Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|
aktualizacja

Szalony pościg w Pęcicach Małych. Dostał 9 mandatów

38
Podziel się:

Policjanci zatrzymali obywatela Włoch, który popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym i nie zatrzymał się do kontroli. Jak się potem okazało, 45-latek nie miał też prawa jazdy. Mężczyzna został ukarany 9 mandatami, wnioskiem do sądu i zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szalony pościg w Pęcicach Małych. Dostał 9 mandatów
Obywatel Włoch otrzymał 9 mandatów (Policja)

W sobotę po godzinie 18.00 policjanci pełniący służbę ponadnormatywną na terenie Gminy Michałowice zauważyli na ul. Komorowskiej w Pęcicach Małych (woj. mazowieckie) motocyklistę, który przejechał na czerwonym świetle.

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania kierującego do kontroli, ten jednak nadal uciekał. Poruszał się ulicą Sokołowską w kierunku Wypęd, popełniając kilka wykroczeń w ruchu drogowym.

Policjanci kontynuowali pościg. Przed wjazdem na rondo motocyklista wywrócił się. Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Po swoich "eskapadach" został zatrzymany - relacjonuje policja.

Po badaniach lekarskich 45-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że obywatel Włoch nie posiada prawa jazdy.

Popełnił 9 wykroczeń w ruchu drogowym, za co został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 6800 zł - informuje policja z Pruszkowa.

Dodatkowo za brak uprawień skierowany zostanie wobec mężczyzny wniosek o ukaranie. Oprócz mandatów i wniosku dochodzeniowcy z Michałowic przedstawili 45-latkowi zarzut niezatrzymania się do kontroli. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Przypominamy, że każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 - przypomina policja.
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
kapral Piotru...
miesiąc temu
a nasza policja to jest w miarę dobra...zabezpiecza Warszawę,ja powiem gdzie leży łoś a gdzie owca że sens jest w tym żeby nie tyle co karać rowerzystów,ale zrobić bezpieczne przejścia aby samochody nie rozjeżdżały przechodniów albo po nich nie jeżdzili w tym wypadu powinni powołać zespół z waliców komenda ruchu drogowego ,przebudować pl trzech krzyży i postawić sygnalizacje świetlną,,,dalej mamy policjantów i policjantki wzorowe....które pilnują i ochraniają warszawę za to dziękujemy...zabezpiecznie deptaka od nowego światu do zygmunta też jest ....takż nie jest żle wzrorowa policja chroni Warszawę/mamy cudowną obsadę pana Sylwestra i Pan Ciarkę....to jest godnę pochwały dla naszych komendantów i rzecznika...mamy różne też udziwnienia W warszawie od patroli vipwoskich,po trefne informacje w gazetach....ale to mniejsza o większość...Raport policyjny wzorowy od Kgp puławska do Kgp Warszawa Arsenał....podziękowania dla policjantek i policjantów...nic nie trwa wiecznie ale my trwamy i wy wiecznie....
yataman
miesiąc temu
powinien gadać, ze wiózł konusowi kotleta został by wypuszczony z przeprosinami a policjant podał by się do dymisji.
Szybki Lopez
miesiąc temu
Ja byłem tak szybki, że zostawali stać z suszarką w ręce...
Porównanie .
miesiąc temu
Pandemiczny ekspert ubolewa, że nie wprowadzono paszportów covidowych. „Kosztowało to życie na pewno kilkadziesiąt tysięcy osób” a co tam dopiero jeden motocyklista z mandatem ? Tyle "piniendzy" przeszło obok nosa dr Flisiaka .
mike
miesiąc temu
Proponuję Panom Policjantom stanąć na drodze technicznej przy S8 (w kierunku na Katowice - odcinek Suchy Las Nadarzyn) zobaczycie jak szybko złapiecie sobie motocyklistów na szlifierkach. Oni robią sobie tam zawody. Wcale bym się nie zdziwił jakby ten Pan śmigał na właśnie takie zawody.
Niewola
miesiąc temu
Przesada z tymi mandatami od mundurowych. Nawet za komuny chyba, aż tak się nie okradało kierowców?
Zatroskany
miesiąc temu
Biedni ci policjanci. Kto zadziera z włoską mafią kończy z butami w betonie
50+
miesiąc temu
Myślę że jak sąd mu zasądzi 30tys złotych to nawet Włochowi da to trochę do myślenia...
Fajtłapa
miesiąc temu
Jak można dać się złapać policji? Co on nie miał kałacha albo innej pukawki?
ktoś się nie ...
miesiąc temu
Teraz policja będzie bogata. Wystarczy -po cichu- zaproponować samo ukaranie np. 500zł zamiast jawnego 1500zł .Dwa takie mandaty i 1000zł dniówki jest. Polak potrafi .
Pisowskie dzi...
miesiąc temu
Co za dzicz? Jak Policja traktuje cudzoziemców. Wstyd na cała Europe
Treblinka
miesiąc temu
Obywatel włoski rodem spod Grójca.
fan_motóra
miesiąc temu
Posiadanie motocykla nie czyni właściciela motocyklistą, tak jak posiadanie lustrzanki, fotografem. Nawiasem... Straszny fajtłapa.
realista
miesiąc temu
Uciekać może i czasem warto, ale pod warunkiem, że potrafi się dobrze jeździć motocyklem. Polscy motocykliści są asami tylko w swoim mniemaniu (tu akurat taki sam as z Włoch).
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić