aktualizacja 

Donald Tusk komentuje seks-aferę. Chodzi o węgierskiego europosła

3

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej odniósł się do wydarzeń, jakie miały miejsce w jednym z brukselskich klubów. Donald Tusk nie miał wiele dobrego do powiedzenia na temat Fideszu, którego reprezentanta przyłapano na nielegalnej "imprezie".

Donald Tusk komentuje seks-aferę. Chodzi o węgierskiego europosła
Donald Tusk i Viktor Orban (Getty Images, Anadolu Agency , Contributor)

Donald Tusk skomentował zdarzenie z udziałem Jozsefa Szajera na Twitterze. Węgierski europoseł, znany z homofobicznych wystąpień oraz obrony "tradycyjnej rodziny", został przyłapany w trakcie seks-party z udziałem ponad 20 mężczyzn. Wszystko wyszło na jaw po interwencji brukselskiej policji – uczestnicy łamali zasady bezpieczeństwa przed koronawirusem.

Donald Tusk komentuje brukselską aferę

Donald Tusk pełni obecnie funkcję przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Należał do niej również Fidesz, jednak jego członkostwo zostało zawieszone w 2019 roku. Tusk dał do zrozumienia, że wciąż ma wiele zastrzeżeń do polityki Węgier.

Co jeszcze musi zrobić Fidesz, abyście wszyscy przekonali się, że po prostu nie pasuje do naszej rodziny? – napisał Donald Tusk na Twitterze.

Nie tylko Donald Tusk uważa, że członkowie Fideszu powinni zostać wykluczeni z Europejskiej Partii Ludowej. W kwietniu 2020 roku 14 ugrupowań, które wchodzą w skład EPL, domagały się usunięcia partii Viktora Orbana na stałe. Jednak Tusk był zmuszony odsunąć ten proces w czasie ze względu na pandemię koronawirusa, z którą walka stanowi dla niego priorytet.

Zobacz także: Zobacz też: Miller uderza w Tuska. "To jest demoralizujące"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić