Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Zbliża się potop? Papież Franciszek ostrzega świat

80
Podziel się:

Papież ostrzega ludzkość przed kolejnym "biblijnym potopem". Franciszek wyjaśnia, że współczesny świat nie radzi sobie ze zmianami klimatycznymi, korupcją i nienawiścią.

Zbliża się potop? Papież Franciszek ostrzega świat
Papież Franciszek podzielił się przemyśleniami na temat współczesnego świata. (PAP)

Papież Franciszek ostrzegł ludzkość przed kolejnym "biblijnym potopem". Podkreślił, że świat nie radzi sobie z globalnym ociepleniem, korupcją i dyskryminacją.

Ludzkość stoi w obliczu kolejnego wielkiego potopu - z powodu wzrostu temperatury i topnienia lodowców. To się stanie, jeśli będziemy dalej podążać tą samą drogą - powiedział papież w rozmowie, którą cytuje "Corriere della Serra".

Światowych przywódców wezwał do refleksji i zmiany działania, zanim będzie za późno. Zaznaczył, że biblijny potop, choć może być mitem, obrazuje sytuację, w której Bóg kara ludzkość.

Zobacz także: Kard. Stanisław Dziwisz może jeszcze wybrnąć z trudnej sytuacji? Duchowny mówi jak
Gniew Boga jest skierowany przeciwko złu, nie temu, które wywodzi się z ludzkiej słabości, ale złu wynikającego z szatańskiej inspiracji: zepsuciu wywołanemu przez szatana, za którym stoją samotni mężczyźni, samotne kobiety, całe społeczeństwa. Boży gniew ma przynieść sprawiedliwość i oczyszczenie - stwierdził papież.

Wywiad rzeka z papieżem ma się ukazać w formie książki już na początku marca. Jego fragmenty przytoczył włoski dziennik "Corriere della Sera". Ksiądz Marco Pozza rozmawiał z Franciszkiem m.in. o współczesnym kościele i społeczeństwie, o polityce oraz życiu prywatnym papieża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
polo
rok temu
Lucyfer przemawia z Watykanu niech wszyscy słuchają
aqaq
rok temu
Jak to widać że to ostatni papież .
viki
rok temu
Największy antychryst świata ma coś do powiedzenia .Odkąd został wybrany zaczęły na świat spadać nieszczęścia .Dziwne że potraktował chinkę wśród publiki jak psa i pandemia zaczęła się od chin .przez niego świat cierpi.Mason obrzydliwy sprzedawczyk ma coś do powiedzenia
alam
rok temu
Szatan wszędzie widzi diabły
Półprorok ja
rok temu
jedyne zagrożenie to na obecna chwilę potop muzułmanów i samodestrukcja lewicowych mżonek. Tuteż zagrożony Putin też moze popełnić zbrodnię na ludzkości . Już teraz ktoś próbuje wyeleminować częśc ludzików . A na jednej pandemii może się nie skończyć . Ciężko jest walczyć z głupotą i zaślepieniem wszak głupiec nie widzi i nie rozumie
Jan
rok temu
Papież ostrzega przed nadchodzącym kolejnym potopem ale tym razem będzie to potop zalewający ludzkość głupotą płynącą z kościoła katolickiego. Nadchodzi koniec tego faryzejskiego kościoła żeby przepadł z kretesem i nigdy się już nie podniósł. Właśnie Biblia o tym mówi że nie pozostanie po tych świątyniach ręką ludzką zbudowanych kamień na kamieniu. Biednemu dziadkowi w sukience się pomyliło i mówi o nadchodzącym globalnym ociepleniu.
Joseph
rok temu
Bóg niech ukarze papieży ,kardynałów, księży, biskupów ,zakonników za degeneracje umysłową ,oszustwa ,kłamstwa ,pedofilie gejostwo ,Przeklętą Inkwizycje, zwykłym ludziom niech da spokój. Na porządnych ludziach Bóg chce się mścić to co to za Bóg mściciel, niech się skupi na złych ludziach ,chciwych, złodziejach ,oszustach, ,pedofilach , lichwiarzach i tych co handlują życiem wiecznym.
Parafianka
rok temu
Papież ma na myśli nowy porządek świata, który nam szykują za kurtyną pandemii. On wie co mowi!
aga
rok temu
Dobre,wielki papież,a nie zna Pisma Św .W księdze Rodzaju ,w 9 rozdziale napisano: 8 Potem Bóg tak rzekł do Noego i do jego synów: 9 «Ja, Ja zawieram przymierze4 z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; 10 z wszelką istotą żywą, która jest z wami: z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. 11 Zawieram z wami przymierze, tak iż nigdy już nie zostanie zgładzona wodami potopu żadna istota żywa i już nigdy nie będzie potopu niszczącego ziemię».
Yossarian
rok temu
Ten papież nie zna Biblii.Jest tam napisane, że Bòg obiecał iż już nigdy nie powtòrzy potopu
eMmm
rok temu
Pierwszy papież w nowożytnej historii Kościoła, który jawnie opowiada sie za antykoncepcją w postaci szczepionki mRNA. Może niech jeszcze zezwoli na inne środki antykoncepcji, na małżeństwa jednopłciowe i kolejne ustępstwa, będzie fajnie i kolorowo.
Antyklerykał
rok temu
Racja Franek bo ja na twoim miejscu już dawno usunął bym z Watykanu wszystkie złote wanny w których was topić będą za wasze "dokonania" i to będzie ów biblijny potop lub raczej pokot!!!
ak001
rok temu
Nam Bóg już zesłał taki "potop". PiS się nazywa.
Kazik
rok temu
Jak sie sni potop. To jest moczenie sie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić