o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Godzina policyjna na Węgrzech. Wprowadzona z dnia na dzień

41
Podziel się

Węgierski rząd zdecydował o ponownym wprowadzeniu nadzwyczajnych obostrzeń z powodu epidemii koronawirusa. W całym kraju obowiązywać będzie godzina policyjna. Od północy do 5 rano nie będzie można wychodzić z domu.

Godzina policyjna na Węgrzech. Wprowadzona z dnia na dzień
Premier Węgier Viktor Orban ogłosił wprowadzenie godziny policyjnej (Getty Images)
bDYIBNxh

We wtorek o nowych przepisach poinformował premier Węgier Viktor Orbán. Szef rady ministrów podkreślił, że sytuacja jest nadzwyczajna. W związku z tym zdecydowano się na wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu.

Od północy do 5 rano nie będzie można wychodzić na ulicę – powiedział w swoim wystąpieniu Orbán, cyt. przez PAP.
bDYIBNxj

Godzina policyjna na Węgrzech. Wprowadzono ją z dnia na dzień

Godzina policyjna została wprowadzona na Węgrzech z dnia na dzień. Przepisy obowiązują już od najbliższej nocy. W celu walki z koronawirusem zamknięto także wszystkie lokale rozrywkowe.

Skoro tempo rozprzestrzeniania się wirusa jest szybkie, my też musimy działać szybko. Dlatego rząd zdecydował, że od dzisiaj od północy ponownie wprowadzimy nadzwyczajny porządek prawny i poprosimy parlament, żeby tę nadzwyczajną sytuację przedłużył o 90 dni – stwierdził Viktor Orbán, cytowany przez PAP.
bDYIBNxp

Stan zagrożenia epidemiologicznego na Węgrzech. Surowe obostrzenia

Nadzwyczajny porządek prawny obowiązywał już na Węgrzech wiosną. Wtedy miała miejsce pierwsza fala zakażeń koronawirusem. 11 marca rząd wprowadził w całym kraju stan zagrożenia w związku z epidemią koronawirusa.

Na Węgrzech wprowadzone zostały surowe obostrzenia sanitarne. Przyjęta przez węgierski parlament 30 marca ustawa pozwala rządowi w czasie stanu zagrożenia "zawieszać stosowanie niektórych ustaw, odstępować od zapisów ustaw i podejmować inne nadzwyczajne kroki". Ma to na celu zagwarantowania bezpieczeństwa obywateli i stabilności narodowej.

bDYIBNxq

Obejrzyj także: Marek Suski: premier Orban nie dopuści do sankcji wobec Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYIBNxK
Źródło:
KOMENTARZE
(41)
o masz
6 miesięcy temu
szkoda mi takich ludzi jak orban czy kaczynski, tak ich lud dojedzie że szok
lukaaaa
6 miesięcy temu
A kto normalny o tej porze z domu wychodzi haha chyba jakas grubsza akcja sie szykuje
Arahat
6 miesięcy temu
Zaczyna sie korea polnocna bis..na calym swiecie..pozwolono korei istniec jako model naukowy co mozna zrobuc z plebsem.
bDYIBNxL
słowo
6 miesięcy temu
Mt6:2-4 "Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę. Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."
TakaPrawda
6 miesięcy temu
Już po tych absurdalnych godzinach widać, że nie chodzi o wirusa. Przyzwyczajajcie się do hodowli...
Hgw
6 miesięcy temu
Wszystko przez to goliznę we filmach i obglondanie pornograficznych zdjenć
proszęopomoc
6 miesięcy temu
. ..Chciałabym Bardzo Przeprosić za komentarz mam nadzieję, że Nikogo Nie Obrażam ten sposób.,Bo wiem, że to nie jest miejsce na to wszystko ... Jednak już nie wiem co robić.. Nie Mam Już Wyjścia., Mój Synek jest dla mnie moim Całym Światem. .,Niespełna miesiąc temu Straciłam Pracę na skutek Pandemii.. Zostałam Bez Środków do Życia...Staram się zapewnić Synkowi wszystko co mogę, ale Stanęłam na Dnie., Nie mam Pieniędzy na Codzienne Życie..Dwa dni temu Syn chciał abym kupiła mu gazetę Minerały Świata,. Zabrakło mi 0,31 gr w kiosku i tłumaczyłam Pani, że mieszkamy blisko i jak tylko będę miała jakieś pieniądze to Odrazu Doniosę. Prosiłam ze Łzami w Oczach,. na nic się to nie zdało,. Syn siedział na ławce i jak podeszłam do Niego bez gazetki powiedział tylko: Chodź mamuś nazbieramy kamyków pod blokiem.,Nigdy Nie zapomnę Jego Oczu..,Wtedy zdałam sobie sprawę, że jak mi ktoś nie Pomoże to Sama Nie dam sobie Rady..Jestem zdrowa, ręce Garną Się mi do Pracy tylko, Nie Mam Gdzie,.Poszłabym gdzieś na noc sprzątać,ale jestem Sama z Dzieckiem i nie mam Go z kim zostawić.Nigdy jeszcze nie byłam w takiej Sytuacji.Pracowałam,,,. starczało na mieszkanie i skromne życie..Synek Nigdy nie chodził Głodny...,Byle Tylko mój Skarb miał wszystko co potrzeba. Nocami płaczę bo już nie daje rady,.Ta sytuacja Mnie Przerasta,, Jestem Załamana.Czuję, że zawodzę jako Matka. Jeśli Jest ktoś tutaj, kto po prostu chciałby choć trochę Pomóc., będę Wdzięczna do końca swojego życia., Każdy Gest jest dla nas wielką Pomocą. Dziękuję z góry, z Całego Swojego Serca,, Życzę Dobrej środowej Nocy . ,. Ola z Torunia SGB Bank Spółdzielczy w Toruniu: 34 9511 0000 0000 5461 3000 0010 NASZ ADRES ZAMIESZKANIA I ZAMELDOWANIA: 87-100 Toruń ul. Jana III Sobeskiego 35/7. .
Cun
6 miesięcy temu
„ ustawa pozwala rządowi w czasie stanu zagrożenia "zawieszać stosowanie niektórych ustaw, odstępować od zapisów ustaw i podejmować inne nadzwyczajne kroki". Ma to na celu zagwarantowania bezpieczeństwa obywateli i stabilności narodowej”. Co to za kłamstwa!!!To nie jest gwarancja bezpieczeństwa, a zabranie praw ludziom i bezkarność dla polityków!!!! Wirus jest bardziej morderczy nocą????
heh
6 miesięcy temu
Geniusz! W nocy wirus poluje i napada na ludzi na pustych ulicach, a o 5 rano wirus idzie spać i bezpiecznie można wyjść. Kaczyński lubi to. Geniusze.
ocena
6 miesięcy temu
"zawieszać stosowanie niektórych ustaw, odstępować od zapisów ustaw i podejmować inne nadzwyczajne kroki". Ma to na celu = ZROBIĘ CO BEDĘ CHCIAŁ, A WY NIC MI NIE ZROBICIE HAHA
TylkoPiS
6 miesięcy temu
A kiedy godzina policyjna w Polsce? Człowiek mógłby spokojnie pójść na mszę albo na pocztę datek do Torunia wysłać.
Ares
6 miesięcy temu
To godzina czy 5 godzin?
Kpiarz
6 miesięcy temu
Orban ! Dołóż do tego jeszcze zakaz wchodzenia do lasu.
bDYIBNxD
Donek
6 miesięcy temu
Przecież to jakieś żarty, mam nadzieję że u nas zrobią jak w Austrii od 20 do 5. Wtedy to będzie miało jakiś sens.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić