Tu zrobisz zakupy za darmo. Pierwszy socjalny sklep otwarto w Krakowie

20

Dobry Sklep przy ulicy Siemaszki w Krakowie nie martwi się o dochody, a swoich klientów obsługuje bezpłatnie. To pierwsze tego typu miejsce w mieście, gdzie w najpotrzebniejsze produkty, mogą zaopatrzyć się mieszkańcy i mieszkanki o najniższych dochodach, korzystający ze wsparcia MOPS.

Tu zrobisz zakupy za darmo. Pierwszy socjalny sklep otwarto w Krakowie
Pierwszy sklep socjalny w Krakowie. Klienci zrobią tu zakupy bez pieniędzy (PAP, Art Service 2)

Zamiast karty bankomatowej, imienna karta z pinem wydana przez MOPS na podstawie specjalnego formularza. W miejsce cen - punkty. Pierwszy socjalny sklep w Krakowie z początkiem października otwiera się na mieszkańców i mieszkanki w potrzebie. Zakupy tutaj będzie można robić dwa razy w tygodniu.

Kto może skorzystać z inicjatywy, jaką jest krakowski sklep socjalny, podpowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie:

Wystarczy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, tam pracownik socjalny sprawdzi czy jesteśmy osobą kwalifikującą się do takiego wsparcia. Jeśli tak, otrzymamy specjalną kartę - informuje Witold Kramarz, dyrektor MOPS w Krakowie.

Kryterium wyznaczone przez urzędników to w przypadku osób samotnie gospodarujących to kwota 1 552 zł netto, a w przypadku osób w rodzinie to 1200 zł netto. Każda z osób, która ma uprawnienia do korzystania ze sklepu, otrzyma imienną kartę z numerem PIN do wykonywania transakcji. Na karcie będą zapisane punkty przyznane na dany miesiąc, które można wykorzystać przez okres 30 dni od daty aktywowania ich na karcie.

Urzędnicy szacują, że dziennie z oferty Dobrego Sklepu skorzysta około 20-30 osób. Limity jakie wyznaczyli dla klientów i klientek to możliwość zrobienia zakupów w socjalnym sklepie dwa razy na tydzień. Zapowiadają także, że niebawem przy sklepie powstanie kawiarenka, w której będzie możliwość skorzystania z warsztatów zdrowego żywienia. - Aby nasi podopieczni nauczyli się zdrowo wybierać nie tylko w Dobrym Sklepie, ale w każdym innym -  dodaje dyrektor krakowksiego MOPS w rozmowie z telewizja.krakow.pl.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić