Nad Ukrainą zawisł wielki grzyb. Wiadomo, czym była spowodowana eksplozja

Do sieci trafiło nagranie z ukraińskiego pola walki, które wstrząsnęło internautami. Powód? Rozmiary eksplozji, jaka miała nad nim miejsce. Sensację wzbudzał zwłaszcza "grzyb" ognia. Ujawniono przyczynę zdarzenia. Ukraińcy mogą być z siebie dumni.

Nad Ukrainą zawisł wielki grzyb. Wiadomo, czym była spowodowana eksplozja
Nad polem walki pojawił się grzyb po eksplozji. Czym została spowodowana? (Twitter)

Materiał dotyczący eksplozji został opublikowany na profilu Ukraine Weapons Tracker na Twitterze. Jak poinformowano na stronie, za uderzenie byli odpowiedzialni członkowie 63. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Wojna w Ukrainie. Eksplozja nad polem bitwy

63. Samodzielna Brygada Zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy brała udział w ataku na używany przez wroga skład w okolicach miasta Chersoń w obwodzie chersońskim. Znajdowały się tam zarówno należące do Rosjan i ich sojuszników pojazdy, jak i paliwo.

Uderzenie w skład wywołało eksplozję, zarejestrowaną na nagraniu opublikowanym później na Twitterze. To już kolejna tak spektakularna akcja Sił Zbrojnych Ukrainy, do której doszło na przestrzeni ostatnich dni.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wśród internautów głośno było również o osiągnięciu żołnierza z 95. Brygady Powietrznodesantowej. Udało mu się na tyle precyzyjnie strzelić do rosyjskiego czołgu T-80BV, że maszyna w ułamku sekundy przestała istnieć. Siły Zbrojne Ukrainy regularnie chwalą się sukcesami na polu bitwy, m.in. za pośrednictwem serwisu społecznościowego Telegram.

Na profilu Sił Zbrojnych Ukrainy na Telegramie regularnie publikuje między innymi generał Wałerij Załużny. Naczelny dowódca SZU podał w tym tygodniu, że od początku inwazji żołnierze zdołali zniszczyć już 278 samolotów bojowych. Potępił także wszczęty przez Rosjan konflikt, określając go "hańbą".

Ta wojna jest hańbą dla Federacji Rosyjskiej i będzie również przyczyną jej upadku — napisał generał Wałerij Załużny w serwisie Telegram.
Zobacz także: Zobacz też: Ukraina z "brudną bronią"? To wyjaśnienie zaskakuje
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić