Doradza Zełenskiemu. Tak widzi negocjacje z Putinem. Cztery "argumenty"

Mychajło Podolak zabrał głos na temat ewentualnych negocjacji, do jakich mogłoby dojść między przedstawicielami Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego nie jest zwolennikiem rozmów z agresorem, który nie przestaje ostrzeliwać terytorium Ukrainy. Jasno pokazał, jaką drogę uważa za słuszną.

Doradza Zełenskiemu. Tak widzi negocjacje z Putinem. Cztery "argumenty"
Mychajło Podolak ma jasne zdanie na temat metod, jakie trzeba stosować, by negocjować z Rosją (Twitter)

Mychajło Podolak podzielił się swoją opinią za pośrednictwem Twittera. Doradca szefa Kancelarii Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego zdecydował się zabrać głos, mimo że głowa państwa już wyraziła zdanie w tej kwestii.

Mychajło Podolak o negocjacjach z Rosjanami. Padły mocne słowa

Jak informuje agencja prasowa Ukrinform, Wołodymyr Zełenski nie jest zwolennikiem negocjacji z Władimirem Putinem. Prezydent Ukrainy podpisał nawet specjalny dekret o niemożności podjęcia rozmów z przedstawicielami Kremla.

Mychajło Podolak również nie widzi sensu podejmowania negocjacji z rosyjskim agresorem. Wręcz przeciwnie, doradca szefa Kancelarii Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego jest przekonany, że Ukraińcom uda się odeprzeć inwazję wyłącznie poprzez walkę, a nie podejmowanie dyskusji z wrogiem. Wskazał, że najlepszym miejscem na tego typu "rozmowy" będzie "najbardziej wysunięty na wschód" punkt graniczny Ukrainy.

Jedyna możliwa delegacja do "negocjacji" z Rosją powinna składać się z Abramsa, Leoparda, Marder-ów, HIMARS-ów. Miejscem spotkania będzie najbardziej wysunięty na wschód punkt uznanych międzynarodowo granic Ukrainy – napisał Mychajło Podolak na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mychajło Podolak był w niedalekiej przeszłości jednym z przedstawicieli Ukrainy w rosyjsko-ukraińskich negocjacjach pokojowych. Jego obecne zdanie odnośnie do ewentualnego wznowienia rozmów z Władimirem Putinem podziela między innymi poprzednia premier Wielkiej Brytanii Liz Truss. Polityk uważała, że takie spotkanie powinno odbyć się najwcześniej po klęsce militarnej Federacji Rosyjskiej.

Należy dopilnować, aby Rosja odniosła klęskę w Ukrainie. To konieczne dla europejskiego bezpieczeństwa, wolności oraz demokracji. To jedyny sposób na to, by w Europie został osiągnięty trwały pokój — mówiła Liz Truss w trakcie szczytu NATO w Madrycie.
Zobacz także: "Jest hieną asystentem". Zaskakujące słowa o współpracy Mińska i Moskwy
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić