. A co jeśli ktoś nie zdobył 30 proc.?

bEstOqvb

Maturzyści, którzy nie osiągnęli progu punktowego z jednego z przedmiotów obowiązkowych, mogą zdawać egzamin poprawkowy we wrześniu. Ale z załatwieniem formalności nie mogą zwlekać. Czasu jest już niewiele.

Poprawka matury 2020

Aby zdawać poprawkę matury 2020 we wrześniu, uczeń musi złożyć odpowiednie oświadczenie do dyrektora szkoły, którą ukończył. Czasu na dopełnienie tego obowiązku nie ma zbyt wiele, ponieważ termin upływa już w piątek 14 sierpnia.

Poprawka matury 2020 ma odbyć się 8 września o godzinie 14:00. Szczegółowe informacje przekażą Okręgowe Komisje Egzaminacyjne do 31 sierpnia.

bEstOqvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
GFH
10 miesięcy temu
Moim zdaniem przede wszystkim nie ma się co stresować. Jak się jest na tym etapie życia wydaje się, że to koniec świata kiedy się obleje. Sam przez to przechodziłem. Najważniejsze to się nie załamywać. Ja zdałem maturę po roku, w tym czasie doświadczyłem pracy, zrobiłem sobie technika w cosinusie i wyszedłem na swoje. Matura to dopiero początek, warto o tym pamiętać i nie dać się zwariować : )
Adrianna
12 miesięcy temu
Na szczęście mnie się udało zdać maturę i nie muszę podchodzić do poprawki. Już złożyłam papiery na Warszawską Uczelnię Medyczną na kosmetologię. Współczuję tym którzy mają poprawki i będą obgryzać paznokcie czy się dostaną na jakąś uczelnię czy nie...
Twice
12 miesięcy temu
Nic nie muszę .
bEstOqvD
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić