Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Donald Trump o powrocie Kim Dzong Una. Prezydent USA nie krył emocji

22

Pogłoski o śmierci Kim Dzong Una okazały się fałszywe. Lider Korei Północnej pojawił się publicznie, ostatecznie udowadniając, że cieszy się dobrym samopoczuciem. Na temat wystąpienia zabrał głos Donald Trump. Prezydent przyznał, co sądzi o takim obrocie sprawy.

Donald Trump zabrał głos na temat powrotu Kim Dzong Una
Donald Trump zabrał głos na temat powrotu Kim Dzong Una (Getty Images)

Donald Trump regularnie komentował zniknięcie Kim Dzong Una. Prezydent Stanów Zjednoczonych pozostawał sceptyczny wobec doniesień o śmierci przywódcy Korei Północnej. Wyrażał opinię, że pogłoski z pewnością są przesadzone i życzył sojusznikowi dobrego samopoczucia.

Ostatecznie Kim Dzong Un pojawił się po 20 dniach nieobecności. Wystąpił publicznie na uroczystości z okazji otwarcia fabryki produkującej nawozy.

Donald Trump o powrocie Kim Dzong Una

Prezydent Stanów Zjednoczonych skomentował powrót Kim Dzong Una na Twitterze. Donald Trump zamieścił wpis, w którym zapewnił, że cieszy się z powrotu i dobrego samopoczucia lidera Korei Północnej.

Ja, na przykład, cieszę się, że wrócił i cóż! – napisał Donald Trump na koncie @realdonaldtrump.

Według ustaleń "The New Daily" Trump obawiał się śmierci Kim Dzong Una. Pojawiły się wątpliwości odnośnie następstwa po liderze Korei Północnej oraz wybuchu ewentualnych konfliktów na arenie międzynarodowej – m.in. pojawienia się zagrożenia ze strony Chin, z którymi Stany Zjednoczone pozostają w konflikcie.

Zobacz także: Kim Jo Dzong. Cały świat patrzy na nią. To ona miałaby przejąć władzę w Korei Północnej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić