Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BBI
|

Tu zrobisz zakupy za darmo. Pierwszy socjalny sklep otwarto w Krakowie

10
Podziel się:

Dobry Sklep przy ulicy Siemaszki w Krakowie nie martwi się o dochody, a swoich klientów obsługuje bezpłatnie. To pierwsze tego typu miejsce w mieście, gdzie w najpotrzebniejsze produkty, mogą zaopatrzyć się mieszkańcy i mieszkanki o najniższych dochodach, korzystający ze wsparcia MOPS.

Tu zrobisz zakupy za darmo. Pierwszy socjalny sklep otwarto w Krakowie
Pierwszy sklep socjalny w Krakowie. Klienci zrobią tu zakupy bez pieniędzy (PAP, Art Service 2)

Zamiast karty bankomatowej, imienna karta z pinem wydana przez MOPS na podstawie specjalnego formularza. W miejsce cen - punkty. Pierwszy socjalny sklep w Krakowie z początkiem października otwiera się na mieszkańców i mieszkanki w potrzebie. Zakupy tutaj będzie można robić dwa razy w tygodniu.

Kto może skorzystać z inicjatywy, jaką jest krakowski sklep socjalny, podpowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie:

Wystarczy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, tam pracownik socjalny sprawdzi czy jesteśmy osobą kwalifikującą się do takiego wsparcia. Jeśli tak, otrzymamy specjalną kartę - informuje Witold Kramarz, dyrektor MOPS w Krakowie.

Kryterium wyznaczone przez urzędników to w przypadku osób samotnie gospodarujących to kwota 1 552 zł netto, a w przypadku osób w rodzinie to 1200 zł netto. Każda z osób, która ma uprawnienia do korzystania ze sklepu, otrzyma imienną kartę z numerem PIN do wykonywania transakcji. Na karcie będą zapisane punkty przyznane na dany miesiąc, które można wykorzystać przez okres 30 dni od daty aktywowania ich na karcie.

Urzędnicy szacują, że dziennie z oferty Dobrego Sklepu skorzysta około 20-30 osób. Limity jakie wyznaczyli dla klientów i klientek to możliwość zrobienia zakupów w socjalnym sklepie dwa razy na tydzień. Zapowiadają także, że niebawem przy sklepie powstanie kawiarenka, w której będzie możliwość skorzystania z warsztatów zdrowego żywienia. - Aby nasi podopieczni nauczyli się zdrowo wybierać nie tylko w Dobrym Sklepie, ale w każdym innym -  dodaje dyrektor krakowksiego MOPS w rozmowie z telewizja.krakow.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Janusz
2 miesiące temu
Robię na czarno więc to coś dla mnie.
Aaaaa
2 miesiące temu
Smutne jest to, że wraz z partnerką (jest chora, ma utrudnione zarabianie) byśmy się nadawały.. Ale oficjalnie nikt nie uzna pary homo jako gospodarstwa domowego a ona nie ma tu meldunku.
Matka
2 miesiące temu
Proponuję zamiast emerytur dawać emerytom takie karty. Skończy się narzekanie na rząd.
Wdowa
2 miesiące temu
W Katowicach sa dwa socjalne sklepy z niemiecką głównie, kiepską żywnością, bliską przeterminowania. Wcale nie tanią. Więc wiele hałasu i nic z tego nie wyszło.Rząd powinien przyznać wdowom/wdowcom 100% emerytury po współmałżonku, skoro zabiera 100% wypracowanego świadczenia emeryta.Przyznaje tylko 85%? by się chwalić trzynastką, czternastką! ,,Dobra zmiana" - do zmiany!
Polskanr1
2 miesiące temu
Nie ma nic za darmo !!! Daje pieniądze redaktorzyna i ja z resztą społeczeństwa pracujących!!!!!
gacie polskie
2 miesiące temu
wyrabianie w czlowieku charakteru zycie nie dla ciebie siedz pod miotla bo sie nie nadajesz ,przerabiane w czasach glebokiej komuny
Mama
2 miesiące temu
Czy to nie będzie stygmatyzujące? Pochodzę z biednej rodziny i pamietam te darmowe obiady, które miały inna kartkę niż reszta kolegow. Jął mi wstyd zawsze było;-( dla dzieciaków to rodzaj traumy. Może przez to bardzo chciałam soe wyrwać z biedy…co mi się udało.
Janka
2 miesiące temu
Tu zrobisz zakupy za darmo. Czyli kto? Ja? Dziękuję, ja pracuję na swoje utrzymanie.
Olga
2 miesiące temu
Zamiast kawiarenki przy sklepie- proponuję wystawiać oferty pracy z Krakowa i okolic. Znając życie 60% tych ludzi-zwyczjnie kombinuje i żeruje na społeczeństwie.
Deneb
2 miesiące temu
Skoro dostaje się za darmo, to nie można mówić o zakupach.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić