Darmowe obiady seniorom przywiozą pod drzwi. Pomysł kawiarni robi furorę

49

Zawieszony obiad dla seniora z dowozem do domu. Kielecka kawiarnia "Seniorita" pomaga starszym osobom w potrzebie i angażuje w to lokalną społeczność. "Naszą intencją jest dzielenie się dobrem" - mówi właścicielka kawiarni i przekonuje, że zawieszony obiad kupić może każdy.

Darmowe obiady seniorom przywiozą pod drzwi. Pomysł kawiarni robi furorę
Zawieszony obiad to pierwsza tego typu inicjatywa w Kielcach (Facebook, Miasto Kielce)

Idea zawieszonych kaw i obiadów popularna jest w dużych miastach od kilku lat. W wybranych kawiarniach i barach klienci mogą z góry zapłacić za posiłek, który wykorzysta bez płacenia inna osoba. Teraz do tej formy niesienia pomocy potrzebującym dołączyły Kielce. Zawieszone obiady można wykupić w klubokawiarni Seniorita przy ul. Paderewskiego 40.

Naszą intencją jest dzielenie się dobrem i pokazanie seniorom, że są ważni. - mówi kielczanka Anna Syska, prezes Fundacji "GERIO" i właścicielka klubokawiarni Seniorita

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rekordowo droga Wigilia. Seniorzy o świątecznych zakupach i konieczności zaciskania pasa

W Senioricie zawieszone paragony wiszą na specjalnej tablicy. Starsi klienci i klientki, które nie mogłyby pozwolić sobie na zakup posiłków ze względu na zbyt niski dochód, mogą wybrać jedną z opcji dostępnych na tablicy i zjeść ją całkowicie za darmo.

Dostępne są także opcje z dowozem. Osoba sponsorująca "zawieszony obiad" może opłacić opcję, w której posiłek dostarczony zostanie innej osobie potrzebującej wprost do domu. "Całe życie byłam uważna na potrzeby seniorów, wiem, z jakimi problemami się zmagają" - przekonuje właścicielka kawiarni.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kupić i podarować obiad potrzebującemu może każdy. Wystarczy zapłacić i zawiesić paragon na specjalnie do tego przygotowanym wieszaku. Do obiadu można zamówić usługę dowozu pod wybrany adres. Można też zrobić wpłatę na konto fundacji z dopiskiem: "Zawieszony obiad".

"Codziennie oferujemy coś innego. Do wyboru są nie tylko zestawy dwóch dań, ale również przystawki, desery, ciepłe napoje oraz ręcznie robione ciasteczka z Manufaktury Pietraszki. Menu pojawia się z tygodniowym wyprzedzeniem na miejscu i na naszym profilu na Facebooku - przekonują pracownicy kawiarni.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić