"Czystki" przed przyjazdem Putina. Wszystko wyszło na jaw

We wtorek na teren kosmodromu Wostocznyj przyjechał Władimir Putin, który spotkał się tam z Aleksandrem Łukaszenką. Teraz ujawniono, co się działo przed wizytą prezydenta Rosji.

"Czystki" przed przyjazdem Putina. Wszystko wyszło na jaw
Władimir Putin na pierwszym planie (kremlin.ru)

To właśnie na budowie kosmodromu Wostocznyj spotkali się Putin i Łukaszenka. Na kanale SOTA na Telegramie ujawniono, jak wyglądały przygotowania do tego wydarzenia.

Wraz z przybyciem Putina pracownicy kosmodromu Wostocznyj zostali wysłani na dzień wolny. 11 kwietnia załoga pracowała w niepełnym wymiarze godzinowym - niektórzy pracownicy zostali oddelegowani do domu zaledwie cztery godziny po rozpoczęciu działań - czytamy w doniesieniach.

12 kwietnia, a więc dzień spotkania Putina i Łukaszenki, był dniem wolnym dla pracowników działających przy kosmodromie Wostocznyj. "Pracownicy działający w innych obiektach nie mogli opuszczać miejsc pracy" - zauważono na Telegramie.

Efekt był taki, że w dniu przybycia prezydenta kosmodrom został prawie całkowicie wyczyszczony z ludzi - podkreślono.

Nie od dziś wiadomo, że Władimir Putin bardzo mocno się izoluje. Prezydent Rosji skrupulatnie dba o swoje bezpieczeństwo, czego dowodem są choćby opisywane ruchy podjęte przed spotkaniem z Łukaszenką.

Putin spotkał się z Łukaszenką

Rzecznik Władimira Putina mówił, że przy okazji jego spotkania z Aleksandrem Łukaszenką miało dojść do "wymiany opinii o sytuacji w Ukrainie".

Prezydent Rosji, rozmawiając z mediami, kontynuował szerzenie rosyjskiej propagandy. Przywoływał m.in. kłamliwe hasła o "neonazistach" prowadzących rządy w Kijowie.

Zadania specjalnej operacji wojskowej zostaną zrealizowane - zapewniał Putin, pochwalając jednocześnie swoje wojsko za "odważne, sprawne i skuteczne" działanie.
Zobacz także: Wizyta prezydencka w Ukrainie. "To decyzja Andrzeja Dudy"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić