Dostał prawie 16 tys. zł mandatu. Niebywały "wyczyn" kierowcy audi

49

Ogromne konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania poniesie kierowca audi. 36-latek odpowie zarówno karnie jak i finansowo za ucieczkę swoim samochodem przed policją pod wpływem narkotyków.

Dostał prawie 16 tys. zł mandatu. Niebywały "wyczyn" kierowcy audi
Kierowca otrzymał ogromny mandat (Policja)

Podejrzanie poruszające się audi zauważyli 21 kwietnia policjanci ze Słupska. Na widok nieoznakowanego radiowozu zaczął nagle przyspieszać i zmieniać kierunek jazdy. Funkcjonariusze wydali sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Dość niespodziewanie rozpoczął się policyjny pościg.

Jazda uciekiniera podczas pościgu była bardzo niebezpieczna. Według policji kierujący audi stwarzał spore zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Pirat drogowy w pewnym momencie uderzył podwoziem pojazdu w próg zwalniający w taki sposób, że z jego auta zaczął wyciekać olej. Usterka spowodowała, że po kilkudziesięciu metrach samochód uciekającego zatrzymał się.

Kierowca audi pomimo awarii nie zrezygnował z dalszej ucieczki. Mężczyzna kontynuował ją pieszo jednak szybko został zatrzymany przez policjantów. Dodatkowy patrol przybył na miejsce z urządzeniem do badania zawartości środków odurzających w organizmie. Ten wykazał, że 36-latek wsiadł za kierownicę po zażyciu amfetaminy.

Zapłaci prawie 16 tys. zł mandatu

Dalsza kontrola wykazała, że lista grzechów 36-latka jest znacznie dłuższa. Okazało się, że sprawca zamieszania posiada zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym się poruszał, nie posiadał badań technicznych i aktualnej polisy odpowiedzialności cywilnej. Funkcjonariusze mieli też zastrzeżenia do stanu technicznego audi. W konsekwencji mężczyzna został ukarany mandatami w łącznej wysokości blisko 16 tysięcy złotych. Możliwe, że dodatkowe 6 tysięcy złotych za brak OC zażąda od niego Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić