Magda Mieśnik
Magda Mieśnik| 

Demonstracja w obronie abp. Marka Jędraszewskiego. Mówił o "tęczowej zarazie"

72

W Krakowie pod Oknem Papieskim kurii wierni organizują demonstrację w obronie abp. Marka Jędraszewskiego. Metropolita jest krytykowany za słowa o "tęczowej zarazie". Na miejscu jest reporter Wirtualnej Polski Marcin Makowski. W wiecu bierze udział. m.in. wicemarszałek Ryszard Terlecki z PiS.

W Krakowie odbywa się demonstracja w obronie abp. Marka Jędraszewskiego
W Krakowie odbywa się demonstracja w obronie abp. Marka Jędraszewskiego (WP.PL, Marcin Makowski)
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Demonstracja rozpoczęła się o godz. 15:00. Na Facebooku powstało wydarzenie "Murem za Arcybiskupem Markiem", podczas którego wierni chcą "okazać mu wsparcie i głęboką wdzięczność za jego odwagę i wierność Ewangelii". "Przyjdź, daj świadectwo, stań w obronie naszej świętej wiary" – zachęcają organizatorzy.
W opisie inicjatorzy akcji informują, że demonstracja jest "odpowiedzią na zmasowany atak środowisk lewicowych" na krakowskiego metropolitę.

W demonstracji bierze udział wielu mieszkańców Krakowa, ale także innych miast. Na miejscu jest m.in. wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS oraz redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz. Wiec jest bardzo spokojny. Ludzie stoją w grupach i rozmawiają. Spora grupa osób odmawia Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Śpiewają także "Jezu, ufam tobie".

- Witamy w Krakowie. Zgromadziliśmy się dzisiaj, aby stanąć w obronie naszego arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – zaczął prowadzący wiec. - Jesteśmy z tobą – skanduje tłum. - Przede wszystkim chcemy mu podziękować za wierność Ewangelii i niezłomną postawę. Nasza obecność tutaj jest reakcją na ogromne bluźnierstwo i ataki na arcybiskupa. Chcemy zło dobrem zwyciężać – mówi prowadzący.

- Wzywamy polskich biskupów i polskie władze do stanowczego sprzeciwia się ideologii LGBT, zmierzającej do neomarksistowskiej dyktatury. Żądamy od prezydenta i rządu stanowczego sprzeciwiania się tym, którzy walczą z chrześcijaństwem i Kościołem. Domagamy się natychmiastowych działań – uchwalania prawa zabraniającego promowania dewiacji na polskich ulicach – mówił to tłumu jeden z prowadzących manifestację.

Słowa wygłoszone przez abp. Jędraszewskiego w czasie homilii z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego wywołały ostrą reakcję środowisk broniących praw osób LGBT. Abp. Marek Jędraszewski 1 sierpnia powiedział, że z "powstańczych mogił narodziła się wolna Polska, choć na jej narodzenie trzeba było czekać bardzo długo". I dodał: "Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

W obronie abp. Jędraszewskiego stanęli franciszkanie. "Wspólnota zakonna franciszkanów w Niepokalanowie zapewnia o modlitwie i wyraża poparcie wobec nasilającego się ataku i medialnej nagonki na osobę metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego" – napisali w liście otwartym do metropolity.

Do krakowskiej prokuratury wpłynęły trzy zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez metropolitę krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego. Słowa arcybiskupa o "tęczowej zarazie", która zagraża Polsce, będą analizowane pod kątem propagowania faszyzmu. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych oraz osoby prywatne.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Zdanowska odchodzi ze sztabu PO. Joanna Mucha spróbuje ją zatrzymać
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić