aktualizacja 

W tym sklepie można wydać tylko 100 zł. Ustawiają się wielkie kolejki

184

Kolejny sklep socjalny powstał na mapie Polski. Tym razem mieszkańcy Wrocławia mogą zaopatrywać się w jedzenie i produkty pierwszej potrzeby w dużo niższych niż komercyjne cenach. W dobie szalejącej inflacji i drożyzny, takie miejsca cieszą się coraz większą popularnością wśród mniej zamożnych osób.

W tym sklepie można wydać tylko 100 zł. Ustawiają się wielkie kolejki
Sklep społeczny działa już we Wrocławiu (Facebook, Sklep Społeczny Wrocław)

Od otwarcia sklepu socjalnego we Wrocławiu minęło zaledwie kilka dni, a wciąż ustawiają się do niego kolejki kupujących. Po Katowicach i Warszawie to kolejne miejsce, gdzie osoby najuboższe mogą zaopatrywać się w dobre jakościowo produkty w o wiele niższych niż standardowo cenach.

Jak przed kilkoma dniami, podczas otwarcia lokalu tłumaczył prezes jednej z fundacji, która przyczyniła się do powstania tego miejsca: łańcuch dostaw do sklepu socjalnego to długi i czasem niełatwy proces:

Aby produkty mogły być tańsze, trzeba wykonać mnóstwo pracy – od spotkań z producentami, po dystrybutorów, przekonać ich, by przyłączyli się do inicjatywy. Czasami kupujemy produkty, czasami dostajemy, z możliwością odsprzedaży. Staramy się, aby ceny były dla potrzebujących mieszkańców jak najtańsze. Często dostarczamy dla naszych klientów gratisy, czyli produkty które zostały podarowane, a nie mogą zostać odsprzedane. Dzisiaj np. mamy piękne, soczyste jabłka - mówi Norbert Palimąka, prezes Fundacji ESPA.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wpadka Dudy w Garwolinie. Balcerowicz: skandaliczna wypowiedź

Co jest dostępne w sklepie przy ul. Sądowej? Pieczywo, nabiał, wędliny, warzywa, owoce, karma dla zwierząt, podstawowe artykuły higieniczne i środki czystości.

Ich niższe ceny podyktowane są najczęściej końcówką serii lub krótkim terminem przydatności do spożycia, ale również wsparciem producentów i dystrybutorów, oferujących duże upusty.

W sklepie został wprowadzony limit zakupów na około 100 zł, co jak tłumaczą jego założyciele, ma zapobiec wykorzystywaniu go do kupowania produktów po cenie hurtowej i dalszej ich sprzedaży.

Sklep społeczny prowadzony przez Wrocławskie Forum Kobiet przy wsparciu Fundacji ESPA mieści się przy ul. Sądowej 14.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić