Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Czy oni nie przestaną?! Kolejne psy padają ofiarą ohydnej mody z Chin

159

Ciąg dalszy obrzydliwego trendu z Chin. Pisaliśmy już o owczarku niemieckim, któremu zaczęły cieknąć łzy, kiedy został zmuszony do jedzenia papryczek chili. Ofiar paskudnej mody jest więcej.

Czy oni nie przestaną?! Kolejne psy padają ofiarą ohydnej mody z Chin

W Chinach zapanowała moda na nagrania przedstawiające spożywanie nadmiernych porcji jedzenia. Początkowo ich bohaterami byli dzieci i dorośli, jednak później entuzjaści szkodliwego trendu zaczęli zmuszać do udziału w nim swoje psy.

Internat obiegło m.in. nagranie, na którym owczarek niemiecki jest nakłaniany do jedzenia papryczek chili. Mimo że czworonóg płacze z bólu, właściciel zwierzaka i zarazem autor nagrania nie przerywa rejestrowania zdarzenia. Dodatkowo na końcu zapewnia z uśmiechem, że posiłek sprawił jego podopiecznemu przyjemność.

Jedzenie papryczek to akt okrucieństwa nie tylko z powodu pikantnego smaku. Tego typu potrawy są również silnie toksyczne dla czworonogów. "Hill's Pet" podaje, że wywołują one u psów poważne problemy żołądkowe, takie jak biegunka, gazy, silne pragnienie czy wymioty.

Ohydna moda w Chinach. Właściciele znęcają się nad psami dla "lajków"

W mediach społecznościowych pojawia się coraz więcej nagrań, na których zarejestrowano przemoc wobec psów. Na jednym z filmów pokazano czworonoga rasy golden retriever, zmuszonego do jedzenia ogromnych ilości surowego kurczaka.

Spożywanie surowego mięsa stanowi szczególne zagrożenie dla czworonogów z powodu bakterii, które znajdują się na jego powierzchni. Psy mogą również łatwo zadławić się drobnymi kośćmi tego ptaka.

Niechlubny rozgłos zdobył także właściciel psa rasy husky. Na opublikowanym w interncie filmie zmuszał on swojego psa do jedzenia cukierków. Kiedy zwierzę protestowało, autor nagrania wkładał mu słodycze do pyska siłą. Był to tylko jeden z 28 rodzajów ludzkiego pożywienia, które musiał zjeść nieszczęsny czworonóg.

Jedzenie słodyczy, a zwłaszcza czekolady, może się skończyć dla psów tragicznie. Jeśli ją połkną, poza dolegliwościami żołądkowymi czworonogi doświadczają nieregularnego bicia serca. Czekolada potęguje stężenie w ich organizmach teobrominy – substancji działającej jak trucizna.

Okrutny trend pojawił się po tym, jak prezydent Chin Xi Jinping ogłosił kampanię "Czysty talerz". Zgodnie z jej założeniem Chińczycy mieli zwracać większą uwagę na to, aby nie marnować jedzenia – w konsekwencji pandemii COVID-19 oraz licznych powodzi w kraju doszło do niedoborów żywności. Jednak wielu bezmyślnych internautów zaczęło publikować filmy z psami zmuszanymi do zjadania ludzkiego pokarmu, licząc na zdobycie popularności w sieci.

Zobacz także: Zobacz też: Niedowidzący pies w parku. Rozpoznał swojego pana po zapachu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić