aktualizacja 

Szalony pościg w Pęcicach Małych. Dostał 9 mandatów

79

Policjanci zatrzymali obywatela Włoch, który popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym i nie zatrzymał się do kontroli. Jak się potem okazało, 45-latek nie miał też prawa jazdy. Mężczyzna został ukarany 9 mandatami, wnioskiem do sądu i zarzutami za niezatrzymanie się do kontroli, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Szalony pościg w Pęcicach Małych. Dostał 9 mandatów
Obywatel Włoch otrzymał 9 mandatów (Policja)

W sobotę po godzinie 18.00 policjanci pełniący służbę ponadnormatywną na terenie Gminy Michałowice zauważyli na ul. Komorowskiej w Pęcicach Małych (woj. mazowieckie) motocyklistę, który przejechał na czerwonym świetle.

Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych w celu zatrzymania kierującego do kontroli, ten jednak nadal uciekał. Poruszał się ulicą Sokołowską w kierunku Wypęd, popełniając kilka wykroczeń w ruchu drogowym.

Policjanci kontynuowali pościg. Przed wjazdem na rondo motocyklista wywrócił się. Na szczęście nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Po swoich "eskapadach" został zatrzymany - relacjonuje policja.

Po badaniach lekarskich 45-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że obywatel Włoch nie posiada prawa jazdy.

Popełnił 9 wykroczeń w ruchu drogowym, za co został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 6800 zł - informuje policja z Pruszkowa.

Dodatkowo za brak uprawień skierowany zostanie wobec mężczyzny wniosek o ukaranie. Oprócz mandatów i wniosku dochodzeniowcy z Michałowic przedstawili 45-latkowi zarzut niezatrzymania się do kontroli. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Przypominamy, że każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 - przypomina policja.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Czas na zaciskanie pasa? PiS przed trudnym egzaminem
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić